Cudno treskanje pri kocenju

cemix

New member
Kupio sam pre dve nedelje yamahu fz6-s fazer i imam na njoj GOODRIDGE braided steel brake hoses. Desava mi se da ponekad kad kocim prednjom da mi pocne motor da se trese.

Imam osecaj kao da kocnica preskace, kao da pakne ne prianjaju dobro na diskove pa proklizuju. Zvuk bi mogao da opisem kao tr-tr-tr-tr-tr-tr-tr-tr-tr-tr-tr-tr i to dosta brzo ide.

To mi se na starom fazeru nije nikad dogadjalo. Jel ima neko ideju sta bi moglo da bude?
 
niksa said:
http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_fz6_fazer_abs_2006.php

jesi li siguran?
:giggle:
 
Ujme Isusovo, pa da je i Fejzer posta šminkerski motorić?! Nisan pojma ima. Prestrašno. Baj d vej, Nix, tenk YU 4 informejshn!!!
 
Koliko mi se cini ABS dolazi samo na 2006 modelu. Moj je reg. 12/03 tako da on nema sigurno.

Vozio sam zimus 6 nedelja zamjenski motor od osiguranja kad sam imo saobracajku i dali su mi Honda CBF 600 sa ABS-om. Nikad mi se nije tako dogadjalo kao sada. Motor ima 4000 km. Ako je disk kad ga je samo uspio iskriviti da mi je znati.
 
cemix said:
Koliko mi se cini ABS dolazi samo na 2006 modelu. Moj je reg. 12/03 tako da on nema sigurno.

Vozio sam zimus 6 nedelja zamjenski motor od osiguranja kad sam imo saobracajku i dali su mi Honda CBF 600 sa ABS-om. Nikad mi se nije tako dogadjalo kao sada. Motor ima 4000 km. Ako je disk kad ga je samo uspio iskriviti da mi je znati.
hej, pa sta je netko to vozio prije tebe?
 
ako se netko izivljavao prije tebe na NOVOM motoru....
prvih par 1000 km su osjetljivi,treba sve lagano.
neka zena dosla u servis, spalila sve diskove  a auto ima 5000 km!
 
Iskrivljen ti je disk vjerojatno, baš sam imao taj slučaj (tj još ga imam ali nemam para za riješit :))
 
ha rivi, rivi... falia si ovaj put... fazer je ipak moja ljubav...  :mrgreen: :jesus:
 
Moze ti bit masnoca na jednom djelu diska, iskrivljen disk, prljave plocice...
Uglavnom, skini plocice i sve dobro pocisti i odmasti pa onda probaj. Ako je problem jos prisutan onda je vrlo vjerovatno disk iskrivljen
 
2fast4you said:
ha rivi, rivi... falia si ovaj put... fazer je ipak moja ljubav...  :mrgreen: :jesus:
Bolje ti je bilo da u ovu uru spavaš, nego lunjaš po forumu.
 
Duke said:
Moze ti bit masnoca na jednom djelu diska, iskrivljen disk, prljave plocice...
Uglavnom, skini plocice i sve dobro pocisti i odmasti pa onda probaj. Ako je problem jos prisutan [size=10pt]onda je vrlo vjerovatno disk iskrivljen[/size]

...i ja dajem glas za ovu opciju...
 
Rivi said:
Ujme Isusovo, pa da je i Fejzer posta šminkerski motorić?! Nisan pojma ima. Prestrašno. Baj d vej, Nix, tenk YU 4 informejshn!!!

nije postao, nego ti to do sada nisi htio priznati...imaš problema oko suočavanja sa stvarnošću... :LOL:
 
Ili je bivši vlasnik pao s motora i skrivio disk (ili oba :LOL: ) ili je opasno pregrijao diskove kočenjem pa su se deformirali.
 
ukoliko su zamijenske pločice događa se da dolnji brid pločica udara pri kočenju u spojne nitne na diskovima. Pogledaj ima li kakvih tragova na nitnama...