ČK - U2 koncert - Sarajevo - Durmitor - Bar - Zadar - Istra - ČK

Tealc

Member
Evo ruta za 2009. je većinom isplanirana 10-24.08.

Čakovec - U2 koncert ZG (spavanje) - Sarajevo (spavanje) - Durmitor (spavanje Trsa) - Bar (spavanje Hotel Pharos) - Slano (spavanje) - Zadar (spavanje Vir) - Višnjan (par dana po unutrašnjosti istre) - Čakovec

Za sada je sve jasno jedino vrludam oko Durmitora. Obzirom na vozilo (GS500F) i gume (Pilot Power) koju rutu preporučate od Foče (BiH) preko Trsa do Žabljaka (CG) ? Motor je cestovni, gume supersport, pa nebi rado na makadam ili kratere po cesti...

a) Čitam po forumu da postoji novoasfaltirana cesta Ščepan polje - Žabljak, da se vraćam ?
b) Trsa - Žabljak via Sedlo ?
c) Posljednja solucija: Trsa - Žabljak via Sušice ? (Tu znam da ima par km makadama)
d) ostalo ?

Svaka preporuka je dobrodošla. Poslje nočenja od Žabljaka kanjojom Tare prema Podgorici pa na obalu. Ta cesta bi trebala biti OK, dvoumim jedino oko prilaza Durmitoru i Pivskog jezera  :misli:

Hvala na preporukama!
 
Preko , zapravo ispod  :wink: Durmitorskog Sedla je asfalt, mislim da je zadnjih 10ak km asfaltirano negdje prije dvije godine.

Ovdje imaš dosta slika dok je još bio makadam.

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,63063.0.html

Izgleda da neš zaj... sa slikama, imaš sve fotke i ovdje: http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=243240

Od Foče prema Ščepan Polju je cesta bila raskopana, nadam se da su radovi završili.  :wink:

 
Samo prati HR naljke i nemreš fulat.  (y)
A svaku novonastalu fotku HR naljki nagrađujemo!  :wink:
 
dr.chala said:
Samo prati HR naljke i nemreš fulat.  (y)
A svaku novonastalu fotku HR naljki nagrađujemo!  :wink:

Oki doki, gle... stativ ide z menom, a aparat šiba par slika u sec  :jesus:

Sve sam nekak bliže ovoj opciji preko Sedla.

Jučer je pao kondicijski trening po Austrijskom Steiermarku sa full natovarenim totorom, toplom vodom i bez kafićarenja po putu  :LOL:. Extra 35€ me je koštalo probno razvlačenje malog GS-a prilikom preticanja u Leibnitzu (89 na radaru, dozvoljeno 70)  :oops:
 
Tealc said:
Evo ruta za 2009. je većinom isplanirana 10-24.08.

Čakovec - U2 koncert ZG (spavanje) - Sarajevo (spavanje) - Durmitor (spavanje Trsa) - Bar (spavanje Hotel Pharos) - Slano (spavanje) - Zadar (spavanje Vir) - Višnjan (par dana po unutrašnjosti istre) - Čakovec

Za sada je sve jasno jedino vrludam oko Durmitora. Obzirom na vozilo (GS500F) i gume (Pilot Power) koju rutu preporučate od Foče (BiH) preko Trsa do Žabljaka (CG) ? Motor je cestovni, gume supersport, pa nebi rado na makadam ili kratere po cesti...

a) Čitam po forumu da postoji novoasfaltirana cesta Ščepan polje - Žabljak, da se vraćam ?
b) Trsa - Žabljak via Sedlo ?
c) Posljednja solucija: Trsa - Žabljak via Sušice ? (Tu znam da ima par km makadama)
d) ostalo ?

Svaka preporuka je dobrodošla. Poslje nočenja od Žabljaka kanjojom Tare prema Podgorici pa na obalu. Ta cesta bi trebala biti OK, dvoumim jedino oko prilaza Durmitoru i Pivskog jezera  :misli:

Hvala na preporukama!

Jučer se vratio iz C.G i Bosne, sa područja na koje ideš...

Dakle, iz Foče ideš na Brod pa na Šćepan polje ulaz u C.G..  Ima samo jedan put i tih 20 km od Broda do Š.P je koma, al je asfalt :mrgreen:
Od Šćepan polja ideš magistralom prema Plužinama ( Pivska jezera ) cesta skroz ok...
Prije Plužina skrečeš lijevo prema Trsi cca 12 km do Trse, cesta katastrofa al asfalt :mrgreen:, no pogled odozgo je predivan..
Kad dodeš u Trsu na Žabljak možeš dvjema putevima, sjevernim i južnim, preporučam južni koji je malo duži, ali po meni puno bolji- asfaltiran je skroz, za razliku od sjevernog koji ima 3-4 km makadama i ne tako dobre vizure.
Na Žabljaku imaš smjestaja raznih, preporucam motel Enigma...
Ak trebas jos kaj, pitaj..
 
Definitivno juznim putem od Trse do Zabljaka. Put je sasvim ok a priroda nevidjena...
Ostalo kao sto je Frenki rekao...
 
Gasho said:
Definitivno juznim putem od Trse do Zabljaka. Put je sasvim ok a priroda nevidjena...
Ostalo kao sto je Frenki rekao...

Hebe vas Sušički kanjon, ha?  :mrgreen: :mrgreen:
 
Ja sam išao kanjonom Pive .... prejebeno ...  (y)
 
Gasho said:
Definitivno juznim putem od Trse do Zabljaka. Put je sasvim ok a priroda nevidjena...
Ostalo kao sto je Frenki rekao...

Tako i bude, prvenstveno radi izbjegavanja onog makadama  :LOL:

Ministre javi lokaciju da svratimo na piće... neda mi se opet tražiti po topicima koji je to kafić i gdje (Bar?)  :?
 
Evo otprilike našpricano na karti ruta.

+ slika kravice, ako se vidimo gdje da znate zvati na piće  (y) :jesus: :LOL:

Ja put pod noge... a vama Pozdrav! (naravno putopis + slike nakon povratka stavljam ovdje)

 
Sretno, toliko da se javim da lakse temu pratim :wink:
Bas budem ti sad poslo sms ,ne vrag da si nabavio karte za danasnju tonsku probu U2  :misli:
pa popijemo nesto tamo. 8)
 
Evo nas od jučer doma. Nažalost kratili smo put, iz Zadra se išlo do prijatelja na Vir, 2 dana odmora i doma.

Razlog je lakša prometna u Makarskoj. Mlada Mađarica oduzela prednost kod preticanja (ono što se veli "klasična greška").
Sretno-spretno sve je bilo pri oko 60km/h, dobro sam odreagirao i motor je samo zastrugan, polomljen oklop kod žmigavaca, uglavnom dok smo čekali u hitnoj na slikanje več je bio spreman za vožnju. Fulalo mi deklu za par cm  :LOL:. Mađarica kriva, motor bu riješilo osiguanje.
Ja sam rukom polomio retrovizor (malo boli niš strašno), ženi nogu priklještilo malo uz motor (ona gore prošla). Hvala pameti i razumu na full opremi, da nisam imao te Vanucci racing rukavice bil bi bez prsti valjda. Bočna bisaga je dobila, ali izgleda i spasila vitalne djelove motora.

A baš smo pričali gledajući lokalce na R-ovima u naočalama, ajmo bar hlače skinut... hvala bogu da nismo  :shock: Tko god ide na putovanje, koliko god je vruče i teče po leđima... full oprema i ne slušajte nikog, jer fakat te čeka tamo di se najmanje nadaš.

I tak nakon 2 soma i nekaj km po inozemstvu doma me dočeka... a taman sam krenuo iz Slanog  :palacdolje:

Ništa sve je O.K. Slike sa koncerta i putovanja nabacam kad to projdem malo (bu potrajalo jer ima oko 2000 slika)  :LOL:
 
Prelistavajući stare putopise naiđoh na ovu svoju tvorevinu, nikad dovršenu...isuseee, skoro 3 godine... eto ispričavam se svima i da završimo priču:

Dan 1. (10.08.2009.)
Nakon prošlogodišnjeg putovanja kroz BiH za Dubrovnik, upoznali smo čari te zemlje o kojima su nam pričali. Zaista, tu toplinu i ‘netaknutu’ prirodu treba osjetiti na vlastitoj koži i motoru, inače se čini onako apstraktno. Kao i sve što je lijepo i dobro, i ta zemlja nas je zvala na više. Bez previše razmišljanja uzimamo oboje godišnji od 10. do 24.8. i krećemo na koncert grupe U2 u Zagrebu i poslije toga mini Balkan rutu put Crne Gore.
Iz Čakovca smo krenuli starom cestom paralelno uz autoput prema Zagrebu. Oni koji voze ovuda znaju da se i na toj cesti, prepunoj zavoja, da itekako uživati.
Stižemo u Zagreb i u prokleto sparnom gradu kod frendova parkiramo motor na sigurno i pod krov jer oblaci nisu raspoloženi. Počinju pripreme za koncert na balkonu i tjeranje kišnih oblaka :) Eh U2, treba kaj reči o koncertu? Atmosfera odlična, neki kažu i bolja nego na prvom (dan prije). Iako sutra krećemo na put do Sarajeva pješačimo od Maksimira do Austrijskog trga u gluho doba noći. Eto i to se desilo, prvi put na Maksimiru navijam sa istoka :p

Dan 2. (11.08.2009.)

Rano se dižemo iz kreveta, međutim (i na sreću) odmah se vraćamo u krevet jer vani lije kao iz kabla. Balkon, cuga, krevet, balkon, cuga... kebap u Tkalči, balkon, cuga i krevet. Dobra vijest je što sve prognoze kažu da kasno popodne kiša prestaje. I zaista, kasno pred večer vedri se nebo. Odluka je jednoglasna, sutra krećemo do Sarajeva, pa što bilo da bilo.

Slike izostavljene iz objektivnih i subjektivnih razloga  8)
 
Dan 3. (12.08.2009.)
Kasno jutro ili rano podne krećemo put Sarajeva. Obzirom na činjenicu da nismo baš odspavali i krenuli rano ujutro kao što je to uobičajeno, malo višim tempom krećemo starom cestom uz A3 odnosno Ivanić Grad - Kutina - Novska do Gradiške gdje ulazimo u Republiku Srpsku. Ta dosadna dionica od Zagreba, ravna i monotona cesta malo nas je uspavala. Međutim inspirira me ono što znam da slijedi poslije Banja Luke. I konačno, opet smo se vratili na cestu Banja Luka - Jajce. Ta, meni, predobra cesta uz Vrbas kod svake vožnje postaje sve kraća. Što bi dao
za jednu ovakvu cesticu u našem malom Međimurju!
Prozor smo vidjeli prošle godine, tako da poslije Jajca uz uspon krečemo put Novog travnika, destinacija restoran Plave vode, cilj ručak, tj. čevapi. Žena baš i nije nešto očarana, no meni su čevapi z-a-k-o-n! Da ubijemo popodne, putem Kakanja i Podlugova uz namjerna lutanja prema turističkim tablama (da, one smeđe - nemojte ih slijediti jer nema ničeg interesantnog) ulazimo u BiH metropolu, Sarajevo.
Za spavanje sam ‘odabrao’ prenoćište “Fočin han” međutim nisam ga rezervirao (eto ti greške). Kakve sam ja sreće, opet kao prošle godine, ulazimo u Sarajevo i zaletavamo se na Baščaršiju u vrijeme Sarajevo film festivala. Naravno da u motelima nema mjesta. Na sreću samo 100 metara dalje od “Fočinog hana” nalazimo isto tako dobar smještaj i zatvorenu garažu za našu Suzanu. Dakle, alternativa za Fočin Han je “Prenoćište Šeher”, 100 metara dalje. Večer provodimo romantikom uz Miljacku i šetnjom Sarajevom usput pozdravivši poneku poznatu filmsku facu. Sutra nas čeka teški (cestovno) uspon na Durmitor.
 
Dan 4. (13.08.2009.)
Dižemo se opet rano ujutro. Očito prerano jer teško pronalazimo rano jutarnju kahvu na Baščaršiji. Nakon kahve krećemo, ali par minuta poslije u srpskom dijelu Sarajeva umalo nas ruši bijeli Golf TAS. Lik sa sporedne ceste prelazi glavnu kao vlak, oduzima prednost autu iz suprotnog smjera i nama. Niti ne trepnuvši sa smiješkom nastavlja svoju vožnju, dok se ja i vozač auta gledamo u nevjerici. Izvlačimo se iz Sarajeva u komadu i preko Trnove i Dobrog polja stajemo na slijedećoj kavi u Foči.
Poslije Foče u Brodu odlučujemo krenuti prema Popovom Mostu do prvog stajališta i pogleda na NP Sutjesku. Šteta bi bilo to ne vidjeti. Nažalost dvije paralelne ceste povezane su samo u Brodu, no to smo znali i prije te odluke. I tako malo si produživši put, vraćamo se natrag u Brod krećemo put jednog od glavnih ciljeva - kanjona Pive i Pivskog jezera (Plužine). Granicu prelazimo u Ščepan polju. Ruta je zaista interesantna, sa dionicama nikada dovršene nove ceste tamo nesretnih devedesetih, a makadam i cesta erodirana vodom su normalna pojava. Uz malo opreza nije problem to odvoziti na dva kotača. Granični prijelaz Ščepan polje interesantan je radi drvenog mosta, i zaista je impresivno u ovo doba vidjeti i proći takvo nešto. Po nevjerojatnim dosezima inženjera i konstruktora vijadukata u 2. polovici 20. stoljeća vozimo put Pivskog jezera. Kratko stajemo u Plužinama i osvježavamo se u 'kafiću' (ustvari kontejner s terasom) na samom jezeru od kuda nas tjera doslovno roj pčela. Osvježenje nam je
i trebalo, jer se penjemo na Durmitor.
Cesta, odnosno makadamski put kod uspona umalo me tjera da odustanem. Alternativni put
spušta nas skoro do Nikšića, tako da se opuštam i pičim uzbrdo po makadamu i kozjim stazama. Kroz misli mi prolazi kako se nečemo dočepati Žabljaka do mraka ovim ritmom, no u tom trenutku dolazimo do vrha i asfalta. Stajem i ljubim cestu, doslovno. Ako mi ima što loše na putovanju, to je vožnja po makadamu par km na cestovnom motoru i sport touring gumama.
Stanje asfalta zadovoljavajuće je za solidnu vožnju cestovnim motorom. Ne žurimo, jer je priroda netaknuta i prekrasna. Iza svakog zavoja je sve ljepši pogled, trava zelena da zelenija ne može biti, temperatura je za vožnju ugodnih 20° a 8. je mjesec! Kratko stajemo na vrhu i krećemo put Žabljaka. Na cijelom području NP mimoilazimo se sa, interesantno, puno Talijana (kako na 4 tako i na 2 kotača). Pred večer stižemo u Žabljak a obzirom na sve viđeno danas na putu - civilizacija, vođena modenim zapadnjačkim skijalištima.
Opet me košta sat vremena to što nisam rezervirao hotel. Svi oni talijani koje smo sretali po putu popunili su sve hotele, no na sreću nalazimo posljednji slobodan apartman u hotelu “Gorske oči”. Nešto je skuplji od ‘normalne’ sobe, no bez pogovora uzimamo odmah. Kratka šetnja skijalištom po ljeti, opet uz romantiku i padamo u krevet puni dojma.