Carina na uvoz motocikla

Status
Not open for further replies.

Roadruner

New member
Moze li mi ko pomoci,zanima me kolika su davanja na uvoz motocikla iz Svicarske u RH,do kojeg godista moze i ostalo.Ako je prije vec bila slicna tema molim paste mi link ilil ako imate neki link na sluzbene stranice vlade ako to nesto slicno postoji.
Uglavnom svaka pomoc je dobro dosla.
(y)
 
Roadruner said:
Moze li mi ko pomoci,zanima me kolika su davanja na uvoz motocikla iz Svicarske u RH,do kojeg godista moze i ostalo.Ako je prije vec bila slicna tema molim paste mi link ilil ako imate neki link na sluzbene stranice vlade ako to nesto slicno postoji.
Uglavnom svaka pomoc je dobro dosla.
(y)
carina je 12 % na uvoz polovnih motora koji nisu proizvedeni u eu. na to dodaješ trošarinu koja iznosi 13% uvećano za još 13% ako je kataloška cijena do 50 000 kn te na sve to pdv 22%. Ogranićenje starosti nemaš jedini limit je homologacija. Za tu informaciju moraš zvati stanicu za teh. pregled vozila ili ovlaštenog uvoznika kojem moraš dati br. šasije.
Sveukupna davanja za uvoz japanskog motora su oko 62% od kataloške vrijednosti motora ili od računa.Ako kupuješ noviji motocikl bolje ga je potražiti kod nas nego ga uvoziti
 
Evo par riječi o uvozu motora  (y)

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,15726.0.html

Link na vladu - www.vlada.hr  :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.