Cijena=kvaliteta? ili-Nolan vs Arai

Dek..Dadek

New member
Ponukan Pakyjevom preporukom za Nolan N94 i N84,te X-lite 801 RR,malo sam pročačko po internetu i cjenicima i skužio da je najskuplja Nolanova kaciga ispod 3000 kn u domaji.
E sad-zašto istrpati 2 put više love za recimo Arai RX-7 (samo zato jer dolazi iz Japana pa su 2put veća davanja?),kad jednako kvalitetnu kacigu možemo dobiti za pol manje para (EU proizvod)?
Usput,molim upućene iskusnjare za usporedbu ovih 2 ili 3 modela.
Napominjem-bitna mi je aerodinamika,zbog visokih brzina-300+.
Hvala.
 
Arai je bog bogova i tek tu i tamo se koja kaciga može primaknut ali su onda i te kacige na cijeni.
 
mislim da je ipak neupitno da je arai tu vrh vrhova al isto tako mu je i cijena  :?
 
Dek..Dadek said:
Ponukan Pakyjevom preporukom za Nolan N94 i N84,te X-lite 801 RR,malo sam pročačko po internetu i cjenicima i skužio da je najskuplja Nolanova kaciga ispod 3000 kn u domaji.
E sad-zašto istrpati 2 put više love za recimo Arai RX-7 (samo zato jer dolazi iz Japana pa su 2put veća davanja?),kad jednako kvalitetnu kacigu možemo dobiti za pol manje para (EU proizvod)?
Usput,molim upućene iskusnjare za usporedbu ovih 2 ili 3 modela.
Napominjem-bitna mi je aerodinamika,zbog visokih brzina-300+.
Hvala.
pa HJC HQ1 za 3000 kn pa mislim da se mjeri s araiem bez beda  :jesus: :jesus:
 
kolko para tolko muzike  :wink: i bok  (y)
 
Billy the Kid said:
pa HJC HQ1 za 3000 kn pa mislim da se mjeri s araiem bez beda  :jesus: :jesus:

to kazes jer ti imas HQ1 :wink:
to nije dovoljno dobar razlog objasni zasto 8)
 
Billy the Kid said:
pa HJC HQ1 za 3000 kn pa mislim da se mjeri s araiem bez beda  :jesus: :jesus:

odlična kaciga za tu lovu imal sam ju u rukama i vjerujem da se može nositi sa nekim jeftinijim modelima araia ali ne sa RX 7 koja je top model  :wink:
 
Dek..Dadek said:
Ponukan Pakyjevom preporukom za Nolan N94 i N84,te X-lite 801 RR,malo sam pročačko po internetu i cjenicima i skužio da je najskuplja Nolanova kaciga ispod 3000 kn u domaji.
E sad-zašto istrpati 2 put više love za recimo Arai RX-7 (samo zato jer dolazi iz Japana pa su 2put veća davanja?),kad jednako kvalitetnu kacigu možemo dobiti za pol manje para (EU proizvod)?
Usput,molim upućene iskusnjare za usporedbu ovih 2 ili 3 modela.
Napominjem-bitna mi je aerodinamika,zbog visokih brzina-300+.
Hvala.
O čemu ti pričaš????Po čemu si ti zaključio ovo što ovdje pišeš???Jednaka kvaliteta hm...smješnan zaključak sorry!
 
Evo jacu ti reci za N84 drugi nek ti kazu za ostale.

Kad sam je uzeo mislio sam da je fantasticna, malo buke me nije smetalo, viziri super.
Odma me je zasmetalo sto je malo teza, ali najvece razocarenje dolazi sa skidanjem oklopa sa motora. Kaciga iznad 160 hoce otkinuti glavu, dok imam vizir nista to ne osjetim, ali to je cinjenica.
Ipak ja nisam imao bas puno izbora jer mi je kalup od Nolanke savrseno odgovarao.
 
Dek..Dadek said:
Ponukan Pakyjevom preporukom za Nolan N94 i N84,te X-lite 801 RR,malo sam pročačko po internetu i cjenicima i skužio da je najskuplja Nolanova kaciga ispod 3000 kn u domaji.
E sad-zašto istrpati 2 put više love za recimo Arai RX-7 (samo zato jer dolazi iz Japana pa su 2put veća davanja?),kad jednako kvalitetnu kacigu možemo dobiti za pol manje para (EU proizvod)?
Usput,molim upućene iskusnjare za usporedbu ovih 2 ili 3 modela.
Napominjem-bitna mi je aerodinamika,zbog visokih brzina-300+.
Hvala.
usporedba ti nije na mjestu osim ako gledaš kacige po cijeni.
arai je vrh vrhova i tu ima još dva do tri modela od nekih drugih koji bi se mogli uzeti u razmatranje ali n84 to nikako nije.
dobro je rekao bojan koliko para toliko muzike
 
bikerboy said:
nema on hq1 još :mrgreen:
Imam...ne kažem to jer je imam,a kupio sam ju jučer tako da sam mogao bilo šta odabrat...
Uglavnom,što se tiče zaštite mislim da su u top klasi sve iste što se toga tiče
kaciga mi je prekrasna
kvaliteta je na razini
uopće ju ne osjetim na glavi
full carbon
brzo skidanje vizira
Di ju Arai pere osim u cjeni?
 
Bojan said:
odlična kaciga za tu lovu imal sam ju u rukama i vjerujem da se može nositi sa nekim jeftinijim modelima araia ali ne sa RX 7 koja je top model  :wink:
Naravno,reko sam da se mjeri,možda arai mrvicu bolja jer je Arai,ali osim toga daj mi neku karakteristiku po čem je bolja arai za duplu cjenu?
 
Billy the Kid said:
Imam...ne kažem to jer je imam,a kupio sam ju jučer tako da sam mogao bilo šta odabrat...
Uglavnom,što se tiče zaštite mislim da su u top klasi sve iste što se toga tiče
kaciga mi je prekrasna
kvaliteta je na razini
uopće ju ne osjetim na glavi
full carbon
brzo skidanje vizira
Di ju Arai pere osim u cjeni?
npr.dodi na brzinu 270+ pa ćeš vidjeti i sam
 
Dadek, koliko pamtim testove (ima na www.motoplus-web.com), za visoke brzine Shoei x-spirit. Vozim, fantastična, najebo si kad ju kreneš stavljati i skidati svako neko vrijeme.

Kaciga za visoke brzine po definiciji ne može biti udobna, jer mora biti jako uska uz lice. Nasuprot mišljenjima o odnosu dobiveno-uloženo, ja ću ti reći da je nemjerljiva razlika u komforu između kacige koja ti oblikom odgovara i svih onih drugih.

Načelno, pa mojem iskustvu, Schubert najtiši, Shoei najbolja aerodinamika i provjetravanje. Arai mi ne paše kalup. Rado bi probao HJC od carbona, jer mislim da je težina barem 40% ukupne vrijednosti kacige, ali kod probanja u dućanu, kalup nije nikako odgovarao.

Dakle, ako voziš Busu koliko ide, ne filozofiraj, nego dvije runde po dućanima i kupi onu koja ti najbolje (a ne najugodnije) sjeda na glavu. Natjeraj prodavače da ti daju probu u vožnji. A za lovu se snađi, kaj god bilo
 
franc said:
Dadek, koliko pamtim testove (ima na www.motoplus-web.com), za visoke brzine Shoei x-spirit. Vozim, fantastična, najebo si kad ju kreneš stavljati i skidati svako neko vrijeme.

Kaciga za visoke brzine po definiciji ne može biti udobna, jer mora biti jako uska uz lice. Nasuprot mišljenjima o odnosu dobiveno-uloženo, ja ću ti reći da je nemjerljiva razlika u komforu između kacige koja ti oblikom odgovara i svih onih drugih.

Načelno, pa mojem iskustvu, Schubert najtiši, Shoei najbolja aerodinamika i provjetravanje. Arai mi ne paše kalup. Rado bi probao HJC od carbona, jer mislim da je težina barem 40% ukupne vrijednosti kacige, ali kod probanja u dućanu, kalup nije nikako odgovarao.

Dakle, ako voziš Busu koliko ide, ne filozofiraj, nego dvije runde po dućanima i kupi onu koja ti najbolje (a ne najugodnije) sjeda na glavu. Natjeraj prodavače da ti daju probu u vožnji. A za lovu se snađi, kaj god bilo
fulo si temu  :wink:


magarica said:
npr.dodi na brzinu 270+ pa ćeš vidjeti i sam
ma mislim ne da mi se uopće svađat oko toga...ali vozi ekipa trke na HJC bez ikakvih problema tako da  :wink:
A i nekome je na forumu otpao vizir na Arai-u na 200 +...ne kažem da je Arai loš aposlutno,nego se desi jednostavno...
Ali da vrijedi te pare,a osobno mislim da ne,ali ljudi kupujte šta oćete  :wink:
 
Billy the Kid said:
Di ju Arai pere osim u cjeni?

Arai nema karbonske kacige, već koristi SuperFibre (napredni fiberglas sa razlicitim udjelima komponenata). SuperFibre se koristi u astronautici (svemirske tehnologije) i u vojsci. Gušći je od karbona i apsorbira puno više energije. Npr.karbon gubi strukturu kada udarac prelazi granicu maksimalne sile koje može podnjeti. SuperFibre podnosi puno veću silu.

Eto, prednost Araijevih kaciga.

HJC HQ-1 je inace sjajna kaciga, ne mogu joj se naći zamjerke, ali nažalost, ne može se do kraja mjeriti sa Araijem.
 
Billy the Kid said:
pa HJC HQ1 za 3000 kn pa mislim da se mjeri s araiem bez beda  :jesus: :jesus:

a ja cu tebe opet citirat i pitati te jer si i ti fulao temu :misli:
vise je sigurno informacija dadek dobil iz francovog posta nego tvog, al nema se smisla vise prepucavat 8)
 
king said:
a ja cu tebe opet citirat i pitati te jer si i ti fulao temu :misli:
vise je sigurno informacija dadek dobil iz francovog posta nego tvog, al nema se smisla vise prepucavat 8)
on je pitao nešto u top klasi sa oko 3 tisuće kuna...
ja sam dao primjer kacige,a ono sa Araiem je bila zajebancija jer je on pitao zašto davat tolike pare za arai,i po meni to nema smisla,ali onda je demza napisao svoje pa sam sve shvatio...
 
Billy the Kid said:
Ko da ja kažem,fulo si ti kad si Hondu kupio  :wink:
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

nemreš ti njemu objasnit to :mrgreen:

a i mislim da je arai rx7 jedina kaciga koja ima neku mrežu u sebi(nešto na principu one mreže kad se betonira nešt :mrgreen:) a to joj jako podiže čvrstoču pri udarcima