ČK - Dubrrrovnik (via Bosna) 14.-18.08.

Tealc

Member
Pozdrrrav svima!

Evo piše u temi, drma se ČK via ZG do Nove Gradiške - Banja Luka - Jajce - Bugojno - Jablanica - Mostar - (nedoumica) - Dubrovnik (2 dana ukupno).
- Krećem 14. ujutro i budući da se na potezu Banjaluka - Jablanica ima previše toga za vidjeti, planiramo spavati na relaciji Jajce - Jablanica, tu molim savjet za spavanje... a želje su garaža/čuvanje, solidan doručak
- 15. se poteže do Dubrovnika (Slano), i tu tražim nekog tko je odvozio cestu Međugorje - Stolac - Veličani - Trebinje - u kakvom je stanju cesta i isplati li se motorom, ima li prijelaz kod Veličana, planiram u Slano. Ili da se tržim stare dobre Jadranske magistrale (via Metković)

Nažalost, taman iz plana ispata moto susret u Gradiškoj :(
U Dubrovniku (Slano) se ostaje 16.08.

Natrag planiram u Sarajevo - Zenica - B. Šamac - Vukovar na kavu - ČK (2 dana ukupno)
- 17. pokret iz Dubrovnika, spavanje potez Sarajevo - Zenica koliko vidim preporuča se noćenje Banana i Braća Mujić, ili ima bolje ? (sigurnosti prijevoznog sredstva me kod noćenja najviše brine)
- 18. žurno do Grada Heroja koji nisam vidio poslje rata, i laganica do mraka ČK ulovit

Uz pitanja po relacijama, budući da prvi put idem (sa motorom) kroz Bosnu, uz zelenu kartu, ima li kakvih dodatnih komplikacija/osiguranja/davanja na granici za A kategoriju?

Hvala svima na savjetima!
 
Tealc said:
Hvala, tak sam i mislio  (y)
Inače, kaj nevalja trasi od Međugorja prema Trebinju, ovak čisto iz radoznalosti?
lošiji asvalt...
 
moj savjet ti je bugojno kupres tomislavgrad medjugorje
ovu trasu stolac trebinje nisam prosao u cjelosti vec sam se spustio na cepikuce odnosno slano
cesta je onako nije za jurnjavu ali nema prometa samo je problem sto je na slanom malogranicni prelazz pa nije sigurno da te puste a ako i bude problema produzis za trebinje
pazi na ovim cestam zna biti domacih zivotinja  :)
 
niksa05 said:
moj savjet ti je bugojno kupres tomislavgrad medjugorje
ovu trasu stolac trebinje nisam prosao u cjelosti vec sam se spustio na cepikuce odnosno slano
cesta je onako nije za jurnjavu ali nema prometa samo je problem sto je na slanom malogranicni prelazz pa nije sigurno da te puste a ako i bude problema produzis za trebinje
pazi na ovim cestam zna biti domacih zivotinja  :)

Baš tud bi i ja, na Slano. Baš o tome što veliš brinem (mali prijelaz) - da me ne produže u sutonu pred odredištem  :wink:

Glede domaćih životinja, glavno da su u jednini... jednom sam usred ljeta/sezone htio siječ Cistu Provo, pa pametno malo u Šestanovcu skrenuo iz kolone desno onom 'cesticom' do Ugljane... e stari moj, to su krda po cesti... a govedo stoji ukopano na cesti širine tvog auta, moreš ti izvodit kaj hočeš, al ono če odlučit kad se maknut ;)
Na kraju sam izgubio sat vremena jer sam htio 'kraćim putem' i bez gužve... :(
 
Mi planiramo ići 16.08. do 01.09.
...relacija : BOSANSKA GRADIŠKA,BANJA LUKA,JAJCE,DONJI VAKUF,TRAVNIK,ZENICA,SARAJEVO,FOČA,preko ŠĆEPAN POLJA u CRNU GORU...NIKŠIĆ,PODGORICA,BUDVA...
...povratak : DUBROVNIK,SPLIT,ZADAR,RIJEKA (LOVRAN),PULA (TWIN HORN),ČAKOVEC...
 
DANI said:
Mi planiramo ići 16.08. do 01.09.
...relacija : BOSANSKA GRADIŠKA,BANJA LUKA,JAJCE,DONJI VAKUF,TRAVNIK,ZENICA,SARAJEVO,FOČA,preko ŠĆEPAN POLJA u CRNU GORU...NIKŠIĆ,PODGORICA,BUDVA...
...povratak : DUBROVNIK,SPLIT,ZADAR,RIJEKA (LOVRAN),PULA (TWIN HORN),ČAKOVEC...

Tko mi?  :misli:
 
- 18. žurno do Grada Heroja koji nisam vidio poslje rata, i laganica do mraka ČK ulovit

Izvini a koji je to grad ...  "grad heroja" ?


 
runner st 125 said:
- 18. žurno do Grada Heroja koji nisam vidio poslje rata, i laganica do mraka ČK ulovit

Izvini a koji je to grad ...  "grad heroja" ?
:no: :no:
 
runner st 125 said:
- 18. žurno do Grada Heroja koji nisam vidio poslje rata, i laganica do mraka ČK ulovit

Izvini a koji je to grad ...  "grad heroja" ?

žalosno stvarno žalosno
 
DANI javi broj moba na PP, pa se zidemo na kahvi u susjednoj državi  (y) Ak ne preletite Sarajevo več 16, onda se vidimo s suprotnim pravcima  :LOL:.

BuLL fala, aj još ima do toga...
 
runner st 125 said:
- 18. žurno do Grada Heroja koji nisam vidio poslje rata, i laganica do mraka ČK ulovit

Izvini a koji je to grad ...  "grad heroja" ?
sramotno