Cijene osiguranja motocikala

Virujem da se dan danas bude noću obliveni ledenim znojem zbog financijskih izvještaja.

Lik koji je zasluzan za neisplatu je vjerojatno imao izvjesenu sliku kao zaposlenik dana u svojoj poslovnici i to je sve. :mrgreen:
 
Virujem da se dan danas bude noću obliveni ledenim znojem zbog financijskih izvještaja.
:D Ni ne očekujem. Znam samo da sam neizmjerno zadovoljan što od mene nemaju ni kune, a da sam ja u apsolutnom plusu u odnosu na tu štetu koju su trebali platit. Usput već godinama platim neku siću više u odnosu na te price baiting ponude i sve imam osigurano u Allianzu i nikad nikakvog problema.
 
  • Like
Reactions: *Brzi*
Nije motor nego auto, ali.....


Laqo osiguranje mi je bilo najpovoljnije za motor prije 3 mjeseca pa ga imam za motor, danas osigurao auto (Suzuki Swift, 92ks benzinac star 14 godina). Laqo ponuda preko 250 eura, Kompare mi ponudio Triglav kao najpovoljniji za 170 eura. A Kompare sam kontaktirao i za motor kad mi je bilo aktualno, ali najbolja ponuda im je bila skuplja od Laqo. Od dodatnih troskova (danas, za auto) je samo osiguranje vozaca i putnika, kao i osiguranje bonusa.
E da, online upit na Komapre se razlikuje od Komparea kad nazoves telefonom, danas provjerio oba nacina i telefonski je bio povoljniji, ne samo cijenom, nego i je skroz druga osig. kuca bila u pitanju

Definitivno se treba raspitat i preko Komparea online i telefonom, ali i direktno kod osiguranja koja oni ne zastupaju jer pravila ocito nema

Obzirom da kasko nikad nisam imao ni za aute ni motore (niti bi ga iskoristio u zadnjih 30+ godina kako se pokazalo), govorim/pisem o obaveznom osiguranju, a tu me bas briga kod koga sam osiguran, cijena je jedini kriterij
 
Last edited:
Evo, ja sam dobila ponude od MCI (auto sam ovdje ugovarala jer je tata imao radio taxi popust). Pa me zanima šta mislit i kako vam se čine ponude.
Radi se o MT-07 2022god, ja imam 25 godina.
Croatia 112€
Euroherc 200€
Allianz 266€
A wiener 376€ 😂😂
Još čekamo Savu i adriatic.
Pa evo jel neko nedavno registrirao mt, i dal vam je onda compare/laqo ispao povoljnije. Na stranicama od osiguranja uglavnom ne mogu napraviti informativni izračun jer je polica na prvog vlasnika.
 
Prije par dana registriao APNca, 100% skuplje osiguranje nego lani...wtf !
Nisam stigao ni pogledat policu jer sam bio u gužvi. Uglavnom lani platio 26 eura, a sada 52 eura. Isto osiguranje.
 
Prije par dana registriao APNca, 100% skuplje osiguranje nego lani...wtf !
Nisam stigao ni pogledat policu jer sam bio u gužvi. Uglavnom lani platio 26 eura, a sada 52 eura. Isto osiguranje.
Koje osiguranje?
Di ti nađeš te cijene?
Prije par dana, Sava, 50cm³ 15,5€.
 
  • Like
Reactions: Dene
Laqo, motor 800ccm, Zagreb, 149,45 EUR, prekjucer (06.06.2023.)

Laqo, Passat Alltrack 2.0 170 KS, Zagreb, takodjer prekjucer 194,68 EUR

Interesantno je da je osiguranje motora kod istog osiguravatelja malo poskupilo u odnosu na proslu godinu (ca 6 EUR) a osiguranje auta pojeftinilo (ca 3 EUR).
 
Pa napisao sam. Laqo osiguranje. Google is your friend.
Ono sto sam zaboravio napisati je da imam 50% bonusa i da ga cijene ukljucuju.
 
HOK osiguranje, KR (isto ko ZG) GSX1400 78kW 170 eura, vozač i putnik 5kE/10kEm znači osnovno osiguranje bez ikakvih dodataka
 
Osiguranje vozac/putnik je obicna prevara osiguravatelja jer se ne odnosi na ugovaratelja nego na ostecenika a on je vec pokriven vasom policom😉
 
Osiguranje vozac/putnik je obicna prevara osiguravatelja jer se ne odnosi na ugovaratelja nego na ostecenika a on je vec pokriven vasom policom😉

Netočno, pokriva putnike u/na tom vozilu. Znam, jer sam nažalost se naplatio i preko te police.
 
  • Like
Reactions: Volcabar and Shepa
Eto ja to imao, pao ozlijedio se i kita labudova od naplate osiguranja

Sve u redu ako nemas dokumentaciju da imas trajni invaliditet ili da si poginuo. Taj dio police se odnosi samo na to, a lova je kikiriki. Kako bilo, ja taj dio uzmem svaki put, ali samo iz jednog razloga: da mi obitelj dobije novce nakon sto me pokopa ako bi zaginuo bez da im je to dodatni trosak (iako imam i posmrtnu pripomoc jos od kad sam klinac bio i koja je davno otplacena :D ). Jedino, mislim da to vrijedi samo ako se dokaze da nisi bio u prekrsaju u trenutku pogibije :D
 
Sve u redu ako nemas dokumentaciju da imas trajni invaliditet ili da si poginuo. Taj dio police se odnosi samo na to, a lova je kikiriki. Kako bilo, ja taj dio uzmem svaki put, ali samo iz jednog razloga: da mi obitelj dobije novce nakon sto me pokopa ako bi zaginuo bez da im je to dodatni trosak (iako imam i posmrtnu pripomoc jos od kad sam klinac bio i koja je davno otplacena :D ). Jedino, mislim da to vrijedi samo ako se dokaze da nisi bio u prekrsaju u trenutku pogibije :D

Točno, pokriven je samo trajni invaliditet (na sreću ja imao samo 4% i dobi nešto sitno) i smrt, no dobio info ( prijatelj teko najebao sa stoperom kojeg pokupio sa dobrom namjerom, a ovaj ga tužio nakon manje prometne, jbg) ako voziš suputnika i ti si kriv, ako nemaš to ugovoreno, on te suputnik može tužiti za invaliditet, i jbg onda ti osobno coltaš koliko sud dosudi, ovako prebaciš na osiguranje i neka se oni j*bu sa sudom i odvjetnicima... I ti kao vozač (ili tvoja obitelj ako odeš pod ledinu), kao i svi putnici, bio kriv ili ne u prometnoj, imaš pravo na naknadu (samo invaliditet u postotku puta svota osiguranja, ili smrt)