Cestarine u Alpama

franc said:
Super Jura said:
Tih 5 eura me ne bu spriječilo da odem još koji put.
A istina da je 17 previše za Gros. Bio mi je interesantan samo prvi put.
Za razliku od Passo di Gavia recimo :wink:

Dragi moj, ti si jedini manijak koji se veseli tamo otići više puta. Pa to se ne kvalificira niti za prilaznu cestu staroj Karlovačkoj. Šumski putevi u Lici su jebeni Autobahn za Gaviu!!!!

Ako se mora, neka je, ali stvarno nije niti mrva gušta!

Kaj ti treba iz Luisa?

Nije jedini, ja sam bio par puta i Gavia rulz. :mrgreen:
 
franc said:
Dragi moj, ti si jedini manijak koji se veseli tamo otići više puta. Pa to se ne kvalificira niti za prilaznu cestu staroj Karlovačkoj. Šumski putevi u Lici su jebeni Autobahn za Gaviu!!!!

Ako se mora, neka je, ali stvarno nije niti mrva gušta!

Kaj ti treba iz Luisa?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pa, normalno kad si išao sa Fazerom :wink: Sljedeći put odi sa GSXRom ko Tomica :mrgreen: Sad ozbiljno. Mislim da je puno lakše sa endurom. Makar bila i teška krava kao Varadero :roll:
 
Pudla said:
Nije jedini, ja sam bio par puta i Gavia rulz. :mrgreen:

Gavia mi je najdraži prevoj jer je nije toliko komercijaliziran i ne vodi autoput preko njega. Odmah i priroda izgleda stvarnije.
 
Meni su se jako svidjele francuske Alpe, nema gužve ko npr. u Dolomitima.
2 najviša asfaltirana prijevoja su u Francuskoj (Bonette i Iseran). Dvije godine za redom sam išao u Francusku.

Teško mi je reći koji mi je prijevoj najdraži, ovisi o raspoloženju, vremenu i hrpi subjektivnih faktora. Uz Gaviu mi se u Italiji jako svidio Giau, bio sam par puta, prvi put u sumrak i činio mi se bezveze. Par godina kasnije došao sam dopodne, dan je bio predivan i taj dio puta mi je ostao u jako dobrom sjećanju. Ove godine sam ponovo bio gore i opet sam ga doživio drugačije. :mrgreen:

Kada bi morao odabrati osobnog favorita, to bi bio Col dell' Agnello (između Fra. i Ita.). Cesta je prekrasna i potpuno pusta. :cool:
 
niksa said:
vidija san one čaline slike s alpa, ajde Pudla ako imas koju od tih prevoja nabaci da vidimo

Nabacio sam to ja davno. :wink:

http://www.motori.hr/forum/viewtopic.php?t=10264
 
Super Jura said:
franc said:
Dragi moj, ti si jedini manijak koji se veseli tamo otići više puta. Pa to se ne kvalificira niti za prilaznu cestu staroj Karlovačkoj. Šumski putevi u Lici su jebeni Autobahn za Gaviu!!!!

Ako se mora, neka je, ali stvarno nije niti mrva gušta!

Kaj ti treba iz Luisa?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pa, normalno kad si išao sa Fazerom :wink: Sljedeći put odi sa GSXRom ko Tomica :mrgreen: Sad ozbiljno. Mislim da je puno lakše sa endurom. Makar bila i teška krava kao Varadero :roll:

Ti neke halucinogene tvari koristiš,pa vidiš Fazere!Pa znaš da se s Yamahama ne vozimo!Franc je bil s SV-om!
 
niksa said:
vidija san one čaline slike s alpa, ajde Pudla ako imas koju od tih prevoja nabaci da vidimo

Pogledaj samo ovdje i vidjet ces Stelvio i Gaviu po lijepom vremenu. Ima toga hrpa na mom siteu pa kreni odavde ako ces imati vise vremena ;)
 
dr.chala said:
Ti neke halucinogene tvari koristiš,pa vidiš Fazere!Pa znaš da se s Yamahama ne vozimo!Franc je bil s SV-om!

Pokušavam se skinuti sa sokova, pa mi se pamet pomutila :mrgreen:
 
Malo je OT, ali je korisno za one koji planiraju ići u Francusku. Objavljena je tura Tour de Francea za 2006. Uglavnom, treba paziti da ne planirate putovanje u francuske Alpe između 15. i 20.07.2006.

Više na: http://www.letour.fr/2006/TDF/presentation/us/profil_15.html
 
Pazite etapu na Giru (za sljedeću godinu):

And later comes the penultimate day of racing, when we'll be graced with a stellar ride of 212 km. between Trento and the Aprica resort (back to the Giro maps for the umpteeenth time); and in between these two places stands (tall) three little thingies going under the respective names of Gavia, Tonale and notably the mighty Mortirolo. Yes, the Mortirolo. One of Europe's toughest ascents - if not the toughest -, with an average grade of 12.4% that speaks for itself.