Da li je ovo moguce zakrpiti ? leovince donja cijev ?

brzina

Member
E ovako ekipa, treba mi savjet. Imao sam udes na bajku, u pitanju honda cbr 600rr 2003. Kada je pao na stranu pukao desni nogostup i probusio rupu na donjoj cijevi od leovinca. Pitanje, da li se moze krpiti to (nerdjajuci celik je u pitanju na cijevi), koliko je pouzdano variti, ako moze savjet koji ?

P1012414.jpg
 
Hmmmm....mozda da ga je prerezati na tom mjestu, poravnati iznutra da cijev opt dobije formu i ponovo zavariti kao sto je zavaren malo vise od mjesta udarca...

nadam se da nisam otkrio toplu vodu,......tako nesto sam i ja jednom radio.... :misli: :misli:
 
da se mene pita ja bi odrezao osteceni dio dole odma nakon rupe i gore kod tvornickog vara i nadostukao sa novom cjevi istog vanjskog i unutarnjeg promjera ... po meni najbezbolnije i najbrze rjesenje
 
A gdje naci cijev ovakvu, i jos istog promjera i od ovakvog materijala, kontam ovih dana skinuti to, jer se moze otpojiti dole ispod ostecenja, vidi se na slici, pokusati ispraviti iznutra, a rupu zavariti da ne sijecem totalno cijev. A takodje ova cijev gore dalje ulazi u drugu sa kojom je oprugom spojena. Ma samo se bojim da mi ne popusti ovo negdje ako se lose zavari, alergican sam cim nesto ne stima na bajku 100 %.
 
brzina said:
A gdje naci cijev ovakvu, i jos istog promjera i od ovakvog materijala, kontam ovih dana skinuti to, jer se moze otpojiti dole ispod ostecenja, vidi se na slici, pokusati ispraviti iznutra, a rupu zavariti da ne sijecem totalno cijev. A takodje ova cijev gore dalje ulazi u drugu sa kojom je oprugom spojena. Ma samo se bojim da mi ne popusti ovo negdje ako se lose zavari, alergican sam cim nesto ne stima na bajku 100 %.

svatko za sebe i svoj motor zna kaj je i kak najbolje (y) ... ja sam ti samo dal svoj savjet kak bi ja to na temelju nekog skromnog iskustva i savjeta koji su meni dali ljudi koji su citav zivot u toj bransi napravio da se radi o identicnom ostecenju na mom vlastitom motoru  :wink:
 
tibor_zg said:
da se mene pita ja bi odrezao osteceni dio dole odma nakon rupe i gore kod tvornickog vara i nadostukao sa novom cjevi istog vanjskog i unutarnjeg promjera ... po meni najbezbolnije i najbrze rjesenje

  provjereno (y)najbolje