cbr 600rr pc 37 potrošnja

Status
Not open for further replies.
voli ona popiti ako je stalno u visokima...

Koliko predjes sa tankom?

imas tu test od Kranjeca i ostalih  http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=105&str=2


i jedna od izjava vezano za potrosnju

Nije bilo lako, bilo je dosta borbe, jer su njihovi motori dosta brži na izlascima iz zavoja, no, zato sam ih sustizao pred zavojima i u samim zavojima. Jedina mana toj vožnji je, što motor sa takvim stiskanjem troši stvarno dosta benzina. Potrošnja se kretala dosta iznad 10 litara, ali niti se cajger spuštao ispod 10000 okretaja.
 
ma nisam nikad vidio koliki tank ima, uvjek sam tanko za 100 ćuna to kad dode na rezervu, danas sam nasao podatak da ima tank od 18 litara a rezerva dA JE 3.5 litre, a nikad ju nisam ispraznio skroz, vozim se svakak i skoro stalno cim je lijepo vrijem auto u garazu i samo motor. Evo bili smo u zadru na susretu isli starom cestom i napravio sam 265 km sa tankom s tim da rezerva nije bila potrosena a to znaci samo da pije ko smuk iako smo se laganini penzionerski vozili, ovih dan cu bas izmjerit koliko radi sa rezervarom penzionerske voznje jer ovo sve me zabrinulo jako i dosta sam se zamislio, ne znam nadam se samo da sam u krivu, znam da oce popit i pije ko smuk ako se vrti na visokim obrtajima al ovo nisam ocekivao nikako  :(
 
tomekk 357               
A da provaš ponovo računat ,ćini mi se da  ti ne ide baš najbolje.
 
glup sam pppriznajem eto javno oce mi ko rec kako se racuna potrosnja po ovome bi trebala bit 6 i nesto sitno litara a ne one nebuloze sto sam pricao
 
tomekk357 said:
glup sam pppriznajem eto javno oce mi ko rec kako se racuna potrosnja po ovome bi trebala bit 6 i nesto sitno litara a ne one nebuloze sto sam pricao

Podjeli litre potrosenog goriva sa predenim kilometrima
 
Potrošnju izračunaš tak da natočiš tank do čepa, stisneš trip na nulu i voziš se dok ti se ne upali rezerva. Onda opet natočiš do čepa, pa tu litražu podijeliš sa pređenim kilometrima podijeljenim sa 100. I to ti je potrošnja na 100 km.
 
18 podjeli sa 265 i pomnozi sa 100 i to bi trebalo da bude koliko trosi,  a to je nekih 6,8 l
 
Fronius said:
Potrošnju izračunaš tak da natočiš tank do čepa, stisneš trip na nulu i voziš se dok ti se ne upali rezerva. Onda opet natočiš do čepa, pa tu litražu podijeliš sa pređenim kilometrima podijeljenim sa 100. I to ti je potrošnja na 100 km.

pretekao si me al uglavnom malo drugaciji pristup al isti nacin
 
kober said:
Pa da.... :wink:

19:265x 100=7,16 L/100km.... (y)

Jbg valjda je dovoljno pametan da shvati da treba maknuti zarez za dva mjesta  :mrgreen:
 
Fronius said:
Valjda.
A možda i ne.

Onda ce biti odusevljeni sa nevjerovatnom malom potorsnjom  :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.