Crn dim-troši ulje

derba said:
Kad ispustiš japanski zrak iz mašine nikada to više nije to ,ako je mašina u k.... bolje je uzeti cijelu mašinu iz vana i juriš. Jeftinije, brže i bez živciranja.
A opet je pitanje kakvu masinu dobijes,ako je motor star 10 ili vise godina pitanje je kakva je i ta masina druga,ako se masina otvara i sve se napravi kak treba to je to.Jest da je skupo al onda bolje znas sta imas neg dok kupujes polovnu masinu.
 
Danas sam bio kod majstora i baš o tome smo pričali.Rekao je,da generalka košta (dijelovi+ruke) oko 1000
eura i onda imaš ustvari novu mašinu.Jeftinije je kupit drugu mašinu,ali pitanje kakva će biti.Sad,situacija je
vrlo nezgodna.Ja sam imao namjeru ovaj motor vozit još ovu sezonu,a narednu kupit nešto mlađe.A uložit
1000 eura u motor,koji vrijedi 2000-2500 eura pa onda prodat se ne isplati...
Kaže još,da može biti,da su samo gumice ventila,pošto motor vuče kako treba (kompresija dobra) i nema plavog dima.U svakom slučaju mora da se rastura mašina,da bi se vidjelo šta je.E sad,da ne bi sebi kvarijo sezonu-samo
vozi i normalno gledaj da bude uvijek dovoljno ulja,mašina neće crknit,pa ćeš preko zime vidjet šta ćeš. :misli:
 
cavalir said:
Danas sam bio kod majstora i baš o tome smo pričali.Rekao je,da generalka košta (dijelovi+ruke) oko 1000
eura i onda imaš ustvari novu mašinu.Jeftinije je kupit drugu mašinu,ali pitanje kakva će biti.Sad,situacija je
vrlo nezgodna.Ja sam imao namjeru ovaj motor vozit još ovu sezonu,a narednu kupit nešto mlađe.A uložit
1000 eura u motor,koji vrijedi 2000-2500 eura pa onda prodat se ne isplati...
Kaže još,da može biti,da su samo gumice ventila,pošto motor vuče kako treba (kompresija dobra) i nema plavog dima.U svakom slučaju mora da se rastura mašina,da bi se vidjelo šta je.E sad,da ne bi sebi kvarijo sezonu-samo
vozi i normalno gledaj da bude uvijek dovoljno ulja,mašina neće crknit,pa ćeš preko zime vidjet šta ćeš. :misli:

Vjerovatno su otišle samo uljne karike ili su se spekle a kompresiske su još dobre zato ti motor ide ok. :misli:
 
cavalir said:
Danas sam bio kod majstora i baš o tome smo pričali.Rekao je,da generalka košta (dijelovi+ruke) oko 1000
eura i onda imaš ustvari novu mašinu.Jeftinije je kupit drugu mašinu,ali pitanje kakva će biti.Sad,situacija je
vrlo nezgodna.Ja sam imao namjeru ovaj motor vozit još ovu sezonu,a narednu kupit nešto mlađe.A uložit
1000 eura u motor,koji vrijedi 2000-2500 eura pa onda prodat se ne isplati...
Kaže još,da može biti,da su samo gumice ventila,pošto motor vuče kako treba (kompresija dobra) i nema plavog dima.U svakom slučaju mora da se rastura mašina,da bi se vidjelo šta je.E sad,da ne bi sebi kvarijo sezonu-samo
vozi i normalno gledaj da bude uvijek dovoljno ulja,mašina neće crknit,pa ćeš preko zime vidjet šta ćeš. :misli:
Da jebena situacija,al to je rizik kod kupovine rabljenog motora.Ak ga mislis imat sam ovu sezonu ne isplati se to sve slagat,a opet je tu pitanje prodat nekom takav motor,a cuj ne mogu uvijek bit ovce cijele i vuk sit.A da probas promijenit sam gumice vec bi se i s tim smanjila potrosnja nesto.