Čišćenje kamena

mate

Administrator
Mislim da je bila tema ali je ne nalazim, zanimaju me metode čišćenja benkovačkog kamena i bračkog štokovanog. Obično je išlo miniwashom, sad bi nešto malo jače...
 
Meni su ti je cistili sa brusilicom i nekom specijalnom cetkom, nakon toga premaz koji "odbija" vodu, ne bas jeftina opcija, al definitivno bjelije kamen izgleda :wink:
 
mate said:
Puno ljudi spominje i pjeskarenje, nemam iskustva...

E ne mogu ti puno vise rec jer sam samo "proletio" kroz kucu kad se to radilo. ali je ogromna razlika u boji kamena i sveukupnom izgledu ....
 
A ovo :misli:

http://www.sodablast.hr
 
Neki to čiste razrijeđenom klorovodičnom kiselinom, ali iskreno ja bih bježao od takvih rješenja ako tražiš nešto DIY.
Za rad s kaustičnim tekućinama i materijalima dovoljna je jedna mala pogrješka za odlazak na hitnu.
 
prpa said:
jel zmazano od cementa ili nešta drugo

Ne, to su stepenice, terase i dvorište na moru. Svake godine početkom sezone operem miniwashem i većina prljavštine koja se skupi preko zime ode, međutim sad je to već preko deset godina i traži malo bolje pranje jer problem su zapravo gljivice i te neke kao mahovine koje se naprave u bračkom kamenu dok u benkovački ulazi klasična prljavština za koju vjerujem da bi je malo jači miniwash skinuo.
 
Koliko je potamnio kamen? Ja svake sezone terasu dobro natopim vodom, nalijem Domestosom i ostavim 5 do 10 minuta, nakon toga prođem s onom okruglom četkom koja se montira na Miniwash, i opet sve isperem pod pritiskom i većinu šporkice skinem.
 
Ako je samo zmazano, miniwash je dosta.
Ako je zivo kao mahovina, probaj zaliti s otopinom soli da ju trajno anesteziras  :mrgreen: i onda opet miniwash. Ako je u fugama izmedju kamena mozes i mehanicki nozem za takve pizdarije. Ako nemas takav noz, dodji na kavu, ja imam  :mrgreen:
 
mate said:
Ne, to su stepenice, terase i dvorište na moru. Svake godine početkom sezone operem miniwashem i većina prljavštine koja se skupi preko zime ode, međutim sad je to već preko deset godina i traži malo bolje pranje jer problem su zapravo gljivice i te neke kao mahovine koje se naprave u bračkom kamenu dok u benkovački ulazi klasična prljavština za koju vjerujem da bi je malo jači miniwash skinuo.
mi smo te gljivice :mrgreen: rješavali sa solnom kiselinom ,razrijeđenom i išlo je dole, ali zanimljivo kaj sad imam onaj samoborski kamen, crno-zeleni i na njemu ni jedne fleke,mahovine :shock: a kudikamo je mekši od benkovačkog kamena. U svakom slučaju buš se moral malo oznojiti :LOL:
 
Miniraj terasu i stepenice, pusti punicu u setnju terasom...nakon toga nek postave novi kamen...i 10 godina je mir...a onda na red za setnju terasom dolazi zena :mrgreen:
 
Bandit said:
Miniraj terasu i stepenice, pusti punicu u setnju terasom...nakon toga nek postave novi kamen...i 10 godina je mir...a onda na red za setnju terasom dolazi zena :mrgreen:

Kaj god, nagovori punicu neka kupi novu vikendicu, ova je vec zmazana  :mrgreen:
 
Ove dvije gornje metode su odlične samo je redosljed krivi, bebice, prvo nagovori punicu da ti kupi novu, a onda miniraj stare štenge, tak budeš barem 15 tak godina imao mir....

Solna kiselina izbjeljuje, najbolje i najjeftinije skokneš do neke cinčaone sa velikim karnistrom, uzmeš onu 40 %  :0648: ta mi najdraža, sa njom opereš tvrdokorne stvari a dio razrijediš i opereš sve i biti če kao prvog dana  :mrgreen:
 
jure83 said:
Solna kiselina. Najeftinije i najbolje

četka iz Plodina 8 kn, morski fini pijesak (plaža) 0 kn i deri  :mrgreen: