Crna Gora / Albanija 2007.

alien

New member
Delegacija Republike Broč se uputila u radni, prijateljski i uzvratni posjet ministru turizna Crne Gore, plemenitom gospodinu Gashi. Ministru vanjskih poslova i guverneru NArodne banke, tj. meni, zatim Ministru prometa i telekomunikacija Vekiju su se priključili i aplikanti za bročko državljanstvo g. Shogun sa svojom dragom i g. Sinna sa svojom dragom.
Kako je radi jakog juga aerodrom Broč bio zatvoren, a također i Podgorica, odlučilo se krenuti na putovanje motorima, pardon sa BMWom i motorima od kojih su bile dvije Honde i jedan YAmaha.
NAkon 4 sata putovanja do Gradaca ostatak grupe me napokon prisilio da obučem kišno odijelo. Naime moja deviza je: svak triba imat kišno odijelo al j... čovika koji ga mora obuć! Za osvetu palim grijanje na BMW i konstantno ih na to podsjećam... :mrgreen:
benzinskaol5.jpg

I tako po kiši, pljusku, delegacija se lagano probijala po izrovanim cestama i zemlji...
Sv. Stefan
kisasvstefanau2.jpg

A BMW je više bio offroad sa svojim centimetrom zemlje po auspuhu i ostalim strateškim djelovima...
bmwkisaft1.jpg

Ministar turizma nas je dočekao sa objašnjenjem da ovakvog potopa odavno nije bilo al da će to sve rješiti sa odlaskom u glavnu instituciju...
wineshopvm5.jpg


Tu su se izložbeni eksponati ubrzo našli i u 46 litarskim bisagama koje su namjerno bile praznije sa ciljem obogaćivanja ovakvim suvenirima...
wineshop2zx8.jpg


Odmah smo krenuli i na saznanje što se u stvari u bisagama nalazi, normalno uz upoznavanje sa Njeguškim stejkom i Karađorđevom šniclom, baklavama, dimljenim šaranima, mariniranim pastrvama...
vinatf7.jpg
 
Sutadan tunelom prema Podgorici, a sve oko Skadarskog jezera, skretanje kraj Virpazara pa do Rijeke Crnojevića...
Planinskim putevima
rijekalm1.jpg


rijeka2dz7.jpg

Do Rijeke Crnojevića...
rijeka3dc1.jpg


rijeka4ht1.jpg


rijeka5el5.jpg


rijeka6lv9.jpg

Jel se može vozit više od dva sata a da se nešto ne pojed i popije?... : NE! A što im je jaka loza ovdje dolje...

rijeka7ou2.jpg

Domaće je domaće...
rijeka8qd9.jpg


 
Nastavljamo oko jezera preko Podgorice (ako vas zanimaju slike tražite teme od zadnjih par godina... ) i tako eto nas do Plavnice...apartman 250-350 eura noć...
plavnicahy3.jpg

Hypo banka nema veze sa ovim djelom al ipak...
plavnica2rs8.jpg


Tu se jedan dio odvaja prema Ulcinju jer ih je strah za motore a ekipa BMWa kojima se priključio i budući BMWaš kreće dalje oko Skadarskog...
Ove poznate vizure svakome daju asocijaciju di smo i za koju zemlju plaćamo 10 eura vizu...A što cijenim telelever vilicu i amortizer volana nakon ove ceste...ihaaaaaa....
albanijajt6.jpg

Centar Skadra... ovaj barba desno se pita gledajući Vekijevu Hondu: zar postoji motor a da nije BMW??? :misli: :misli:
albanija2kn4.jpg

Legendarni drveni most...
mostbv0.jpg


most2zz8.jpg


 
Ulcinj pa preko Ulcinja ...
ulcinjax1.jpg


...prema Adi Bojani...
ulcinj2cb2.jpg

Ada Bojana

adarm6.jpg

Jel prošlo više od dva sata da smo jeli i pili? Je, dakle sjedi pa Chardonnay, Sauvignon, Krstač, viljamovka, a neki i jaku Coca colu, pečene, pohane hobotnice, kozice, lignje, buzare, sirevi, paštete, rižoti, bili, crni, palačinke sa medom, orasima, čokoladaom...sriča da u CG još nemaju uređaje za mjerenje alkohola u krvi jer se ne bi vratili sa motorima nazad...

ada2zt3.jpg



NAzad prema BAru, noćna vožnja, al je grije BMW, a je grije...
I jel to opet prošlo više od dva sata da se nije jelo i pilo...nije al nema veze...GAshina Pulena..Nikšičko crno, Sjekloća (najbolje Ccrnogorsko vino), lovćenske kobasice, pohani kačkavalj...
pulenawh0.jpg


 
Prva liga!  (y)

Volim, brate, kad ljudi uploaduju slike u topic da ih odmah vidim a ne da moram da kliktam da bi mi se otvorile.

Ima li jos?  :)
 
Neki čuvaju opremu i pričaju o varijantama oktana, a neki idu pogledat Stari BAr...
barkn9.jpg


Obeća san doć probat čevape u sljedećih nekoliko mjeseci i opet svećano obečavam!
bar2il9.jpg

Pogled odozgo...

bar3xc4.jpg


Neki nisu bili na Sv. Stefanu a ja evo 7418 put pa opet ista slika al novi motor...

svstefanyc2.jpg


Jel prošlo dva sata? ...opet nije al eto nećemo cjepidlačit... Budva...nekima 1. put nekima 7899!

budvaia2.jpg

Gospe od Škrpjela
gospaodskrpjelatu0.jpg


Kotor, ista slika al drugi motori...
kotordt1.jpg


Ista šema...Perast...
perastuj3.jpg

E al opet prošlo sat dva i ajmo u Čatovića mlini (il su dvori već san zaboravija... :misli:)
catovicaws6.jpg

Steakovi, gorgonzole, medaljoni, pečurke, riblje, kremaste, paelle i šta ti ga ja zna više...
catovica2va6.jpg

I tako prešli granicu i ostalo je povijest....

ZA one koji misle da je možda previše BMW bilo za kraj evo još jedna slika koja je posvećena najdražem sinu ove nacije: živija Sledge!
finalwz5.jpg


 
Moram spomenuti i trenutak kad su neki od učesnika ove delegacije nakon nekoliko dana gledanja u BMWove popizdili i počeli bacat opremu oko ceste želeći tako neke natjerat da napokon kupe BMWa a ne ove gargaše... :mrgreen:

kacigafy3.jpg


Nikad ljepši let Suomya nisan vidija...  :mrgreen:
 
a djelovanje rakije na neke nisi spomenija kao i skakanje ovaca preko kockice(bmw-a)  :jesus:

next trip  :misli: :mrgreen: st-bar-ohrid-za dalja još nismo odlučili 8)

e da od ovog puta i službeno sam sve u crnoj gori vidija najmanje 2 puta a večinu stvari i po peti put :mrgreen:
a i u albaniji su me počeli prepoznavat :LOL:
 
Kakve slike, bog te j...  (y)
I ja sam narednih desetak dana na dijeti... :mrgreen:
 
To je to. Ljudi znaju kako se uživa. Samo tako! Ma nek bude i 7999. put ako bude ovako dobro!  (y)
 
Veki,Veki,hrpu toga ti nisi vidio.Slijedeći put Bar-Nikšić u tunelu skreni za Žabljak.A gdje su Pivska jezera...Ali nek ti bude,bar si se nekam pomaknuo za razliku od ostalih tovaRRa.  (y) Imali ste GPS za dalje od Makarske????  :LOL:
Aliene gledam i zamišljam kako si guštao???Osjeća se i kroz fotku i kroz tekst.Ko zna-zna!  (y)
Ministre...al si povećao gabarite opet???  :shock:
 
Pohvala Alenu za uvijek dobar tekst popracen odlicnim fotkama(izmedju ostalog hrane i pica  :mrgreen:(y)
 
Lijep đir! svaka čast! i ja bih  :( al iduće godine budem ako me Gasho i ostali drugari pozovu  (y) ako ne..nema veze,najavit ću se sam  :LOL:


a sad se odo mučit sa dial up vezom i pogledat slike do kraja  :? :palacdolje:
 
Donesel sam si jesti da morem ovo citat, al neka, sve sam spremil u memoriju. Zakej da covek luta i proba sve i svasta ak je lakse barbine savjete sljedit.  (y)

I kak velis: domace je domace a bmw je kak i domace (Marlboro i Red Bull da i ne spominjam).    :mrgreen:
 
dr.chala said:
Slijedeći put Bar-Nikšić u tunelu skreni za Žabljak.A gdje su Pivska jezera...

Cesta preko Durmitorskog Sedla je asfaltirana, ako nekoga zanima.  :wink: Rekla mi je ekipa iz Slovenije koja je bila gore prije par dana. Pravi muškarci su išli dok je bio makadam.  :jesus:
 
Pudla said:
Cesta preko Durmitorskog Sedla je asfaltirana, ako nekoga zanima.  :wink: Rekla mi je ekipa iz Slovenije koja je bila gore prije par dana. Pravi muškarci su išli dok je bio makadam.  :jesus:

Da li su pravi muškarci išli i na Sušičko jezero ?  :mrgreen: