Cetri drzave u jednom danu

33

Active member
Malo godisnjeg je jos ostalo pa sam si mislil idem se malo provozati i vidjeti kak je kaj u Beogradu.
Krenul sam u 9 sati iz Austrije i presel Sloveniju Hrvatsku i dosel u Novi Sad oko 16 sati. Da sam u Donjem Miholjcu skocil prek grane bila bi peta drzava (Madzarska) kcoj.
Vukovarski toranj,izgleda kak pregoreni svicarski sir,uspomena jednog vremena. Odvajam malo vremena i skrecem za Bogdanovce. To je selo iz kojeg su moji preci protjerani sa svoje zemlje u Njemacku posle drugog rata. To je bila ona Jugoslavija. No,Hrvatska im nije vratila oduzeto.
Imal sam nelagodu laganu kad sam prolazil mostom prema Backoj Palanci. Carinik (malo jaci nego inace), je biker i razgovor je naravno o motorima a za kraj samo kuda ides i ajde pici. Niko ne prelazi,sam sam. Vozim 45 do Novog. Mjesta prije izgledaju kak i prije 20 i nesto ljeta kad sam tuda prolazio.Novi je iznenadjujuce lijep i u izgradnji grad. To moram slijedeci put bolje (vise dana) vidjeti. Izmedju Novog i BG je autoput ali ja zelim preko Fruske gore.Ljepota je ostala ali cesta nije niti za 40 km. Sve me prestizalo. U pocetku sam izbjegaval vece rupe i vozil 60 ali sam posle smanjil na 30 i picil ravno. Indija je mjesto kontrasta,petlousice i velebna zdanja-neugodno. U BG ulazim sa krive strane (trebam na Novi BG) i prolazim industrijskom zonom i stizem do Zemuna.Vecer je i pored Save je sve puno setaca jer je toplo (slijedecih dana i pretoplo).No nije sparno jer puse povjetarac prko dana. BG je grad od oko 2,5 mio stanovnika. Kad sam ja tu bil prije 25 g. je imal oko 1,2 mio. Ljudi su vrlo srdacni za svaki upit.No, uglavnom kod obicnih ljudi prevladava nezadovoljsto i odbojnost prema tzv. "knindjama", kako ih zovu a njih je doslo oko 700 000. Grad je u izgradnji no infrastruktura  kaska za izgradnjom stanova. Desna traka nije opce za vozit jer je poput korita (duplog) od teskih prometala i vrucine.Nocni zivot nije vise na Skadarliji nego na pontonima (splavovima) ispred hotela Jugoslavija,koji se preuredjuje (skockava) u kockarnicu.Poznati Blay Watch radi do 4 ujutro.Radni dan i najvise ljudi su u Acapulcu de je pevaljka. Jedan splav ima dva sviraca koji sviraju Indexe.Komadi dolaze taxijima i pijani lovani isto.
Novi dan i idem nakon voznje po centru i okolini (razgledavanje) do Sremcice, prvo mjesto nakon zadnjih kuca Petlovog brda koje je "bogu iza nogu" po udaljenosti od centra. Ide se Ibarskom magistralom i skrene se par stotina metara.Mjesto je prije imalo oko 17 000 stanovnika a sad ih je oko
40 000 (furesti).Tu je jedan kafic koji sam htel posjetiti a zove se  "Klub Stefan". Kafic ima u svom sastavu teretanu i aerobic.Ima i igraliste za mali nogomet i basket. Podloga je iz Italije (guma) i ima licencu. Oko 18 sati stizu (radni dan) prvi kosarkasi i ubrzo se sve puni.Dolaze i puce gledat decke i drugi decki gledat puce i tak je se puno najemput. To sam bas i stel,obicnu omladinu. Muzika je bas za nas ukus (cajke stran pojam).Igral se basket (tri na tri) do 2 sata u noci i se je bilo puno. To je preporuka za one mladje od mene.Uz dozvolu sam fotkal konobarice ali su fotke ne uspjele jer sam mjesal lozu i Jelen (nekad najgore - sad najbolje) pivo. Nazalost prenocista nema.Problem je u terenu za sirenje.Jelo nije na prvom mjestu nego sport i mladost.Preko 90 posto su omladina.


Sava u BG




Pogled s istog mjesta prema gradu.




" Klub Stefan"






Jos je rano za sport i prevruce.














Ovo je na prodaju.






Uvijek zas kolko je de sati. Danas bez toga nejde.




Slabi aparat,ostale snimke de se vidi mnostvo su propale (isto i sa konobaricom).


Licenca za gumu na terenu -kvalitetu podloge


Cijene

(Powered by frubar.net)
 
Sada se vidi koliko smo jednaki nasim istocnim susjedima sto se tice cesta.  :palacdolje:
Zanimljiv putopis, treba i to vidjeti i dozivjeti, barem si bogatiji za jos jedno zivotno iskustvo.
Svaka cast!  (y)
 
kruntas said:
Sada se vidi koliko smo jednaki nasim istocnim susjedima sto se tice cesta.   :palacdolje:

mi smo bolji po pitanju toga. ovdje je loše, a tamo katastrofa.
 
Frane said:
mi smo bolji po pitanju toga. ovdje je loše, a tamo katastrofa.

Kaže svjetski putnik Školjka koji jednom godišnje ode s otoka i to do Splita!  :LOL: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :dobar:
 
dr.chala said:
Kaže svjetski putnik Školjka koji jednom godišnje ode s otoka i to do Splita!  :LOL: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :dobar:



putovao bi ja da imam takav BUS od motora, koliko ti napraviš godišnje s DRZom? :jesus: uostalom gdje si ti putovao s 19god? s tomosom se vozikao po dvorištu  :prsti:
 
Frane said:
putovao bi ja da imam takav BUS od motora, koliko ti napraviš godišnje s DRZom? :jesus: uostalom gdje si ti putovao s 19god? s tomosom se vozikao po dvorištu  :prsti:
1. Oko 3000 km,ali šume,a ne kamenjare!  :jesus:
2. Nigdje,naravno,jer nisam Plenković,pa da mi tata kupi!  :wink: Ali Tomosa sam imao, T14 ! Ali isto tako nisam pametovao po internetu,začudo nije ga ni bilo tada,nego sam pažljivo upijao od starijih!I išao u školu,a ne ralka ovce,školjke i sestre po kamenjaru!  :2up:
 
Koje ti skoljke volis, a? 
Najvise, srednjoskoljke.
 
E,da ono gore je Lambreta 125 ccm iz neznam koje god. ali je u VOZNOM stanju.
Nece niko?