CBR 600 RR vs. Ninja ZX-6R

leskone

New member
ako vam nije tesko mog legu zanima koji je ova dva motora bolji i kvalitetniji,namjerava nesto kupiti,pa mu od ova dva nesto predlozite(a ja cu u njegovo ime pisti postove.Hvala
 
ima par dana pita si između horneta i fz6n a za svaki si napisa da ga namjeravas kupit.... prvo odluci koji tip motora oces...
 
Zildjian said:
ima par dana pita si između horneta i fz6n a za svaki si napisa da ga namjeravas kupit.... prvo odluci koji tip motora oces...
kolko sam ja shavtio on kupuje hornet ili fz6n a ovdje je lijepo napisao da mu je ovo za frenda!
 
Honda je kvalitetnija bar tako kažu, ima bolju ciklistiku i uglađeniji motor, a kawa ima malo više snage malo lošiju ciklistiku pa izaberi :mrgreen:
 
Bolji u kom smislu? Kvalitetnija je Honda definitivno ali Kawa je osjetno jeftinija, jača, brža, i meni osobno ljepša. I jedno i drugo nebu mogao 100% iskoristiti što se tiče vožnje(njihovih mogućnosti) pa bilo kaj da uzme nebre fulati. (y)
 
evo ti link od usporednog testa modela 2006  http://www.motopuls.com/index.php?option=content&task=view&id=523&Itemid=44

evo ti dio koji govori o hondi  "Honda je najstariji, najlošije opremljen i po pitanju snage najslabiji motocikl, tako da joj na ovogodišnjem usporednom testu sudbina uopće nije bila sklona. Iako je još uvijek lijep i dobar motocikl koji može puno toga ponuditi, CBR je ušao u svoju 4. godinu života, a to je u svijetu sportskih motocikala ekvivalentno stotini ljudskih godina. Uz to, cijenom od gotovo 84.000 kn."
 
Zildjian said:
ima par dana pita si između horneta i fz6n a za svaki si napisa da ga namjeravas kupit.... prvo odluci koji tip motora oces...
e pa to sam ja pitao a sad njega zanimaju ove 2 sportike,a juce sam saznao za suzikia GSR600 tako da mi on i fz6n dolaze u obzir ali vjerovatno cekam 2007 godinu samo zato sto su mi ljepsi modeli od 2007 a i nije mi bed priceka 3 mjeseca,ali pustimo mene oa tema je za legu! (y) (y) (y)
 
leskone said:
ako vam nije tesko mog legu zanima koji je ova dva motora bolji i kvalitetniji,namjerava nesto kupiti,pa mu od ova dva nesto predlozite(a ja cu u njegovo ime pisti postove.Hvala
honda je nježnija, ali malčice upravljivija, kawić nešto grublji, dlačicu življi, uz dobru voznost, možda dlaku iza honda. moje skromno mišljenje. oba motora su zapravo dobra. neće pogriješiti.
 
mislim da na ovo mogu dat mišljenje pošto mi poluburaz ima cbr a ja ninju...on je kupio hondu prije mene a ja sam se odlučio za ninju...to već nešto govori o meni i hondi :mrgreen:

na hondi mi se nikako ne sviđa polođaj vozaća i kad se zalegnem laktovi mi se s koljenima udaraju a nisam bandera nego imam 182cm, nadalje sjedalo je valjda od šperploće tak da nije udobno za rupičasti zagreb i duže rute, s druge strane honda ne zamara uopće ruke i zglobove ali mi se nekak čini ko da mi je prednji kotač pod nogama, ko na skuteru...stvarno je lagana za voziti!
mjenjač je na hodni genijalan...ko da u putar šaltaš! dok kava zahtjeva malo privikavanja uz neizbježan KLOK!
honda uopće nema vibracija...ko da neide, a fino vuće ravnomjerno a spuh ko mlinac za kavu al doslovno!! full pretih....kawa suprotnost poslje 10 somova podemoni makar i do 10 vuće ko blesava a seriski spuh je akrapović u usporedbi s hondinim..
seriske gume na cbru su zakurac neke mišlenke koje mi proklizavaju u zavojima koje bi mogao sa briđstonkama isfurat još 20% brže...
i honda nema anti-hopping qurac spojku...tak da mi se pod obavezno blokira zadnji kotač
cijena ti je sad ista oboje su 73 somova kuna...
 
Bump said:
mislim da na ovo mogu dat mišljenje pošto mi poluburaz ima cbr a ja ninju...on je kupio hondu prije mene a ja sam se odlučio za ninju...to već nešto govori o meni i hondi :mrgreen:

na hondi mi se nikako ne sviđa polođaj vozaća i kad se zalegnem laktovi mi se s koljenima udaraju a nisam bandera nego imam 182cm, nadalje sjedalo je valjda od šperploće tak da nije udobno za rupičasti zagreb i duže rute, s druge strane honda ne zamara uopće ruke i zglobove ali mi se nekak čini ko da mi je prednji kotač pod nogama, ko na skuteru...stvarno je lagana za voziti!
mjenjač je na hodni genijalan...ko da u putar šaltaš! dok kava zahtjeva malo privikavanja uz neizbježan KLOK!
honda uopće nema vibracija...ko da neide, a fino vuće ravnomjerno a spuh ko mlinac za kavu al doslovno!! full pretih....kawa suprotnost poslje 10 somova podemoni makar i do 10 vuće ko blesava a seriski spuh je akrapović u usporedbi s hondinim..
seriske gume na cbru su zakurac neke mišlenke koje mi proklizavaju u zavojima koje bi mogao sa briđstonkama isfurat još 20% brže...
i honda nema anti-hopping qurac spojku...tak da mi se pod obavezno blokira zadnji kotač
cijena ti je sad ista oboje su 73 somova kuna...

ma kako nema anti hopping to imaju rr-ke iz 2003 :misli:
 
onda ne radi dobro ko na kawcu :jesus:

nisam neki divljak na cesti a često mi zna proklizat...ninja nikada
 
dva sasvim različita motora, ali koji god uzme neće pogriješiti, samo najbolje bi bilo da proba i jedan i drugi i vidi koji mu bolje leži...
 
bruno said:
dva sasvim različita motora, ali koji god uzme neće pogriješiti, samo najbolje bi bilo da proba i jedan i drugi i vidi koji mu bolje leži...

:misli: :misli:
ajd priznaj nisi sam smislio tako pametan i kratak odgovor :LOL:
 
paky said:
ma kako nema anti hopping to imaju rr-ke iz 2003 :misli:
Honda CBR600 još jedina u klasi nema antihopping i radijalni glavni kočioni cilindar.
 
Bump said:
:misli: :misli:
ajd priznaj nisi sam smislio tako pametan i kratak odgovor :LOL:


naravno...uz pomoć riječnika... :wink: :mrgreen:
 
prvi je imao kawić '03 ;)