Check this out:

Eustahije

Active member
copy/paste sa hr.rec.motocikli:

Eto vjerovali ili ne, kuma danas zaustavili ispred kafica
u Coniglianu (cca 150 km od Trsta) napravio 150 m od kuce
do kafica, nosio je kacigu ali je cura iza bila bez. Zaustavi ih
polizzioto kazni ga sa 68 Eura i zapljeni mu motor na 30 dana.
Odvukli mu ga na slep-sluzbi u neki koncesionario od Yamahe
i izdali mu neku blesavu potvrdu na kojoj cak ni ne pise koliko dana
mora stajati motor. Sav na cudu vratio se vlakom, a ja sam ga jadnog
pokupio u Trstu.
 
Vidiš vidiš- nema labavo, tamo bez kacige cura i ostaneš bez motora!!!
Kod nas bez vozačke,kacige,rege i pol svjetala i nikom niš!!

Živila Hrvatska - ko treba Evropu!!
 
Eustahije said:
copy/paste sa hr.rec.motocikli:

Eto vjerovali ili ne, kuma danas zaustavili ispred kafica
u Coniglianu (cca 150 km od Trsta) napravio 150 m od kuce
do kafica, nosio je kacigu ali je cura iza bila bez. Zaustavi ih
polizzioto kazni ga sa 68 Eura i zapljeni mu motor na 30 dana.
Odvukli mu ga na slep-sluzbi u neki koncesionario od Yamahe
i izdali mu neku blesavu potvrdu na kojoj cak ni ne pise koliko dana
mora stajati motor. Sav na cudu vratio se vlakom, a ja sam ga jadnog
pokupio u Trstu.
:p Tako se to radi....ovo je način da se postigne disciplina(ne kičme nego balavog uma)...nakon ovoga sranja mislim da se neče vozit bez kacige.A šta ima tu loše u reakciji policije?Da su se skantala i da je mali razbio glavu i da je cura poginula zbog kacige.....molim vas mislite malo svojim glavama i poštujte i ostale glave(blesače) :twisted: :twisted: :p :D
 
Meni je to baš cool!
:twisted:
Super učinkovita metoda.
Mislim da više neće voziti bez kacige (znaš one koja glavu čuva!)
 
Ne znam da li je netko čitao prije par mjeseci kad sam nešto slično ovome navijestio. Talijanska policija je postala vrlo rigorozna i primjenjuje neka pravila ponašanja koja ne bi smjela na hrvatske građane. Pogotovo u manjim mjestima, tipa Conegliano. Igra sa zaplijenom ti je otprilike slijedeća: taj isti policajac je zvao "svoju" šlep službu i motor će biti deponiran na "njegovom" deponiju. Kazna vjerojatno neće biti previsoka ali će zato troškovi šlepa i deponiranja biti astronomski. Jedino što mi je malo sumnjivo je da je to bilo samo zbog kacige suvozača. Javi mi na PP detalje, možda mogu pomoći.
 
ja bi donio zakon da ako vozać nema kacigu ko ga j...! ali ako suvozać nema onda rigorozne kazne! pa da vidim kak će vozit cure koje na sebi jedva da imaju dva cm2 platna da bi ih mogli pokazat, a on ima ful opremu, juebiga da se on slučajno nebi zgulio kad padne, a curu ko šljivi, pokupit će drugu!!!
ja živim na pola bilogore, i znam ju ko dlan, nema tog pajkana, ni boga koji će mene tamo uhvatit, ali svejedno bez kacige ne sjedam na motor, ne zbog kazne nego zbog glave! :evil_laugh:
 
BLADERIDER said:
ja bi donio zakon da ako vozać nema kacigu ko ga j...! ali ako suvozać nema onda rigorozne kazne! pa da vidim kak će vozit cure koje na sebi jedva da imaju dva cm2 platna da bi ih mogli pokazat, a on ima ful opremu, juebiga da se on slučajno nebi zgulio kad padne, a curu ko šljivi, pokupit će drugu!!!

To su po meni najveci kreteni jer vecina cura nema pojma u sto se upusta kada sjedne na takav motor ciju konjsku snagu nadilazi samo konjska inteligencija vozaca..
 
EXC said:
Eustahije said:
copy/paste sa hr.rec.motocikli:

Eto vjerovali ili ne, kuma danas zaustavili ispred kafica
u Coniglianu (cca 150 km od Trsta) napravio 150 m od kuce
do kafica, nosio je kacigu ali je cura iza bila bez. Zaustavi ih
polizzioto kazni ga sa 68 Eura i zapljeni mu motor na 30 dana.
Odvukli mu ga na slep-sluzbi u neki koncesionario od Yamahe
i izdali mu neku blesavu potvrdu na kojoj cak ni ne pise koliko dana
mora stajati motor. Sav na cudu vratio se vlakom, a ja sam ga jadnog
pokupio u Trstu.
:p Tako se to radi....ovo je način da se postigne disciplina(ne kičme nego balavog uma)...nakon ovoga sranja mislim da se neče vozit bez kacige.A šta ima tu loše u reakciji policije?Da su se skantala i da je mali razbio glavu i da je cura poginula zbog kacige.....molim vas mislite malo svojim glavama i poštujte i ostale glave(blesače) :twisted: :twisted: :p :D

(y)
 
A sad vi meni, odnosno sebi, svi od reda priznajte 'ko na moru ide do plaže s kacigom?
Prošle godine sam bio u Novalji neko vrijeme, i ne da nitko nije imao kacigu, nego je nisu ni stranci nosili, osim kad su dolazili ili odlazili.
 
Mrki said:
A sad vi meni, odnosno sebi, svi od reda priznajte 'ko na moru ide do plaže s kacigom?
Prošle godine sam bio u Novalji neko vrijeme, i ne da nitko nije imao kacigu, nego je nisu ni stranci nosili, osim kad su dolazili ili odlazili.

Ni ja ne nosim kacigu do plaže. Jer idem na plažu pješice!!! :mrgreen:
 
mate said:
Ne znam da li je netko čitao prije par mjeseci kad sam nešto slično ovome navijestio. Talijanska policija je postala vrlo rigorozna i primjenjuje neka pravila ponašanja koja ne bi smjela na hrvatske građane. Pogotovo u manjim mjestima, tipa Conegliano. Igra sa zaplijenom ti je otprilike slijedeća: taj isti policajac je zvao "svoju" šlep službu i motor će biti deponiran na "njegovom" deponiju. Kazna vjerojatno neće biti previsoka ali će zato troškovi šlepa i deponiranja biti astronomski. Jedino što mi je malo sumnjivo je da je to bilo samo zbog kacige suvozača. Javi mi na PP detalje, možda mogu pomoći.

Zadnju možda godinu dana, talijanska policija je u odnosu na prijašnji rad, totalno poludila. Kazne su postale enormne, njihovi nastupi i sama vožnja su doslovce brutalni! Ova priča sa motorom mi je totalno sumljiva, mislim da je riječ o doslovnom uzimanju love! Kako mogu oduzeti motor, a vlasnik tj. vozač, je imao uredno kacigu... ako je bio razlog kaciga!
 
Ja se skroz slažem s tim koliko god da je mjera rigorozna! U ostalom kada se nešto desi suvozač je prvi na udarcu (znam po vlastitom iskustvu). A kada ljudima ne možeš to dokazati na lijep način preostaje samo kažnjavanje. Glupost je da osoba koja sjeda na motor ne misli na svoju sigurnost ili brije neće se to desiti baš meni, baš sada i slične gluposti. Još kada uzmeš u obzir da macho tipovi uzimaju na motor curice koje nemaju pojma o vožnji ili činjenici što je to ubrzanje i zakoni fizike vezani uz njega po se useru od straha kada čovjek krene...moj stav tako da se ne mojte ljutiti vi koji imate slične sklonosti
 
Mrki said:
A sad vi meni, odnosno sebi, svi od reda priznajte 'ko na moru ide do plaže s kacigom?
Prošle godine sam bio u Novalji neko vrijeme, i ne da nitko nije imao kacigu, nego je nisu ni stranci nosili, osim kad su dolazili ili odlazili.
E pa ja idem........i do ducana koji mi je 500m od kuce
 
Znaš kak se kaže, čast iznimkama, ja neidem....jebiga, it's toooo hoooot
 
U Beogradu na uscu se skupljaju svako vece neki motoristi i tamo kao vezbaju da voze na zadnji tocak a ima ih par koji solidno voze ali ono sto je simptomaticno ama bas niko ne nosi kacigu a kamoli neku jaknu kada se tako glupiraju, pa im je bilo jako cudno kada su videli da ja ne idem ni do najblize benzinske pumpe bez jakne kacige i rukavica, ali sta da im radim ne prodje nedelja dana a da ne komentarisu kako je neko poginuo bas pre neki dan je momak sa R6 kod sajma ostao bez glave u svakom slucaju nabavio sam i BRAIN CAP pa sad i po vrucini ne skidam kacigu sa glave-kakvu takvu.