Cijena uvoza razbijenog motora 2015god

The_Maky

New member
Pozdrav zanima me kolika bi cijena prijenosa bila na motor 2015 god 2500€
Isplati li se uvesti
L.p.
 
The_Maky said:
Pozdrav zanima me kolika bi cijena prijenosa bila na motor 2015 god 2500€
Isplati li se uvesti
L.p.

Za unos iz EU: https://carina.gov.hr/pristup-informacijama/propisi-i-sporazumi/trosarinsko-postupanje/dodatne-informacije-o-trosarinama-i-posebnim-porezima/posebni-porez-na-motorna-vozila-3650/informativni-kalkulator-za-izracun-ppmv-a/4838

U tom izračunu, mislim, fale neke stavke, ali PPMV je najviša stavka ionako.
 
bilo je jedno tako pitanje i mislim da ti motor mora biti ispravan da bi ga uvezo
tj imas 15 dana da ga dovedes u red i obavis carinu
 
nemora biti ispravan!
kako se uvoze razbijeni auti tako mogu i razbijeni motori
procedura ti je ista, isto platiš jedino prije plačanja poreza u osiguranju zatrazis izradu elaborata o vrijednosti vozila.
izadje sluzbenik i procjeni u 99 posto slucaja totalku i onda na temelju te procjene platis porez (elaborat kosta 250kn)
 
shegy said:
nemora biti ispravan!
kako se uvoze razbijeni auti tako mogu i razbijeni motori
procedura ti je ista, isto platiš jedino prije plačanja poreza u osiguranju zatrazis izradu elaborata o vrijednosti vozila.
izadje sluzbenik i procjeni u 99 posto slucaja totalku i onda na temelju te procjene platis porez (elaborat kosta 250kn)

U kom članku zakona je opisana procedura uvoza-unosa karamboliranih vozila ??


Poslano sa Crkvenog Zvonika
 
balky1 said:
Za unos iz EU: https://carina.gov.hr/pristup-informacijama/propisi-i-sporazumi/trosarinsko-postupanje/dodatne-informacije-o-trosarinama-i-posebnim-porezima/posebni-porez-na-motorna-vozila-3650/informativni-kalkulator-za-izracun-ppmv-a/4838

U tom izračunu, mislim, fale neke stavke, ali PPMV je najviša stavka ionako.


Prema tom izračunu, za uvoz recimo rabljenog Suzuki SV1000 trebam dati 13000kn (ako je Euro Norma 3, što još nisam siguran),
a motor se može naći za 2-3 tisuće eura na EU oglasnicima.
 
Adike said:
Prema tom izračunu, za uvoz recimo rabljenog Suzuki SV1000 trebam dati 13000kn (ako je Euro Norma 3, što još nisam siguran),
a motor se može naći za 2-3 tisuće eura na EU oglasnicima.

Ne znam ima li kakve veze što je razbijen.
 
U ovom slučaju se radi o yamahi mt07 2015 kojoj je kod nas cijena užarena
A tamo sam ju našao povoljno samo je potrebno prednju felgu i vilice stavit
Zato me zanima uvoz