Dakar 2012 (Argentina, Chile, Peru) !

viktor 1

Member
Uskoro počinje 33. Dakar Rally, 4. koji se održava u Južnoj Americi !
Na mnogim forumima (npr. „advrider“ koji nam može biti jedan od glavnih izvora informacija), se već odavno piše o ovoj utrci u razno-raznim temama.
Ove, tj. sljedeće god. Vozi se kroz Argentinu, Chile i Peru ! Kreće se iz Mar Del Plate (Argentina), a završava u Limi (Peru). U totalu, preko 9000 km. Kao i obično, traje 15 dana, s jednim danom pauze, od 01.01. – 15.01. 2012. Bilo je govora, da će i Brazil biti uključen u organizaciju (i rutu), ali ispalo je da na ovom (2012.) još neće. Vidjeti ćemo nagodinu.
Na ovom rally-u, dozvoljeno je voziti samo s motorima od 450 cm, a od preko 300 prijavljenih, odabrano je 220 vozača. Nisam još uspio pronaći popis vozača koji će nastupiti, ali bude se već negdje pojavio.
Nadam se da će svi značajniji (poznatiji) vozači koji su vozili ove godine, voziti i sljedeće. Neki su promijenili team-ove (motore), neki ostali vjerni firmama, no to će se vidjeti kad iziđe lista vozača.
Od „cro“ vozača, nastup je potvrdio Dražen Ćurić s novim suvozačem, Francuzom Sebastienom Delaunayijem.
Nadam se da će, u moto konkurenciji svoj nastup potvrditi i naši susjedi; Stanovnik i Saghmeister. Tkđ. nadam se da nitko od značajnijih vozača neće izostati, ni u muškoj ni u ženskoj konkurenciji ! 
Marc Coma je odradio odličan „trening“ na Pharaons Rally-u u Egiptu. Bilo je tu još dosta vozača iz recimo prve grupe favorita za Dakar.
Od curica, Laia Sanz je ove godine osvojila još jedan naslov trial svjetske prvakinje, tako da ih sad ima ukupno 11 ! Nadam se da se „zarazila“ Dakarom i da će potvrditi nastup.
Annie Seel, će na idućem Dakaru nastupiti s novim timom ! Voziti će Husaberg ! 
Na slikama možete vidjeti:
- rutu
- dvije lijepe slike s prošlogodišnje utrke
- par motora i vozača
 
viktor 1 said:
Od „cro“ vozača, nastup je potvrdio Dražen Ćurić s novim suvozačem, Francuzom Sebastienom Delaunayijem.

Još nije 100% ali nadamo se da će riješiti te neke probleme koji su iskrsli
 
Coma i Despres, vjerojatno ostaju na KTM-u, Lopez na Aprilii !  (y)
Frans Verhoeven iz BMW-a prelazi na Sherco (prva slika) !  :)
David Casteu sa Sherca na Yamahu (nisam pronašao sliku) !  :)
Anie Seel, kao što je spomenuto, s KTM-a na Husaberg !  :)
David Fretigne, vjerojatno na Husqvarni (druga slika) !  :)
Na Husqvarni će voziti i Bill Conger (na slici mu Hasky još nije sređen) !  :)
Večina ostaje u prošlogodišnjim timovima, a točne podatke ćemo saznati kad izađe lista vozača !  (y) 

 
Počelo je počelo...naprid Laia (y)
 
Laia napustila Montesa-Honda team i potpisala ugovor s GAS-GAS-om !  :shock:  :misli:
Voziti će ovaj Dakar s novim motorom i koliko sam skužio valjda s 2t !  :misli:
 
viktor 1 said:
Laia napustila Montesa-Honda team i potpisala ugovor s GAS-GAS-om !  :shock:  :misli:
Voziti će ovaj Dakar s novim motorom i koliko sam skužio valjda s 2t !  :misli:

Yeeeeeeeeeeeeee! (y)
 
:misli:  a od mužijaka jel ko vozi kakvog cvajera  :mrgreen:
 
brzi1 said:
:misli:  a od mužijaka jel ko vozi kakvog cvajera  :mrgreen:

Prošle godine 2t su vozili; Belaustegui Luis (USA), KTM XC 150 i Chivite Ignacio (ESP), Bultaco 370.  :)
Nažalost nisu (nijedan) stigli dalje od 4. etape, ali pošto su obojca "mali" privatnici, bez velikih pratećih ekipa, nije neko posebno čudo da su ispali. Ove godine, će ovaj Amerikanac (ćini mi se da sam negdje pročitao) ponovo pokušati na istom takvom motoru.  (y)
Više ćemo znati kad se pojavi službena startna lista, a to bi trebalo biti uskoro !  (y)
Inaće što se tiće Laie, nisam siguran da će voziti 2t na Dakaru.  :misli:
Govorii se o tome, da će nastupiti na tri različita natjecanja na svjetskom nivou; trial, enduro i rally, sa novom GAS GAS ekipom !  (y)
Ova slika gore s 2t motorom se odnosi na enduro, a za Dakar ćemo još vidjeti !  :laugh:
 
:cool: :cool: :cool: :cool: viktore .....thx......povucen tvojim sto si napisao otipkal sam u google taj tip motora i jednostavno mi nije jasno ustvari postalo mi je jasno kako neko moze opce razmisljat o takvoj trci sa djecijim motorom osim ako nisam ........krivo dobio ......jel obicno se zna dogodit da na takve motore ide samo ime a to je skroz drugi motor ( isto kao wv tuareg...recimo)  :mortal: :mortal: :mortal: :mortal: :mortal:

znaci ovo sam dobil.....2010 KTM 150 XC Prva vožnja
JC Hilderbrand
JC Hilderbrand
Off-Road urednika | Članci | RSS Članci | Blog | Blog Posts | Blog RSS

Hilde je držite tvrđave na MotoUSA južnom Oregon HQ. Uz svjetske klase dirt bike i ATV staze samo nekoliko minuta, najteži dio je uzimajući ga da se usredotočite na tipkovnici. Dva ili četiri kotača, to ne obzira na to što Off-Road Editor, tako dugo dok to ide kao pakao u blato.
Srijeda, 9. rujna, 2009
Stranica pogodna za ispis Verzija ArticlePrint
Podijelite ThisShare
RSS FeedsRSS
Slova: mala tekst srednje tekst veliki tekst

2010 KTM 150 XC Prva vožnja
2010 KTM 150 XC nudi između klase pomak koja čini vožnju i utrke puno zabave za nekoliko razloga.


btw.....koja je to klasa bila dali ima sluzbeno ime
 
makazica said:
Dobro brzi zakaj koristiš Google translator??

ček malo, ne misliš valjda da bi to samostalno bolje preveo?
 
:jesus: :jesus: :jesus: poucen iskustvom nekad se debelo zajebes samo sa jednom rijeci ...itd a pazi ovo gogle translator je besplatan :jesus: :jesus: :jesus: