Čišćenje kacige

Moretto

New member
Možda je već bila tema, pa je nisam pronašao, al eto:
Šta s kacigom nakon što se 63 puta oznojiš u njoj ko prasac, kosa se zamasti,kao i onaj tekstil u kacigi...i ...kog vraga objašnjavam kad znate sve  :misli:
No, čime to oprat, očistit, našpricat...itd?
Ako ima ko kakvih iskustava s tim, pomagajte.
 
Nabaviš bolju kacigu kojoj se skida unutrašnjost, pa u mašinu (eno ima tamo jedna tamo na aukcijma ;) )
Moguće da postoje posebna sredstva za čišćenje toga, al meni se baš sviđa pjena u spreju namjenjena za tapicerije u autu, lipo miriše i vidno čisti.
 
Kako kaže Ibiza.... ili kaciga sa skidanjem unutrašnjosti (i moja preporuka), ili ima pjena i ostalih sranja za špricanje i suho-kemijsko čišćenje unutrašnjosti...
 
Prvo provjeri da ti unutrašnjost kacige alkohol ne oštečuje...i onda malo razrjeđenog alkohola na krpicu i čisti.....brzo hlapi pa se i brzo osuši....nemoj po viziru.....i još uvijek je to daleko od skidive unutrašnjosti i mogučnosti pranja u mašini.
 
Moretto said:
Možda je već bila tema, pa je nisam pronašao, al eto:
Šta s kacigom nakon što se 63 puta oznojiš u njoj ko prasac, kosa se zamasti,kao i onaj tekstil u kacigi...i ...kog vraga objašnjavam kad znate sve  :misli:
No, čime to oprat, očistit, našpricat...itd?
Ako ima ko kakvih iskustava s tim, pomagajte.


Ja imam jako dobru kacigu pa joj se ne skida cijela unutrašnjost,kupio sam pijenu za ćišćenje unutrašnjosti kacige i mogu ti reć da je dobra,posudio sam je frendu pa kad mi vratiću ti toćno reć kako se zove i koliko košta!
 
Super, još mi se najviše i sviđa ova ideja s vešmašinom, pa da ju  poslije i u sušilicu strpam. Nije mi ni toliko šta bi se kacigi desilo, koliko bi mene žena provukla kroz mašinu za mljevenje mesa kad bi joj sjebo osnovna sredstva  :mrgreen:
Pročitao sam negdje na nekom stranjskom forumu da se sodom bikarbonom može rješit miris vlage i znoja...to i djeluje, samo ju treba poslije jebački usisat od sode.
Možda mi je najpametnije potražit kakvo "namjensko sredstvo" za to.
Mada sa "Polo" "namjenskim sredstvom" protiv magljenja vizira i nisam nešto pretjerano oduševljen.
U svakom slučaju, hvala na korisnim sugestijama.
 
Jednostavno ako ti se unutrašnjost kacige more vadit onda je izvadi operi u mlakoj vodi sa malo detrđenta za posuđe i četkicom dobro isperi u mlakoj vodi,zatim sve skupa stavi u jednu staru jastučnicu i dobro zaveži da ne ispadne iz nje i stavi  u vešmašinu ali samo na centrifugu da je isuši.Izvadi i mašine stavi malo na sunce i suva za dvi ure(provjereno) a ako nemreš izvadit unutrašnjost ili je lagano peri sa nekim sredstvom za pranje ali samo sa pjenom i poslije dobro prebriši sa čistom krpom da je osušiš  :mrgreen: ili brate minjaj kacigu  (y)
 
nosite podkape
 
E, reci mu, Iwa. Pogotovo po gradu kad stojiš na semaforu na žarkom zvizdanu i spominješ se familije faci u autu s klimom.  :wink:
 
  :misli: Ja sve nekako kontam kako bi spario kacigu i 12 V ventilatorić od PC procesora  :pila:
 
Moretto said:
  :misli: Ja sve nekako kontam kako bi spario kacigu i 12 V ventilatorić od PC procesora  :pila:

(y)
 
Iwa said:
nosi je ti na + 40 ! :wink:
isto ti je s čarapama  :wink:
 
ma vi ste poludili, majke mi. ne pada mi napamet nosit još i potkapu, rozu ili bilo kakvu drugu. vruće mi je ionako za popizdit. a što se tiče pranja, probaj sa vanish-om u spreju (onaj za kaučeve i tepihe). dobro radi i nemaš problema sa smradom, samo dobro osuši poslije i iščetkaj ostatke van, jer bi ti se moglo desiti da ti lice izgleda kao da imaš 13,5 godina(flekice i prištići).  :mrgreen: vjeruj meni, žene znaju kako se pere, riba i čisti !  :wink:
 
Iwa said:
ma vi ste poludili, majke mi. ne pada mi napamet nosit još i potkapu, rozu ili bilo kakvu drugu. vruće mi je ionako za popizdit. a što se tiče pranja, probaj sa vanish-om u spreju (onaj za kaučeve i tepihe). dobro radi i nemaš problema sa smradom, samo dobro osuši poslije i iščetkaj ostatke van, jer bi ti se moglo desiti da ti lice izgleda kao da imaš 13,5 godina(flekice i prištići).  :mrgreen: vjeruj meni, žene znaju kako se pere, riba i čisti !  :wink:
vidim da neke žene nemaju pojma o kacigi a bome ni o pranju.
i maramice doma pereš vanishom za tepihe?
..koji problem sa smrdom?koje ostatke?ljuštiš li se ti u njoj?
jesi sigurna da misliš na kacigu???
 
NEKID said:
vidim da neke žene nemaju pojma o kacigi a bome ni o pranju.
i maramice doma pereš vanishom za tepihe?
..koji problem sa smrdom?koje ostatke?ljuštiš li se ti u njoj?
jesi sigurna da misliš na kacigu???

biseru, prvo probaj pa onda cendraj, dobro ?  najbolje da se raspravljam o pranju i čišćenju  s nekim kome mama pere gaće.  :mrgreen:


vanish otklanja sve, uključujući i smrad. na ostatke sam milsila na sljedeće : kad nasrejaš kacigu s vanishom, treba ostaviti da se pjena upije i prosuši. onda to sve skupa treba dobro iščetkati ili usisati, šta je kome veće veselje. to naravno treba temeljito napraviti kao i kod BILO KOJEG DRUGOG sredstva za suho čišćenje.

a što se tiče reakcije na lice, ja osobno s tim nemam problema, ali ima ljudi koji imaju osjetljiviju kožu koja u kombinaciji sa kemikalijama i znojem hoće malo popizdit. nema to direktne veze sa vanishom već sa većinom sredstava za pranje koji se dobro ne isperu.

ZADOVOLJAN ?!?  :jesus:

 
niksa said:
Moram stat na Nekid-ovu stranu. Iako je to stvar osobnog izbora, ja nosim podkapu uvijek - ljeti i zimi i puno mi je lakse oprat podkapu svakih par dana, nego unutrasnjost kacige,  a ako te muci vrucina - probaj, nije nista toplije s podkapom nego bez nje. A meni mama ne pere gace.  :jesus: Ono o boji je bila zajebancija.

ma sve 5 ! samo mi je nepraktično s potkapom - skidat i stavljat svakih 10 minuta. radim takav posao, da sam većinu dana u pokretu, tako da mi ni roza, ni crna, ni ljubičasta potkapa ništa ne znače.
a kao žensko koje koristi razno-razna sranja tipa lakova i ulja za kosu, pudera, kremica i sl. imam počestu potrebu za pranjem kacige i nikad nisam imala nikakvih problema glede danog problema  :mrgreen: