Čišćenje tanka iznutra od prljavštine

kiki.o

Well-known member
Pozdrav svima,

Zanima me kako očistiti tank iznutra od prljavštine, što prašine, mrvica i tko zna čega sve ne... Skidao sam boju s tanka i premda sam probao čim više zatvorit otvore, svejedno je dio prasine i prljavstine uslo.

Mislio sam mozda probat kroz rupu od pokopca ili kroz rupu od plovka(maknut je) udarit miniwashem, pa možda prljavština izađe van sa vodom.

Ima li kakav drugi savjet?
 
Malo benge nutra pa promuckat i izlit?
I tako par puta (po potrebi)...
 
probo bi usisavačem, da ima neki što mogu zavuć nutra. :mrgreen:

Mislim da ču žrtvovat par litri benzina  (y)
 
kiki.o said:
probo bi usisavačem, da ima neki što mogu zavuć nutra. :mrgreen:

Mislim da ču žrtvovat par litri benzina  (y)

Pol litre do litru u tank i muckaj. 2 puta bu valjda dovoljno da svu prasinu istera van.
 
FZR_1000 said:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,142834.0.html

ovdje se trazi princip čišćenja od prljavštine, ne od hrđe..  (y)
 
Ja sam svoj tank na grbavom tako fino ocistio od prljavstine i hrdje da sam ga morao odnijeti na varenje :) dohakao mu je benzin u kombinaciji sa sitnim olovnim kuglicama i onim kompresorom za pranje auta :D

Samo rokni par litara benzina, zacepi sve moguce rupe, muckaj do besvjesti, istresi, pa ponovo, pa ponovo, pa ponovo, sve dok ti ne bude curio cisti benzin poslje muckanja.

I da dopisem dok sam se sjetio, zasto ga jednostavno ne ispuses na kompresoru ? Imas onaj fini dugacki pistolj neznam kako se tacno zove, gurnes ga kroz donju rupu gdje istice benzin u motor, a cep otvoris i propuses ga ?
 
kiki.o said:
Misliš da će to istjerat prašinu i mrvice van? Ne škodi probat  (y)

Pokusaj...sad se dosjeti jos jedne, mozda mudre, uguraj krpicu predhodno namocenu u benzin ili josh bolje ako imas koga ko trenira rukomet, oni imaju onu finu smolu koja se maze po prstima za ljepse hvatanje lopte, e za tu smolu se lijepi igdje ista ima na terenu, govorim iz iskustva :), a ne rasipa se, znaci nemas bojazni da ce ti otpasti komadic i ostati u rezervaru. Premazes tom smolicom krpu ubacis je u rezervar, ukljucis kompresor ubacis pistolj/ crijevo unutra i puhenzi, sva prasina, u teoriji, zajedno sa tim mrvicama koje spominjes bi se trebala zalijepiti za tu krpu. Nju kasnije polako izvuces, uokviris i stavis u regal, neka ti stoji kao ukras :) ona preostalu presitnu prasinu ispusi, ili opet stavi krpicu povrsinski preko cepa za tankanje pa opet upali duvalicu i ta ista bi se ponovo trebala polijepiti po istoj toj krpi. Kad izduvas, nemoj biti skrtica, naspi barem litar/dva benzina fino izmuckaj pa prospi i trebao bi biti miran...javi rezultate :)
 
Ja sam na z900 udario mini washem kroz čep. malo je dugo trajalo jer treba više puta prolivat vodu, ali očistilo ga savršeno. Poslije ispuhao kompresorom i  (y).