cross 2T 250

Ako takav motor tražiš, vjerovatno te zanima vožnja po šumama, brdima i divljini daleko od civilizacije( cesta strogo zabranjena).
Prednost je to što je u startu nabavna cijena 2T rabljenog motocrossa puno manja nego 4T hard endura. Mašina je puno jednostavnija i lakša za održavanje (jeftiniji djelovi i manje djelova koji se mogu pokvariti). motor je lakši (nekakvih cca 10-tak kg. a samim tim i upravljivost u uvjetima vožnje)
Negativna strana je velika potrošnja, (dupla) u odnosu na 4T mašine i još + dodatak full sintetičko ulje za mješavinu ( ovisno o proizvođaču 1 L = 100-tinjak kuna)
Inače za uspoređivati je 2T 125 ccc = 4T 250 ccm i 2T 250 ccm = 4T i 450 ccm.

Ako si primjetio svi vozači ekstremnog freestylle na mottocrossu koriste 250 ccm 2T mašine baš zbog svoje eksplozivnosti i starta.

U današnje vrijeme 4T mašine pokušavaju izgurati 2T mašine iz svjeta motocross prvenstva ali npr. u AMA motocrossu vodeći je Ricchye Charmichael na 2T Suzuki RM 250 , a drugi je Chad Read na Yamahi YZ 250 2T , a tek dalje se redaju 4T mašine...

pozdrav,
 
Ja sam isto imao priliku sjesti na cr 250 i vidjeti sta moj malo iskusniji kolega radi s njim. Motor je petarda, na asfaltu me ili propinje na zadnji ili žlita, na malo gasa samo trokira, a kad ga dam nakon par sec. trokiranja pocupa ubi boze. To se vozi samo na đirima. Tip kaze da je potrosnja nenormalno velika i da ti klip traje tjedan dana ako svaki dan ideš đir napravit (to se naravno ni nemoze pomalo voziti, i zbog podmazivanja, jer je to racing namjene crosser) Održavanje i potrošnja jako velika. Ako imas para i zelis se bas baviti motocrossom ili
imaš para i želiš se zajebavat po šumi , to ti je najžešči krosser (poslje cr 500 :twisted: )
bike_95_cr250_rhinelander_air.jpg
 
vozija san već kx 250, znan kako motor ide

ja san mislija njega izvesti samo priko vikenda sat dva napravit đir. Zašto je strogo zabranjen za cestu? Mislija san od njega tijekom vrimena napravit supermoto?
šta stvarno tako brzo ode klip? reka mi je prijatelj isto da ga se stalno mora šaltat i da ga se nesmi držat stalno na istin okretajima i da voli kad ga se kolje
 
nije strogmislim to nemozes registrirati. Mozda ako napravis preinake i napravis atest onda da. Al ovako se nesmje to po cesti vozit. Policija je tu da to sprijeci :mrgreen: LOL
a ti ga 10 sekundi iskopcavaj i odma ce ti zaribati! Ako nemas dosta para za odrzavanje nemoj ga uzimati jer ce ti vecinu vremena stajat pokvaren u garaži... :(
Uzmi bolje stari xt za zajebanciju, taj ti nece rikavati. kx, yz i cr su za natjecateljske svrhe
 
Moze li mi ko rec tj. napisat zasto kroseri 125 imaju ~10 konja vise od jurilica (npr. CR 125 43 KS NSR 125 33 KS) :?:
 
nsr je normalan motor za cestovnu upotrebu, i napravljen je da traje nesto. a cr je natjecateljski model koji nemozes registrirati, sa nsr kom se mjere dt, i rx. cr, kx i yz nisu ta klasa.
 
nije baš istina da klip traje tjedan dana, evo meni na cr 125 traje već više od godinu dana a vozim se svaki vikend, po pravilu trebao bi se mijenjati svakih 30 sati vožnje, a postoje i racing klipovi koji traju 3 sata.Mislim da za održavanje nije puno skuplji od četrverotaktnog jer su dijelovi jeftiniji nabavna cijena mu je daleko manja
 
rs said:
nije strogmislim to nemozes registrirati. Mozda ako napravis preinake i napravis atest onda da. Al ovako se nesmje to po cesti vozit. Policija je tu da to sprijeci :mrgreen: LOL
a ti ga 10 sekundi iskopcavaj i odma ce ti zaribati! Ako nemas dosta para za odrzavanje nemoj ga uzimati jer ce ti vecinu vremena stajat pokvaren u garaži... :(
Uzmi bolje stari xt za zajebanciju, taj ti nece rikavati. kx, yz i cr su za natjecateljske svrhe
jao pa ti se baš i ne razumiješ previše u cross motore :mrgreen: , klip svakih tjedan dana, no way, na 250tki ti traju klipovi više godinu dana ak ne voziš trke, evo ja imam 80cc cr i isti klip imam od 5 mj. kuc kuc, stari xt za zajebanciju, previše kila, ako rikne možeš mašinu bacit jer su dijelovi rijetki i skupi ko suho zlato
 
Ja nisam posjedovao cross, ali taj moj frend koji radi u ''Šira moto' ima rsv, leonardo, i cr 250. On mi je rekao da ga je vozio svaki dan i iduci tjedan novi klip.
 
rs said:
nije strogmislim to nemozes registrirati. Mozda ako napravis preinake i napravis atest onda da. Al ovako se nesmje to po cesti vozit. Policija je tu da to sprijeci :mrgreen: LOL
a ti ga 10 sekundi iskopcavaj i odma ce ti zaribati! Ako nemas dosta para za odrzavanje nemoj ga uzimati jer ce ti vecinu vremena stajat pokvaren u garaži... :(
Uzmi bolje stari xt za zajebanciju, taj ti nece rikavati. kx, yz i cr su za natjecateljske svrhe


Ti si tako GLUP da tu pricas zadnje gluposti molim te izbriši si postove te da neko ne pročita....Ako ideš svaki dan đir ce ti zaribati??? :shock: Ma kakve su to gluposti?Ajde ti ljepo reci koliko ti imas iskustva sa svime time molim te?To sto tvoji motori traju tjedan dana nije svima isto...To sto tebi stoji rs ispod stepenica pokvaren svaki dan to nije bitno.....I dijelovi su skupi a i crkava 2 t?Kao za 4 t puuuno jeftiniji dijelovi i manje crkava????Ma daj molim te prestani pricati gluposti,nesto cujes kako ekipa prica pa se pravis pametan
 
mask da sam bar admin da ti zaljepim bann, idi tamo na svijet skutera
siri pamet na tom svom skuteru.
Budalo, ja sam pricao sa Klaudiom, covjekom od 30-ak godina, koji radi u moto servisu. i ja sam njega ictirao a ti si popljuvao moje rijeci- znaci njegove rijeci. To idi govorit svojoj mami 14godisnjaku a ne covjeku koji je bog za tebe
i meni koji sam isus krist za tebe!
:twisted:
 
rs said:
Ja nisam posjedovao cross, ali taj moj frend koji radi u ''Šira moto' ima rsv, leonardo, i cr 250. On mi je rekao da ga je vozio svaki dan i iduci tjedan novi klip.
ili taj frend se naganja po stazi i vozi trke ili malo serucka
 
rs said:
mask da sam bar admin da ti zaljepim bann, idi tamo na svijet skutera
siri pamet na tom svom skuteru.
Budalo, ja sam pricao sa Klaudiom, covjekom od 30-ak godina, koji radi u moto servisu. i ja sam njega ictirao a ti si popljuvao moje rijeci- znaci njegove rijeci. To idi govorit svojoj mami 14godisnjaku a ne covjeku koji je bog za tebe
i meni koji sam isus krist za tebe!
:twisted:

MA TI NEZNAŠ DA SI ŽIV.......ti si usus krist???heheh...kome pticama....a daj ne zajbevaj,nemas pojma :wink:
 
Vozilla (mask) lol
imas 14 godina. idi molimte bijezi na ss.
ja sam pobjegao od vas skuterasa (djece) !
 
rs said:
Vozilla (mask) lol
imas 14 godina. idi molimte bijezi na ss.
ja sam pobjegao od vas skuterasa (djece) !

Ovako da kazem nesto... :D ima 15 godina... drugo.. nisi ti pobjegao nego su svi glasovali da si najveći idiot pa su te BANALI sa SS-a... :wink:
Cekaj, a sta ti vozis molim te, hondu dj skuter... :twisted:
 
Ajde da ne uništavamo motori.hr jer ja ovdje uvijek citam i uvijek je kultura maksimalna,nikad ne odgovaram ali su ovdje prsitojni ljudi.....ja se necu vise svađat...ali rs znaj da imas mozak od 10-godišnjaka i ti vozis skuter....btw.....ja i mare vozimo po 200 ccm.....tvoj najaci je bio 50 ili vespa koju si uništio za mjesec dana...budala...