Cudno cuka u drugoj brzini

J.U.R.C.A

New member
Dakle ovako
radi se o z 1000 2006,14 tisuca kilometara.

problem je sljedeci da kad u drugoj brzini dodam gas ispod 5000 okretaja nesto lupi oko masine i onda onak cukne jako i krene. simptomi su zacukavanje motora kao da ostaje bez goriva odnosno kao da su se potrosili damperi na zadnjoj felgi pa ima lufta dio dok se ne okrene i uhvati  i onda cukne.Imam osjecaj kao da lezaj na trenutak zablokira(samo se dogada u drugoj)  i onda naglo popusti.i onak tufff zvuk recimo kao da lupi metal u metal i cukne.

sumnjam na drugu brzinu tj getribu ali bilo kakvi prijedlozi i ideje su dobro dosli
ulje je mjenjano prije 500 km i stavljeno do vrha(max oznake)
 
High 46 said:
pitanje,malo off,ali.........

a da li takve siptome ili slične može davati ako je lanac u tiltu  :misli:
moze slicno...ali bi to radio u svim brzinama...a i cuo bis ga kako mlati... :mrgreen:
 
High 46 said:
to da......ali bi možda u manjim brzinama bilo jače,tj. jače bi se čulo  :misli:
pa isti kaco.....u kojoj god brzini da bio...cuo bis ga...i to napro... :wink:
 
na žalost, mašina na stol, druga brzina out, motor ti je često dizan na zadnji i tako šaltan u drugu brzinu bez kuplunga, ako ne popraviš zacukavanje će biti sve jače i na kraju ostaješ bez te brzine,  a možda i bez četvrte, sve zavisi kako je koncipirana getriba, imao sam isti slučaj sa GSXR-om, takvog sam kupio, nisam odmah skužio i popušio
 
http://partsfinder.onlinemicrofiche.com/cycleparts/Kawasaki_OEM/KawasakiMC.asp?Type=13&A=92&B=59


dali mi netko moze reci sto se sad treba mjenjati s ove sheme ??
gear input 2nd i gear output 2 nd ili jos nesto ?
 
oba zupcanika druge brzine....a kontroliraj i vilice mjenjaca...da nisu pojedene..ili poplavile...ili iskrivljene...Uglavnom...preporuka je promijeniti sve sto ti se ucini sumnjivim....
 
i koliko bi to sve moglo kostat?
 
Tutty said:
i koliko bi to sve moglo kostat?
Nije skupa getriba kao getriba
ruke su 2000 kuna kod dude...

najvise mi je zao rastavljat masinu na POLA ...a stara  2 godine tek
 
nazovi serdarevića pa ga pitaj kolko bi to moglo bit. kolko sam čuo i sam se uvjerio čovjek stvarno kvalitetno i pedantno radi  (y)
 
a bolje otvoriti sada...nego da se otvori sam(kada pukne zupcanik pa napravi rupu na bloku)...Nemoras skidati glavu motora.....niti dirati klipove....Ako ti je ti je to utjeha.... :mrgreen:
 
Danas masina ide na stol....
poslikam ako stignem

 
Skinuto
zupcanici se cine u redu ... ocito je birac otisao i jedna viljuska ... pa je izbacivao iz brzine. sutra kontaktiram  clana "drugabrzina"pa cu s njim sve dog
 
J.U.R.C.A said:
Skinuto
zupcanici se cine u redu ... ocito je birac otisao i jedna viljuska ... pa je izbacivao iz brzine. sutra kontaktiram  clana "drugabrzina"pa cu s njim sve dog
sad kada je sve dole...rijesi i zupcanike....Ne isplati se sada zajebavat kada je sve dole...A zupcanici....dovoljno je samo malo da su rogovi pojedeni sa strane...i eto sranja. Obavezno zupcanike na obradu...i tretman... (y)
 
ne zelim otvarati novu temu...U moje gilere h@k iman problem da nece ubaci u prvu brzinu nikako(mozda slucajno ubaci...) a i druge jedva ali ubaci...
Do cega bi moglo bit?  :misli:
 
bmw m 5 said:
sad kada je sve dole...rijesi i zupcanike....Ne isplati se sada zajebavat kada je sve dole...A zupcanici....dovoljno je samo malo da su rogovi pojedeni sa strane...i eto sranja. Obavezno zupcanike na obradu...i tretman... (y)
Nosim sve komplet kako sam se sa josipom dogovorio pa cemo vidjeti....