CBF 600S vs. ER-6f

Pepeljug

New member
Ovo bi bio posljednji poziv u pomoć. Vidio sam jedan i drugi (više puta), pročitao sve testove na koje sam mogao naići i moj zaključak je: prema testovima ER-6f, razum mi kaže Honda. I šta sad?  :?

Honda mi se čini kvalitetnijom, robusnijom, više mi liči na motor ali je i veća. Kawasaki mi je opet nekako više sportski, moderniji, ali mi se čini neudobniji, i manje kvalitetne izrade.

Dajte ljudi pomozite, koliko god "slatko"bilo izluđuje me. :shock:
 
pak said:
uzmi normalnog horneta 600...ili yamahu fazer s.....kava je kalsu ispod

pa i fz6s ti nije puno skuplji od kawe, a ipak je klasu iznad
 
Pepeljug said:
Motor treba imat masku, u pitanju su ova 2 motora što zbog cijene, što zbog osobnih razloga.

kužim da ti treba maska ali na cbf600s je bilo dosta pritužbi od strane vlasnika iako je na testovima hvaljen,pa mi se čini da je bolje uzeti normalnog horneta i sataviti vjetrobran.

ljudi kažu da kava ima jako loše plastike tj oklope i da je to traljavo spojeno i da vibrira na brzini,kad budeš u dučanu probaj malo oklope razmrdati rukom...pa vidi....inače je kava ok..a z750 s je provjerena stvar,dok se to za er6 baš i ne može reći.

a fazer s nije lovom daleko od horneta.
 
Fazer: Al onaj digitalni sat,ajme. :misli: Iako vidiš uopće nisam iša za tim kolika joj cijena.
 
black said:
jebi*a to je 10-tak tisućica više od er6-f

Točnije: 6172,00kn taman za kasko, a opet... mislim da i nije prevelika razlika ako se gleda na duge staze. Idem sad ćirnit u salon, ali onaj sat me užasno nervira, mislim da se po suncu k... ne vidi.
 
Pepeljug said:
Ovo bi bio posljednji poziv u pomoć. Vidio sam jedan i drugi (više puta), pročitao sve testove na koje sam mogao naići i moj zaključak je: prema testovima ER-6f, razum mi kaže Honda. I šta sad?  :?

Honda mi se čini kvalitetnijom, robusnijom, više mi liči na motor ali je i veća. Kawasaki mi je opet nekako više sportski, moderniji, ali mi se čini neudobniji, i manje kvalitetne izrade.

Dajte ljudi pomozite, koliko god "slatko"bilo izluđuje me. :shock:

glas razuma (y)
 
Ne mogu si pomoć ali CBF600f me potpuno iznenadio. Neugodno. Izgledom i detaljima, ni o čemu drugom ne pričam jer ne znam. Jeftilen d.o.o. Bez uvrede, čisto osobni stav.
S druge strane Er6 mi se čini relativno zgodan izgledom. ali vrlo mali. A i kramasaki je :mrgreen:

Tako da ne znam, na tvom mjestu bi razmislio onda u fazanu ili zecu.
 
Hrvoje said:
Tako da ne znam, na tvom mjestu bi razmislio onda u fazanu ili zecu.

dobro zboriš  (y),
nekih sitnih dodatnih troškova ti ima zeko u odnosu na fz6 :misli:
 
Ja se ne bi premišljao ni 5 minuta. Tu je Honda sigurno na prvom mjestu. Imam CBF 1000 i ne vidim baš neku jeftinoću u izradi, sve je složeno kako treba i izgleda odlično.Idealan i za grad i za duge ture, odlična zaštita od vjetra, udoban za dvoje  itd da ne hvalim previše. CBF 600 S (y)
 
E sad ste mi ga uvalili, još manje znam nego prije. :?

Zed mi nekako nije lega, idem vidit fazana ali testovi kažu da je tvrd, i sad opet ponavljam hebem ti digitalni sat.

Da napomenem, meni motor služi za prijevoz, guštanje, malo bih i putovao po naškim i okolnim zemljicama (sa suvozačem), tako da mi je udobnost, i praktičnost na 1.mjestu. I cijenom sam u rangu cca 55000kn. Ne patim od preseravanja i ostalih k...

Jel istina da fz6 servis svakih 10 000?
 
U Zadru sam pričao sa bajkerom i njegovom ženom koji imaju fazer 600. Napravili su đir do  Šibenika i nazad i gospođa mi je rekla da se slomila na zadnjem sjedištu i da definitivno nije udoban za dvoje.Sad razmišljaju o kupnji nečeg udobnijeg jer većinom putuju zajedno!
 
između CBF600S i ER-6f...definitivno Honda, nema se tu šta uspoređivati...dvije različite koncepcije, a i za ovo šta želiš je CBF (y)
uostalom model koji je u švabiji prošle godine bio na 2. mjestu po prodavanosti nešto ipak govori...