Cijene osiguranja motocikala

točno, nema kriv nekriv za naplatu po osnovi osiguranja od nezgode

Za putnike ne, oni se naplate iz police osnovnog osiguranja + dodatnog osiguranja ako postoji, ali pitanje sto je s vozacem, a nas na motorima najvise zanima samo vozac jer najcesce vozimo solo.

Prije 30tak godina imao totalku (frontalni sudar) na Jarunu, lik preticao, a ja isao autom iz kontra smjera. Cura koja je bila u njegovom autu se naplatila preko njegove police obaveznog osiguranja, teze ozlijedjena.
 
Motor: Honda CBF
Godina proizvodnje: 2010.
Ccm: 125
Osiguranje: Laqo (Croatia)

Dob: 32
Grad: Zagreb

Razredni bonus: -50 % + (-5 % keš) + (-22 % bon)
Cijena: 282 kn (37€)

Razno: Obavezno osiguranje
 
Za putnike ne, oni se naplate iz police osnovnog osiguranja + dodatnog osiguranja ako postoji, ali pitanje sto je s vozacem, a nas na motorima najvise zanima samo vozac jer najcesce vozimo solo.

Prije 30tak godina imao totalku (frontalni sudar) na Jarunu, lik preticao, a ja isao autom iz kontra smjera. Cura koja je bila u njegovom autu se naplatila preko njegove police obaveznog osiguranja, teze ozlijedjena.
prevrtio jučer uvjete osiguranje nezgode većine HR osiguratelja i nigdje nema isključenja koja bi se mogla ticati osnovanosti naplate od osiguranja za nezgodu po osnovi kriv-nekriv
dakle ukoliko skriviš prometnu nezgodu, i imaš uz policu AO zaključeno i dodatno osiguranje od nezgode, vozač i putnici se mogu naplatiti. Ne vrijedi naravno ako si to učinio namjerno ili ako imaš iznad 0,5
 
  • Like
Reactions: Volcabar and 3alfa3
prevrtio jučer uvjete osiguranje nezgode većine HR osiguratelja i nigdje nema isključenja koja bi se mogla ticati osnovanosti naplate od osiguranja za nezgodu po osnovi kriv-nekriv
dakle ukoliko skriviš prometnu nezgodu, i imaš uz policu AO zaključeno i dodatno osiguranje od nezgode, vozač i putnici se mogu naplatiti. Ne vrijedi naravno ako si to učinio namjerno ili ako imaš iznad 0,5
Vrijedi, ali se regresno naplaćuje od vozača.
 
  • Like
Reactions: neven and 3alfa3
mda ok, osiguratelj će platiti za ozljede putnika po osnovi osiguranja od nezgode, ali će se kasnije regresirati od tebe. Vozač nema pravo naplate.
 
danas platil osiguranje za CB 1300S 168 eureka HOK osiguranje,sa osiguranjem putnika da nebi bilo zabune (y)
 
I meni... ne znam sad tocno koliko al uglavnom za Ninju, Nsr-ku i SR-ku sve tri police skuplje nesto nego prosle godine....

Jos mi i sam lik na tehnickom na osiguranju rekao da nek probam nac preko neta jeftinije negdi al kako sam uvik u knapu s vremenom ma reko pravi policu da to sad rjesim nemam sutra vise vremena 😁
 
Bas cu pogledati proslogodisnje police kad odem do garaze da usporedim cifre, ali jutros trazio ponude za Mille i 990 adv, cca 170-180 eura svaki i kompare i laqo.
 
Prošle godine za suzu bilo 906kn a ove god. 866kn(bez zaštite bonusa) preko laqo
Lažem, bilo je 750kn tj stotinjak kuna manje.
Sava nudi SA moto asitencijom za 149€ a bez asistencije za 164€(zvali me iz kompare).
Inače bez zaštite bonusa i i čega su ponude
 
Evo i meni dolazi registracija krajem mjeseca pa sam počeo malo njuškati.

ATAS 2019

Prošlu godinu Euroherc osnovno + zaštita putnika 40% razred - 130e, a ove godine sa 50% razredom 183e.

Laqo mi za iste uvijete izbacuje 185e - 20% popusta.

Kompare čekam ponude....
 
Ovo mi nema logike..
Osiguraš vozilo, nisi obavio tehnički pregled a moraš ga odjaviti unutar 15 radnih dana.

Npr. U inozemstvu si, kupiš osiguranje, Laqo ili Kompare, a tehnički nema tko obaviti bez punomoći.
Da li onda stiže kazna za neodjavu vozila i koliki je iznos?

Sličan problem je i kad je vozilo na redovnom servisu koji se produlji na 1-2 mj. zbog neimanja dijelova u HR.
Istekne rega dok se popravlja, a moram odjaviti iako je osiguranje produljeno.
Bzvz
 
Trebam info u vezi osiguranja. Tražio sam ponudu osiguranja za motor sa bonusom od 50% te mi je ponuditelj rekao da sam u registru štetnika i da mi se bonus skida za 15%. Jedinu štetu koju sam imao nije bila po polici moto osiguranja nego po polici od auta i s time da nisam bio niti vozač. Sada me zanima znači sve police koje glase na moj OIB se umanjuju za 15% bonusa ? Malo mi je to nelogično
 
ATAS 2019 / Split / 50% razredni bonus / osnovno osiguranje + vozač i putnik

Kompare ponudio:

- Euroherc 187e
- Sava 216e

Laqo/Croatia osiguranje ponudio s nekim popustom 165e

Nije ogromna razlika ali računajući i motor i auto isplati se pogledati na više mjesta.