DAELIM ?

Necroman

New member
Zna neko prodaje li ko motore koreanske tvrtke DAELIM.
Honda je 65 postotni vlasnik, tak da je moguće da budu u nekim Hondinim salonima. Konkretno me zanima mini naked nazvan "roadwin" (125) bilo bi super znade li neko cijenu.
 
Necroman said:
Zna neko prodaje li ko motore koreanske tvrtke DAELIM.
Honda je 65 postotni vlasnik, tak da je moguće da budu u nekim Hondinim salonima. Konkretno me zanima mini naked nazvan "roadwin" (125) bilo bi super znade li neko cijenu.

Imaš li negdje to službeno da je Honda vlasnik DAELIMA?
Ljudi pričaju da je u DAELIMU Hondin motor, pa molim da se navede u kojem je Daelimu motor od koje Honde...

Čuo sam za slučaj ljepljenja naljepnica "HONDA ENGINE" od strane jednog prodavača u Hrvatskoj :mrgreen:
Već se prodaju razni QUINQI, BAOTIAN, GEELY... Svi tvrde da imaju Honda engine... KYMCO ima samo jedan model sa Hondinim motorom, a ljudi puše priču da svi imaju.

A da će Honda saloni to prodavati i naručivati dijelove za te Kineze i Korejance, to zaboravi
 
Bok,

Vec dulje vrijeme vozim korejski auto (Hyundai), u prvom je bila orginal Mitsubisi motor, u drugom isti takav ali proizveden u Hyundaiu po Mitsubisi licenci i na njemu je pisalo Hyundai. Pretpostavljam da je ista situacija i sa korejskim motorima, motor je cista kopija Hondinog ali ga radi Daelim (ili neki kooperant). Sluzbenu potvrdu za moju tvrdnju nemam, no ako je neko upoznat sa Hondinim agregatima lako ce prepoznati dali su motori istovijetni.

Pocetnik sam u motociklizmu i volio bi kupiti Daelim VL 125 Daystar, pa Vas molim za misljenje oko tog motora, servis, uvoznik i sl.
 
Darage kolege ja vas molim da DOBRO razmislite prije nego kupite "medjunozna gurala" tako male kubikaze. Radje si kupite maxi suter pa znate kaj imate a ne te bljuzge prilagodjene nekoj aziskoj zemlji u kojoj se na istima voze banane :evil:
 
linza said:
Darage kolege ja vas molim da DOBRO razmislite prije nego kupite "medjunozna gurala" tako male kubikaze. Radje si kupite maxi suter pa znate kaj imate a ne te bljuzge prilagodjene nekoj aziskoj zemlji u kojoj se na istima voze banane :evil:

slažem se s uvaženim kolegom :mrgreen:
 
Postovani motociklisti,

Uvazavam Vas sud prema motorima od 125 ccm. Volio bi spomenuti da sam pocetnik i to cisti do sada sam se na dva kotaca vozio samo na biciklu, volio bi da ja vozim motor a ne on mene, iskreno se divim ljudima na velikim motorima jer voznja na njima nije samo ni stvar tehnike nego je to vec umjetnost voznje na dva kotaca. Mislim da bi sa vecim motorom zavrsio u prvoj banderi, ovako bar imam neke sanse. Sljedeca komponenta je cijena cc. 2 do 3000 Eur, ozbilniji motori su daleko skuplji. Sto se tice skutera ipak bi volio biti malo drugaciji od drugih.

Da imam vise moto iskustva i novaca zasigurno nebi gledao ove prdekavce, no vrijeme ide pa ko zna? Za po gradu, s posla i na posao ce zasigurno biti OK, ali ko ih uvozi, prodaje i servisira?
 
www.google.com
ili http://imenik.t-com.hr/
oni su sveznajuci
:idea:
 
Hed, nije te Linza odgovarao od kubikaže, nego od vrste motora u odnosu na kubikažu.

Linza, šta imaš protiv banana?
 
Banane jedino valjaju u frapeo koji dajes komadima zajeno sa spanjolskim musicama :confused2:
 
Ja ti kazem da je bolje maxi skuter nego neki mini-my motor. Ali ukusi su razliciti. Tko sam ja da ti dajem tako glupe savjete
 
...opet se sve okrene na zajebanciju.

Ne znam za Daelim, ali sam vidio nekakav Keeway i to u cross i u custom izvedbi. Ima i 125 i 200 kubika, a jako su jeftini. Svaki ima i alarm te daljinsko paljenje.

Cijena ovog krosera je 16.000kn, ako se dobro sjećam. Ima i skutera. Mislim da za tebe to što tražiš možeš naći i tu kod ovog spomenutog.

Koliko je to kvalitetno prosudi sam, meni za te novce izgleda solidno, ako izuzmemo "renome" tvrtke koji često zahtijevamo pri kupnji.

P.S. Pitao sam Niku koji je to jedini model Kymca sa hondinim motorom, ali mi nije odgovorio. Pretpostavljam da je i on sad dao paušalnu izjavu kao što je paušalna i izjava da svi oni nabrojeni imaju hondin motor. Vjerojatno je smeće sve što nije Piaggio.