Da li je netko vidio saobracajku ?

Status
Not open for further replies.

Bager

New member
3.11.2008. godine poginuo mi je prijatelj Mario Kadoić na Savskoj ulici u Zagrebu vozeći skuter
postoje 2 priče
1. On je prvi na semaforu, kamion iza njega. Pali se zeleno. Mario nije odmah krenuo a kamion je. Ruši Maria i prelazi preko njega.
2. kamion kreće na paljenje semafora, motora nigdje nema i odjednom struganje. Kamion staje i vozač pronalazi skuter ispod sebe a vozač je nekoliko desetaka metara iza pregažen.

Prva priča je očevica nesreče i obavljena je u novinama ( http://www.vecernji.hr/newsroom/blackchronicle/3191488/index.do ) a druga od PU Zagrebacke (ne mogu staviti link pa evo copy/paste: U ponedjeljak, 3. studenog, oko 14,53 sata na području Trnja, raskrižje Savske i Ulice grada Vukovara, hrvatski se državljanin (1973.) teretnim automobilom marke MAN, zagrebačkih registracijskih oznaka kretao prometnom trakom za skretanje u lijevo Savske ceste u smjeru sjevera. U koloni se zaustavio ispred raskrižja zbog crvenog svjetla na semaforu. Po uključenju zelenog svjetla započeo je skretati u lijevo, kojom prilikom je prednjim desnim dijelom vozila naletio na moped marke Gilera Runner, zagrebačkih registracijskih oznaka, kojim je upravljao hrvatski državljanin (1973.) a neposredno se prije nesreće kretao neutvrđenom prometnom trakom Savske ceste u smjeru sjevera, te se prestrojio u traku za skretanje u lijevo ispred teretnog automobila i zaustavio ispred njegovog prednjeg desnog dijela, to jest u „mrtvom kutu“ vozača teretnog automobila. Tom prilikom teretni je automobil prednjim dijelom kotača naletio na vozača mopeda, koji je na mjestu preminuo.

Mi koji smo poznavali Maria znamo da nije izvodio gluposti vozeči se. I rodbina se pita što je istina.
Molio bih sve koji nešto znaju ili su VIDJELI što se stvarno desilo da mi se jave. Na bilo koji način, porukom, PP-om, telefonom (091/2508783), mailom ([email protected]).
Maria smo jučer pokopali i ništa ga neće vratiti ali sve zanima istina.

Hvala.
 
Frane je pisao o tome, probaj mu poslati PP. Btw, zar nije već bilo po novinama da se priča od vozača kamion i očevidaca na tramvajskoj stanici potpuno razlikuju?

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,118707.0.html
 
...na nekim portalima bile su izjave očevidaca kako je kamion krenuo bez obzira na skuter, proguglaj malo, a nadam se da su dali izjavu policiji....inače slijedi dug i mukotrpan put pronalaženja očevidaca i njihovih izjava...s tim da murja za sud uzima samo ono što je prikupila...


Iako je teško danas nešto dokazivat, pogotovo kad su kamiođije u igri...sjeti se Ledenika, imali su nimku, dokaze da je lik tipkao smsove i još su ga skoro oslobodili i optužili poginule... :palacdolje:
 
uh...... jedan dečko na skuteru je došao u birtiju di ja pijem kavu svaki dan vidno potresen (sunshine inn, vrbik), da je sve vidio....... mali i inače tamo dolazi, pa ću zamolit konobara da mu kaže da se javi.
 
stvarno mi ga je žao. No isto tako mi je žao kamionđije. Nebih baš svu krivicu bacio na njega. Jako je mala vjerojatnost da je skuter stajao na crvenom, a tada je došao kamion i stao iza njega. Da je bilo tako, skuteraš bi vjerojatno bio na sredini trake a ne na desnoj strani kako je bio i kamion bi ga vidio. Stvarno bih volio da sve ispadne kako je stvarno bilo pa da onaj koji je kriv bude kriv onoliko koliko zaslužuje. Sve mi smrdi na nešto što se dešava svaki dan. Kolona stoji (pogotovo savska, nema šanse da nikog nije bilo na semaforu ili da prvi dođe skuter koji ide 60 na sat). Prvi u koloni je kamion. Skuter se provlači između auta (kao i svi mi što to radimo). Prođe naprijed, no ne dovoljno da ga kamionđija uoči jer je na metar i pol- dva visine, a ovaj mu se smjestio kod desnog djela branika u mrtvom kutu. Nije stajao ravno u smjeru gibanja već prilikom ubacivanja ispred, ostao je nakoše u lijevo (svaki dan nam se to desi kada idemo između auta). Pali se zeleno. kreće kamion, kreće i skute, kako je bio nakošen u lijevo, prvo kreće u lijevo da bi se izravnao (svaki dan se to dešava na cesti ako malu pogledate)u tom trenutku ga kamion ruši i nažalost desi se što se desilo.

Ovo napisano može se vidjeti na raskrščima svaki dan, no rijeđe je da glavnu ulogu igraju kamion i motor, češće je u igri auto i motor. Ovaj dečko nije imao sreće- Krivo mjesto krivo vrijeme, trenutak neopreznosti i jednog i drugog stajao ga je života. Uništen je život njega, njegove obitelji. Nemojte misliti da kamionđiju boli kurac i da spava normalno. Čovjek pati, pati njegova obitelj, vjerojatno ima i djecu......Ako je bilo kako neki žele da bude, a t je da se sparkirao iza skutera dok je ovaj stajao na raskršču, onda je kriv 100 % i jedino što mu treba je zatvor, ali ne bih se baš kladio u to.....gore napisano je puno vjerojatnije i molim Vas, dok se ne dokaže istina, nemojte osuđivati čovjeka, suditi mu, uspoređivati sa Ledenikom (mada i tamo su mediji napravili svoje). Nikome nije lako i svi bi da se to nije desilo....
Sućut obitelji i prijateljima...
 
Nisam vidio nesrecu, prosao sam nesto kasnije.
Ako bi bila istinita verzija o bezobzirnom kretanju,
vozac kamiona bi bio teski psihopat (s obzirom na
duljinu puta kojim je gurao motor).
U ovoj drugoj verziji ostaje cudno da mu je toliko trebalo
da osjeti da gura skuter, ali s obzirom na tezinu i dimenzije
kamiona, te buku koju stvara, vjerojatno je moguce.
Ova prva verzija mi nije vjerojatna, jedino da je kamiondjija
imao jak osobni razlog za ubojstvo, prije bi rekao;
bad luck.
 
Kako sam i sam godinama vozio kamiončinu,znam da se skuteraš ispod prednjeg desnog kraja teško može uočit.Pitanje je odakle i kada se tamo "stvorio"???Bilo bi vrlo humano da se očevici svakako jave,da čovjek ne završi u zatvoru ako nije kriv,ili da ne prođe nekažnjeno,ako zaslužuje kaznu.
Rodbini i prijateljima pokojnog dečka iskrena sućut.R.I.P. .Bok.
 
Koko said:
Kako sam i sam godinama vozio kamiončinu,znam da se skuteraš ispod prednjeg desnog kraja teško može uočit.Pitanje je odakle i kada se tamo "stvorio"???Bilo bi vrlo humano da se očevici svakako jave,da čovjek ne završi u zatvoru ako nije kriv,ili da ne prođe nekažnjeno,ako zaslužuje kaznu.
Rodbini i prijateljima pokojnog dečka iskrena sućut.R.I.P. .Bok.
Evo i ja sam bivši kamijonđija i sumljam da je ćovjek namjerno zgazio motoristu,ako je onda treba i njega zgazit sa nećim jer je umobolan .

Po zagrebu i ostalim većim gradovina gdje ima puuuno skutera doživio sam svakojake stvari od vozaća skutera i motora,ovo sa mrtvim kutem mi se ćini najbliže istini,umor kamijonđije,žurba skuteraša i eto ti tragedije.
Ako neki oćevidac ima petlje i javi se biti će to najbolje no kad gledaš i oćevidce,nikom se neda jeviti jer se onda moraju zabadava vucarat po sudovima i sl a danas svi vole kad ih se plati.
Iskrena sućut rodbini skuteraša!!!!
 
matej said:
Evo i ja sam bivši kamijonđija i sumljam da je ćovjek namjerno zgazio motoristu,ako je onda treba i njega zgazit sa nećim jer je umobolan .

Po zagrebu i ostalim većim gradovina gdje ima puuuno skutera doživio sam svakojake stvari od vozaća skutera i motora,ovo sa mrtvim kutem mi se ćini najbliže istini,umor kamijonđije,žurba skuteraša i eto ti tragedije.
Ako neki oćevidac ima petlje i javi se biti će to najbolje no kad gledaš i oćevidce,nikom se neda jeviti jer se onda moraju zabadava vucarat po sudovima i sl a danas svi vole kad ih se plati.
Iskrena sućut rodbini skuteraša!!!!
svjedoci dobiju naknadu za dolazak na sud, samo ju treba odmah po dolasku tražiti... naknada za izgubljenu dobit (onoliko koliko bi zaradio da je ostao na poslu), naknada za prijevoz i sl...
Pa čak i da ne dobiju ništa, moralna je i građanska dužnost dati izjavu... ja sam na vlasitoj koži osjetio kako je to kad se godinama sudiš s nekim političarom koji mi je izletio iz sporedne ceste a tvrdi da sam ja kriv... svjedoci - nula bodova, četvrtak u 8 ujutro kad svi idu na posao... u trenutku nesreće moglo se prikupit barem 10 svjedoka... ali, svatko ode svojim putem i zaboli ih ona stvar... na kraju se izrodio svjedok koji je zet dotičnog političara i u trenutku nesreće je bio 200-tinjak metara udaljen... moš mislit...

eto, malo sam se ispuhao, al zaključak je, ako netko vidi nesreću, trebao bi svjedočiti jer to nevinog može osloboditi krivnje ili krivca osuditi... što je danas jako teško (nemoguće) bez svjedoka, ako se iskazi sudionika razlikuju...
 
live-for-ride said:
stvarno mi ga je žao. No isto tako mi je žao kamionđije. Nebih baš svu krivicu bacio na njega. Jako je mala vjerojatnost da je skuter stajao na crvenom, a tada je došao kamion i stao iza njega. Da je bilo tako, skuteraš bi vjerojatno bio na sredini trake a ne na desnoj strani kako je bio i kamion bi ga vidio. Stvarno bih volio da sve ispadne kako je stvarno bilo pa da onaj koji je kriv bude kriv onoliko koliko zaslužuje. Sve mi smrdi na nešto što se dešava svaki dan. Kolona stoji (pogotovo savska, nema šanse da nikog nije bilo na semaforu ili da prvi dođe skuter koji ide 60 na sat). Prvi u koloni je kamion. Skuter se provlači između auta (kao i svi mi što to radimo). Prođe naprijed, no ne dovoljno da ga kamionđija uoči jer je na metar i pol- dva visine, a ovaj mu se smjestio kod desnog djela branika u mrtvom kutu. Nije stajao ravno u smjeru gibanja već prilikom ubacivanja ispred, ostao je nakoše u lijevo (svaki dan nam se to desi kada idemo između auta). Pali se zeleno. kreće kamion, kreće i skute, kako je bio nakošen u lijevo, prvo kreće u lijevo da bi se izravnao (svaki dan se to dešava na cesti ako malu pogledate)u tom trenutku ga kamion ruši i nažalost desi se što se desilo.

Ovo napisano može se vidjeti na raskrščima svaki dan, no rijeđe je da glavnu ulogu igraju kamion i motor, češće je u igri auto i motor. Ovaj dečko nije imao sreće- Krivo mjesto krivo vrijeme, trenutak neopreznosti i jednog i drugog stajao ga je života. Uništen je život njega, njegove obitelji. Nemojte misliti da kamionđiju boli kurac i da spava normalno. Čovjek pati, pati njegova obitelj, vjerojatno ima i djecu......Ako je bilo kako neki žele da bude, a t je da se sparkirao iza skutera dok je ovaj stajao na raskršču, onda je kriv 100 % i jedino što mu treba je zatvor, ali ne bih se baš kladio u to.....gore napisano je puno vjerojatnije i molim Vas, dok se ne dokaže istina, nemojte osuđivati čovjeka, suditi mu, uspoređivati sa Ledenikom (mada i tamo su mediji napravili svoje). Nikome nije lako i svi bi da se to nije desilo....
Sućut obitelji i prijateljima...



...smrdi li ga smrdi ta tvrdnja da je skuter bio u desnom kutu, jer, dragi moj, na Savskoj je u desnoj traci pruga, a pokaži mi jednog vozača na dva kotača koji se probije naprijed da bi se onda vozio po pruzi!
Jadno je izvlačenje na spiku: progurao mi se sa skuterom i stao mi je u desni kut, jer desni kut je na pruzi, a tu se motoristi/skuteraši nerado voze... 8)


Moje razmišljanje: kamionđija stoji na semaforu, dolazi skuter i provlači se naprijed. To što se on provlači, ne daje za pravo kamionđiji da ga ubije, ali tako ispada. Kamionđija tipka na mobitel (90% vozača gospodarskih vozila drka po mobitelima, čak i kad daju izjavu za televiziju). Ispred njega stoji skuter, kamionđija zaokupljen smsiranjem ne vidi i kreće i čuje BUMP, ali ne obazire se, jer mu ionako svako malo nešto otpadne sa kamiona, i nastavlja dalje dok ne primjeti užasnute prolaznike kako upozoravaju na ono što se dogodilo. I sad je ono: riječ kamionđije protiv "mrtvih usta" koja ne govore...a znamo da je prijevoznički lobi prilično jak...

Molim da me razuvjerite...
 
dosta teorija jer bi pomalo moglo preć u prepucavanje a nakon toga u vrijeđanje.

Ako je netko vidio, ili zna nekog tko je vidio ima u prvom postu naputak kam da se javi

 
Uzeo si mi riječ iz usta. 8)

Edit: Ne ti gigi nego lik iz posta koji si obrisao. :palacdolje:
 
Status
Not open for further replies.