Cijene osiguranja motocikala

Imali jeftinijega sve dobiješ...Evo ga.,V-Strom 1000.,jednostavno... Sava osig.125eur, u to je pomoć na cesti, osiguranje vozača i suvozača i još nešto... te ono sve na tehničkom 80 eur...naljepnica zalipljena preko stare u vrhu desnog amortizera, a i ne vidi se, al moraš je platiti...,naravno imam 50% popust.
 
Šta me podsjetilo ... naljepnica bi tribala bit u novčaniku. Valjda.
 
Jučer kupija i osigura motor šta je uvezen iz Italije, prva registracija u nas i prvi put da registriram motor u HR.
Yamaha xt660z tenere, oko 200 ojra samo osiguranje. Mislija san da me oženija, ali sad kad san prelista zadnjih par stranica, izgleda da nije. On je nešto govorija da je prva registracija, iduće godine će biti jeftinije, da mi je popust...
Jel san oženjen? :mrgreen:
 
Jučer kupija i osigura motor šta je uvezen iz Italije, prva registracija u nas i prvi put da registriram motor u HR.
Yamaha xt660z tenere, oko 200 ojra samo osiguranje. Mislija san da me oženija, ali sad kad san prelista zadnjih par stranica, izgleda da nije. On je nešto govorija da je prva registracija, iduće godine će biti jeftinije, da mi je popust...
Jel san oženjen? :mrgreen:
z900 2023. 155 eura prošli mjesec tako da mislim da je to tvoje moglo bar za 50 eura jeftinije.
pretpostavljam da nisi baš tražio najjeftiniju ponudu?
 
Jučer kupija i osigura motor šta je uvezen iz Italije, prva registracija u nas i prvi put da registriram motor u HR.
Yamaha xt660z tenere, oko 200 ojra samo osiguranje. Mislija san da me oženija, ali sad kad san prelista zadnjih par stranica, izgleda da nije. On je nešto govorija da je prva registracija, iduće godine će biti jeftinije, da mi je popust...
Jel san oženjen? :mrgreen:
Popust sad ide na godine života.🤔
 
z900 2023. 155 eura prošli mjesec tako da mislim da je to tvoje moglo bar za 50 eura jeftinije.
pretpostavljam da nisi baš tražio najjeftiniju ponudu?
Nisan. Zajeba san se jer san bija u gužvi, vozija od 5 ujutro kombi, umoran, pa kupoprodaja motora, odmah su mi u toj trgovini gdje san ga kupija pomogli na brzinu registrirati, i u tome svemu sam uletija u prvo osiguranje i odradija i to.
 
Jel ima veze što je prvo osiguranje? Nije to uvik skuplje, pa ti onda bude nešto manje idući put?
Ne znan jel nisan ništa registrira u HR jedno 15 godina.
 
Jel ima veze što je prvo osiguranje? Nije to uvik skuplje, pa ti onda bude nešto manje idući put?
Ne znan jel nisan ništa registrira u HR jedno 15 godina.
a svakako, ako nemas bonus 50% velika je razlika, ali ima ih sad dosta koji ti daju bonus 50% u startu da uzmes kod njih. dobro sad je gotovo, a dogodine se malo raspitaj da opet ne bacis lovu 😄
 
  • Like
Reactions: RideOn
Je, upravu si. Neman bonus, onda je sigurno nešto više zbog toga. On je da neki popust, vidi se na papiru, ali nije moga dat više od toga, navodno.
 
Z900, ZG, Laqo osiguranje (povoljnije od ponuda sa Komparea) : cca 15 eura vise nego prosle godine kad sam platio 160 eura.
Imaju opciju popusta 10% ili 25 eura, pa sto je povoljnije (meni je 25 eura opcija bila povoljnija).


EDIT:
Jos rega slijedeci mjesec i to je to. Ali ovo zaokruzeno boli u 3pm :mrgreen:

1708521349179.png
 
Last edited:
  • Like
Reactions: thommy and roberto
Mnogi bi rado da ih ovo boli, i ja bih rado osjetio takvu bol 😁😁😁. S druge strane pederski od države da oporezuje još godinama ono što je već dobro oporezovala.
 
Mnogi bi rado da ih ovo boli, i ja bih rado osjetio takvu bol 😁😁😁. S druge strane pederski od države da oporezuje još godinama ono što je već dobro oporezovala.
Generali osiguranje, polica AO za Splitsko podrucje sa bonusom 50% + neki komercijalni popust, Kawasaki Z H2 - 197€

Screenshot_20240222_130942.jpg
 
R1200GS, SB table osiguranje preko Laqo 217 EUR, a preko kompare su bile ponude od 230-250 EUR.
S tim da sam na LAQO ispunio sve da vidim cijenu (do pred kupnju, isto je bilo nekih cca 240-250 EUR) i tada odustao jer sam čekao ponudu Kompare-a i tada me zvao agent iz LAQO te ponudio još dodatni popust pa je izašlo 217 EUR total.
Istu strategiju sam probao par dana kasnije za auto i opet je agent zvao i ponudio manju cijenu od one iz LAQO sučelja :mrgreen:.

Nego jel postoje negdje "1 naprama odoka" tablice cijene osiguranja po kubikaži - kako se određuju gupe vozila prema osiguranju. Jer vidim da nije neka velika razlika u cijeni za ZH2 iz prethodnog posta i za gs. Neki tvrde da sve preko 1000 ccm budu slične cijene (tipa da je i MT-01 tu negdje)?