čime polirati crom

emma

New member
ovako od prije par dana dragi mi je postao ponosni vlasnik krame iz 67 . na njemu ima par kvadrata kroma , koji nije hrđav ali ima patine koja bi se dala ispolirati. ima li neko neka dobra iskustva sa polir pastama za crom . i gdje ih kupiti . obićna pasta je preslaba a purol prejaka i ostavlja riseve.
 
lepi je  :0648:
...u trgovini autodijelova ima crom-putz  :misli: , srebrna piksa...odlična stvar  8)...slikam ju kad odem do garaže  :mrgreen:
 
Autosol u tubi ko pasta za zube , nakon toga također Autosol tekućina za zaštitu poliranog. Čini mi se da je to u HR prodavao TP autosport ZG.
 
poco loco said:
lepi je  :0648:


je odlićan je  je za svoje godine280 se 2799ccm 160 ks. šestak . fascinira me što je 67 godina  a ima klimu. sav krom je u odlićnom stanju sve lampe su bez greške sve ratkape i svi djelovi su u originalu i funkcioniraju .  biti će mali problem sa navlakom naslona  suvozačkog sjedala , to će se vjerojatno pomućiti dok nađe . ( vidi sliku) novi tepisi su već na šivanju . kemisko čišćenje je več obavljeno. još generalno poliranje  registracija i brm brm .
 
probaj coca colom ... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=JkHyARsjNEg#t=107
 
megarius nešto chrome googlaj ...ovo pišem samo zato kaj mi je ova krama mnoge che  :0648:  :0648:  :0648:

 
AutoSol ili soda bikarbona + alkoholni ocat
 
uvoz iz kalifornije. tam zbog klime auti ne trunu, a ekipa ima love za kvalitetno održavanje.
 
znam , nebi vjerovali ali zmislili su pastu za poliranje kroma , namjensku  :shock:  :mrgreen:
 
emma said:
uvoz iz kalifornije. tam zbog klime auti ne trunu, a ekipa ima love za kvalitetno održavanje.

To da ne trunu nije baš točno osim ako nije iz unutrašnjosti Kalifornije gdje je klima "pustinjska" - suho i vruće. U obalnom dijelu trunu nažalost jednako kao u npr. Splitu ili Dubrovniku zbog utjecaja mora.
Da imaju novaca za kvalitetno održavanje to je apsolutno točno i na kraju i najvažnije.
 
ZLO said:
dođi u Zaton i Nin kod Zadra :jesus:
a ima isti u Velikom Trgovišću  :mrgreen:
ok,to su tri,od kojih su dva sigurno restaurirani,a ovaj treci nije ni vozen posteno,nego je vjerovatno bio u rezervi.  :mrgreen:

Premala  smo mi drzava,vise manje se znaju svi oldtimeri koji nesto i valjaju,a pronaci "dragulj iz staglja" je nemoguca misija.  :)

O vrednovanju razno raznih "oldtimera" u nas,da i ne govorim.  :mrgreen:
 
poliranje uspješno obavljeno . najbolje se pokazala strašilova metoda no bez coca cole . alu folija  i malo srednje polir paste čuda je napravilo.