daj zna li netko - strom 650????

silvije

New member
Zna li netko ko ima Stroma650 šta mi se čuje iz mašine na 4-5000okr. imam osjećaj kao da netko šuška snopom ključeva a taj mi se zvuk čuje samo u vožnji i to ne stalno malo šuška pa se malo nečuje a za izludit je.Kad ga turiram namistu rad ko urica.Još nešto prednji kraj ima lufta kad prođem preko male izbočine na cesti lupa kao da nema ulja u vilicama a kad ga na mjestu upirem osjetim,ali jedva,kao da mi volan klapa.U servisu me uvjerava da je to uredu da nije to R motor da mora imat lufta a vozija sam i prije svakakva sranja pa mi se to nije dešavalo ovak imam osjećaj da će mi volan ostat u ruci.Zna li neko za kakvu tvorničku grešku da se zna dogodit na Stromu i na što bi treba obratit pažnju.HVALA
 
sad bi ja najrađe reko da je to strom i da je to normalno :jesus:

al pričekaj sekundu i javit će se znalac

ib???
 
silvije said:
Zna li netko ko ima Stroma650 šta mi se čuje iz mašine na 4-5000okr. imam osjećaj kao da netko šuška snopom ključeva a taj mi se zvuk čuje samo u vožnji i to ne stalno malo šuška pa se malo nečuje a za izludit je.Kad ga turiram namistu rad ko urica.Još nešto prednji kraj ima lufta kad prođem preko male izbočine na cesti lupa kao da nema ulja u vilicama a kad ga na mjestu upirem osjetim,ali jedva,kao da mi volan klapa.U servisu me uvjerava da je to uredu da nije to R motor da mora imat lufta a vozija sam i prije svakakva sranja pa mi se to nije dešavalo ovak imam osjećaj da će mi volan ostat u ruci.Zna li neko za kakvu tvorničku grešku da se zna dogodit na Stromu i na što bi treba obratit pažnju.HVALA

Vidim da si se javio na Strom forum i da ti je Peter dao ideju pa prvo to provjeri. Sto se tice lufta u vilici, jos jednom me cudi kako nasi servisi (cast iznimkama) lose rade svoj posao. Na svakom servisu, a posebno prvom, moraju provjeriti ima li lufta u vilici (lezaju).

Iskoristi bocnu nogaru (motor uhvati za rucke i povuci prema sebi), podigni prvi kotac i cimaj vilicu. Ako ima lufta u lezaju, odmah ces to osjetiti.
 
tomee said:
sad bi ja najrađe reko da je to strom i da je to normalno :jesus:

50kkm_test.jpg
 
Ma bilo bi to super da se ja tendim u njemački ali brajo nemam ja pojma sta ti je to u tom isječku iz novina,pretpostavljam da je riječ o kvaliteti i pouzdanosti stroma!!!Ja sam zadovoljan sa svojim osim te dvi stvari koje me zajebaju nakraju će se ispostavit da je nika pizdarija.Baš ču provjerit taj luft u ležaju vilice ima sam ja osječaj da bi to moglo bit ali sam treba nekog da mi to potvrdi.A servisi su od tri k...a samo naplate a ne jebu živu silu.Ja na svom autu radim sve sam,doslovno.A motor mi ima garanciju pa se još ne usuđujem.HVALA na odgovoru!
 
silvije said:
Ma bilo bi to super da se ja tendim u njemački ali brajo nemam ja pojma sta ti je to u tom isječku iz novina,pretpostavljam da je riječ o kvaliteti i pouzdanosti stroma!!!

Da, drugi, odmah iza VFR-ke. Recimo, zanimljiv je "Pannen" ili odvlacenje u servis (kad motor ostavi na cesti): MZ, GS i Adventure (cak 2 puta). I opet Dukac na zacelju ;)

Svaki motor trazi odrzavanje i servisiranje. Strom se do sada pokazao kao vrlo pouzdan motor koji ne ostavlja na cesti. Kod nas je opcenito problem sa servisima i nestrucnim ljudima. Jos jednom, isprika svim onima koji svoj posao rade strucno i savjesno. Na zalost, Suzuki ima mozda najlosiju podrsku u Hrvatskoj  :palacdolje:
 
Jebi Dukca osim šta ima strašan zvuk,meni je triba motor da mogu sist ka čovik i ja i maca.A eto proč će i ta garancija pa cu ja servis radit sam a i tako kad god ga vodim na servis gledam šta mi radi.Znan ja te servisere naplate a ne naprave,opeka sam se na prošlom motoru a na ovom nebi triba.
 
Silvije, ne bi trebalo biti nikakvog "šuškanja". Banalno, ali ne šuškaju li zaista ključevi (ili privjesak) u kontakt bravi dok se voziš? Pokušaj barem locirati "šuškanje" pa će biti lakše dijagnosticirati.
Ovaj "klak" prednje vilice pri prolasku preko oštre rupe je u principlu normalna stvar i čuje se na manje-više svakom DL-u 650. S obzirom da si i na VSRI forumu, potraži temu lupkanja u prednjoj vilici malog stroma, bila je nedavno. Zaključak je bio - sve OK. Naravno, ne znam tvoj slučaj pa ne mogu generalizirati.
 
Ključevi mi ne šuškaju jer nema nikakvih privjesaka samo ključ od bravice.Ma neznam možda sam ja udren uglavu pa mi svaki kurac smeta ali jebi ga novi je motor pa me nervira,a locirat šuškanje nije lako jer se čuje samo u vožnji na tri četiri ijade điri a kad ga turiram na mistu radi ka beba.A šta se tiče prednje vilice provjerija sam šta mi je ib reka,stvarno mi ima lufta u osovini volana osjeti se kad ga cimam.
 
A čuješ sličan je slučaj ka i taj šta si mi kaza ali jea na svojim forčelama nisam ništa dira a njemu je to nestalo nakon nekog vrimena a meni se je i pogoršalo jer kad sam ga kupija to sam osjetija samo priko velike rupe a sad osjetim priko najmanje rupice.A šta se tiče šuškanja iz motora to mi se čuje zaboravija sam napomenit samo ali samo kad držim gas u vožnji a kad ga pustim nečuje se???
 
silvije said:
A čuješ sličan je slučaj ka i taj šta si mi kaza ali jea na svojim forčelama nisam ništa dira a njemu je to nestalo nakon nekog vrimena a meni se je i pogoršalo jer kad sam ga kupija to sam osjetija samo priko velike rupe a sad osjetim priko najmanje rupice.A šta se tiče šuškanja iz motora to mi se čuje zaboravija sam napomenit samo ali samo kad držim gas u vožnji a kad ga pustim nečuje se???

Najbolje je da ti netko od vlasnika DL650 napravi kratki djir po parkingu. Cisto da cujes drugo misljenje.

Za vilicu je jasno, treba pritegnuti lezajeve u osovini.