color codovi za Ducati

i usput da li neko ima ideju di kupiti crvenu ? ne mogu nac a da nije 200€
 
:misli:
to sam svuda nasao pa sam mislio podijeliti, (sad cu uplodat sliku odg rezzolucije posto vidim da ta bas i nije odgovarajuca)

nasao sam i ovo :

"Try this. The division of Akzo which makes auto paint is a Dutch company called Sikkens. Their website has a search facility for finding color formulas and recipes. For example, Ducati Rosso Anniversario (Anniversary red) is listed as DUC3002 and the mixing recipe (cumulative) for 1 litre in Autobase Plus is:
Q231 to 717.7
Q766 to 719.5
Q725 to 759.8
Q065 to 986.8


Akzo Sikkens list Ducati black as DUC9006 and white as DUC4000, but do not call them "Black Diamond" or "Arctic White". See if your paint guys can make any sense of that."

ne razumijem se u te codove te mijesanje istih, pa me zanima ovo sto sam boldao, da li s time da odem negde di mijesaju i po tome trazim ili imas ti , ne mora mi biti identicna boja, jer cu farbat cijeli motor
 
mozes odmah zaboravit da ces kupit original boju,nemoj se ni trudit
 
ni ne treba mi original, al makar da mi neko smiksa blizu, di nac ?
 
pa mislim da realno ni ne treba orginal boja ... pogotovo ako se neki dio kompletno šprica ... a ako se došpricava , možda bi to onda iskusno oko uspjelo primjetiti ... ali čemu došpricavat jel tako  :D
 
cijeli motor mislim farbat, tako da mala razlika mi nista ne znaci, al neznam ni di pitat  :palacdolje: a nemam uzorak da mi po njemu rade
 
nabavi uzorak ...

recimo odavno su mješaone imale već ton karte po autima ... znači rekao si auto i godinu pa ti po tome smiksaju ... već dugo nisam kupovao , možda sad već imaju i za motore  :misli: :mrgreen:
 
markookram said:
nabavi uzorak ...

recimo odavno su mješaone imale već ton karte po autima ... znači rekao si auto i godinu pa ti po tome smiksaju ... već dugo nisam kupovao , možda sad već imaju i za motore  :misli: :mrgreen:
upravo tako,moj zadnji skuter je bio pofarban u plavu boju od opela opc,kad sam pao trebao sam farbat neke plastike,otisao u ducan sa bojama rekao koju boju trebam i oni za svaki slucaj jednu plastiku usporedili sa ton kartom i boja ispala odlicna....znaci mbulanovic,odi u ducan sa bojama i nek ti pokazu ton kartu,izaberi crvenu koju zelis i rijesen problem
 
malaga said:
upravo tako,moj zadnji skuter je bio pofarban u plavu boju od opela opc,kad sam pao trebao sam farbat neke plastike,otisao u ducan sa bojama rekao koju boju trebam i oni za svaki slucaj jednu plastiku usporedili sa ton kartom i boja ispala odlicna....znaci mbulanovic,odi u ducan sa bojama i nek ti pokazu ton kartu,izaberi crvenu koju zelis i rijesen problem
(y)
 
markookram said:
nabavi uzorak ...

recimo odavno su mješaone imale već ton karte po autima ... znači rekao si auto i godinu pa ti po tome smiksaju ... već dugo nisam kupovao , možda sad već imaju i za motore  :misli: :mrgreen:

Te ton karte su meni odvratno neprecizne.

Evo moj DT je dvonijansan kaop posljedica toga.  :mrgreen:
 
Angie said:
Te ton karte su meni odvratno neprecizne.

Evo moj DT je dvonijansan kaop posljedica toga.  :mrgreen:
a jbg , nije isto jel kupuješ boje od max mayera ili sikkensa ...
 
Angie said:
Te ton karte su meni odvratno neprecizne.

Evo moj DT je dvonijansan kaop posljedica toga:mrgreen:
ne mora znacit da je za to kriva ton karta,moze biti do ducana koji je zamijasao boju,kao i do majstora koji farba :wink:
 
malaga said:
ne mora znacit da je za to kriva ton karta,moze biti do ducana koji je zamijasao boju,kao i do majstora koji farba :wink:

MOže biti,ali sve u svemu fulali su totalno.

Ja sam bojao,ali nije do mene,to ti mogu jamčit,jer je ohoho nijansi dalje.
Jedini spas je da malo izbljedi na suncu.  :mrgreen:
 
Mislio sam jednu bijelu, 3 crvene i 3 laka

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2