Đakovo - Skopje - Ohrid

Bradonja

New member
    Pozdrav cijenjena gospodo, molim vas za malu pomoć. Planiram se provozati za 1 maj do Skopja, a onda i do Ohrida. Ruta mi je poznata, ali nisam jako dugo išao pa ne znam kako je sa benzinskima kroz Srbiju. Mogu sa rezervarom napraviti oko 200km, a ne da mi se svakih 100km tražiti benzinsku, a ni štrepiti da ne ostanem bez benzina, ako nakon 200km ne nađem benzinsku. 
  Ruta je bivši autoput bratstva i jedinstva. Đakovo - Beograd cca 170km, a gdje ima kasnije benzinska za cca 200km i možda neki restoran za preporučiti?
Unapred hvala!
 
A mozes ponijeti i kanister od 5l,zlu ne trebalo. :mrgreen:

Ma ne brini,na istoku nema demokracije,isto kao kod nas,ali zato usluznih djelatnosti i usluznih ljudi koliko hoces.
 
Nemoraš se brinuti jer ima benzinskih pumpi dovoljno da ne ostaneš bez benzina. Od Beograda do Niša imaš nešto više od 200 km i tamo imaš sigurno benzinsku pumpu sa parkingom. Za restoran na toj pumpi nisam siguran jer kad sam ja lani bio tamo tako je padala kiša da nisam ni pomišljao skidati kišno i tražiti klopu.  :(
Od Niša do granice sa Makedonijom imaš još oko 170 km i nekoliko pumpi pogotovo kad siđeš s auto puta na magistralnu cestu. I na svakoj pumpi i u Srbiji i u Makedoniji primaju kartice tako da nemaš brige s mijenjanjem love.  (y)
Meni se lik u Beogradu zahebao kad je unosio iznos a to sam skužio tek kad mi je došao račun za Diners, umjesto 140,00 kn ja sam pun rezervoar platio 14,00 kn.  :mrgreen:
 
Nemas razlog za brigu. Na autoputu imas benzinske pumpe skoro svakih 20-30km. Vecina ih ima restorane. Od ovih modernijih pumpi imas ELP i OMV, a imas i poznato stajaliste Lozovicka cesma na nekih 50-60km od Beograda. Posle od Nisa prema Makedoniji postoje dve bas poznate kafane koje su skoro obavezne kad idemo dole. Jedna je Dzep sa desne strane, a malo dalje je Predejane sa leve strane.
Posle na Ohridu mozes svratiti kod Neima, starog biker koji drzi kafanu sa prenocistem na vrhu setalista, specijalitet su peceni pilici.
Pozdrav i srecan put!
 
doktor dare said:
Nemas razlog za brigu. Na autoputu imas benzinske pumpe skoro svakih 20-30km. Vecina ih ima restorane. Od ovih modernijih pumpi imas ELP i OMV, a imas i poznato stajaliste Lozovicka cesma na nekih 50-60km od Beograda. Posle od Nisa prema Makedoniji postoje dve bas poznate kafane koje su skoro obavezne kad idemo dole. Jedna je Dzep sa desne strane, a malo dalje je Predejane sa leve strane.
Posle na Ohridu mozes svratiti kod Neima, starog biker koji drzi kafanu sa prenocistem na vrhu setalista, specijalitet su peceni pilici.
Pozdrav i srecan put!


Hvala puno Doktor Dare, na to sam mislio. (y)
 
doktor dare said:
Nemas razlog za brigu. Na autoputu imas benzinske pumpe skoro svakih 20-30km. Vecina ih ima restorane. Od ovih modernijih pumpi imas ELP i OMV, a imas i poznato stajaliste Lozovicka cesma na nekih 50-60km od Beograda. Posle od Nisa prema Makedoniji postoje dve bas poznate kafane koje su skoro obavezne kad idemo dole. Jedna je Dzep sa desne strane, a malo dalje je Predejane sa leve strane.
Posle na Ohridu mozes svratiti kod Neima, starog biker koji drzi kafanu sa prenocistem na vrhu setalista, specijalitet su peceni pilici.
Pozdrav i srecan put!

kod Neima piliće nisam probao ali gravče ne naručuj jer nije za preporuku, inace Neim je ok kao čovjek ali smjestaj i klopu mozes naci i bolje i povoljnije... :wink:
 
Chile said:
kod Neima piliće nisam probao ali gravče ne naručuj jer nije za preporuku, inace Neim je ok kao čovjek ali smjestaj i klopu mozes naci i bolje i povoljnije... :wink:

Nas je gazda kod kojeg smo spavali odveo u jedan restoran, kaže da je to jedan od najboljih u Ohridu, i preporučio nam da probamo "pravu ohridsku pastrmku". I nismo požalili.  (y)
 
mrgud_sk said:
Nas je gazda kod kojeg smo spavali odveo u jedan restoran, kaže da je to jedan od najboljih u Ohridu, i preporučio nam da probamo "pravu ohridsku pastrmku". I nismo požalili.  (y)

Mi smo na pastrmku isli na Sv.Naum i bila je perfektna, cijena je malo visa ali se isplati.....
Nocenje prije 2 godine cijeli apartman od general turista za 15EUR nas dvoje, a prošle godine u privatnom smještaju(ekipa sa Mariova sredila) 14 EUR nas dvoje....za te pare mi se ni ne sastavlja šator :wink:
 
Neim je covjek sa kojim svakako treba popricati uz mastiku  :mrgreen: i vidjeti slike njegovih putesestvija ali smjestaj ima bolji i jeftiniji bilo gdje drugdje, prije Paracina mozda stati kod restorana Tito, sve je uređeno u tom stilu. Mi smo dva puta jeli i bilo je ok i novci i kvaliteta. U Skopju imas isto super restoran Kaj Marsalot i to je super uređeno a klopa bogovska uzmi sablju i ubit ces se u klopi  :LOL:
 
Ja sam prošlo  ljeto boravio u Ohridu i bio sam stacioniran u kampu Gradište gdje sam za nas petoro i psa (ja supruga i troje djece) za šator i auto plaćao ispod 9 eura po danu,a pričalo se da se soba može naći za 10-ak eura. Sam centar je sređen jako lijepo i ima dosta malih restorana sa jako povoljnom hranom (u biti što dalje od strogog centra, to je i cijena manja). U biti šteta bi bilo ne provesti par dana tamo i malo bolje upoznati ljude i okolicu  (y)
 
Chile said:
Mi smo na pastrmku isli na Sv.Naum i bila je perfektna, cijena je malo visa ali se isplati.....
Nocenje prije 2 godine cijeli apartman od general turista za 15EUR nas dvoje, a prošle godine u privatnom smještaju(ekipa sa Mariova sredila) 14 EUR nas dvoje....za te pare mi se ni ne sastavlja šator :wink:

I nas je cijena večere od cca. 60€ malo iznenadila ali se nismo puno oko toga zabrinjavali:
  -4 grčke salate
  -4 porcije pastrmke
  -butelja vina...

Apartman smo također skupo plaćali (20€ po osobi u apartmanu za dvije osobe), ali nam nije bilo žao jer je sve novo i uređeno.
[email protected]

www.villadislievski.com
 
Smještaj mi nije problem, osiguran mi je u Skopju. U utorak idem nazad pa ako netko ima nekakav savjet što treba obići i vidjeti u Makedoniji osim Ohrida u 3 dana neka se javi.

Hvala svima na dosadašnjim odgovorima dobro ću ih iskoristiti.
 
Ako ideš od Skopja u Ohrid preko Bitole onda nemoj ići cestom Bitola-Ohrid nego idi cestom preko planinskog vrha Galičica. Vrh je na 1600 m nadmorske visine sa kojeg se vidi i Prespansko i Ohridsko jezero. Kad se spustiš do jezera skreni lijevo za Sv. Naum koji je udaljen nekoliko km i zatim se istim putem vratiš u Ohrid.
Sv. Naum obavezno obići, neće ti biti žao.  (y)
 
mrgud_sk said:
Ako ideš od Skopja u Ohrid preko Bitole onda nemoj ići cestom Bitola-Ohrid nego idi cestom preko planinskog vrha Galičica. Vrh je na 1600 m nadmorske visine sa kojeg se vidi i Prespansko i Ohridsko jezero. Kad se spustiš do jezera skreni lijevo za Sv. Naum koji je udaljen nekoliko km i zatim se istim putem vratiš u Ohrid.
Sv. Naum obavezno obići, neće ti biti žao.  (y)


Odlično, obavezna ruta! (y)
 
mrgud_sk said:
Ako ideš od Skopja u Ohrid preko Bitole onda nemoj ići cestom Bitola-Ohrid nego idi cestom preko planinskog vrha Galičica. Vrh je na 1600 m nadmorske visine sa kojeg se vidi i Prespansko i Ohridsko jezero. Kad se spustiš do jezera skreni lijevo za Sv. Naum koji je udaljen nekoliko km i zatim se istim putem vratiš u Ohrid.
Sv. Naum obavezno obići, neće ti biti žao.  (y)

potpisujem  (y)
ovisi o vremenu ali mozes jos i do Kruseva, Tosin grob i nastavis dalje da vidis gdje je za zivota poceo graditi manastir, pogled puca samo takav odozgora, no ako ti to i nije djir iz Skopja za Ohrid opet ako imas vremena skrenes na crni drim i odnosno poslije Gostivara ak se sjecam na Mavrovo i spustas se do Strugepo crnom drimu, na Galicnik nemoj ici jer cesta na drim nije probijena morat ces se puno vracati, nemoj mjesat Galicnik sa Galicicom  :mrgreen:. prije struge imas izvore Vevchani i to obidji nije daleko od Struge ma stari u Makedoniju se uvjek mozes vratiti jer ima dosta toga za vidjeti  (y)
 
mali_bandit said:
potpisujem  (y)
ovisi o vremenu ali mozes jos i do Kruseva, Tosin grob i nastavis dalje da vidis gdje je za zivota poceo graditi manastir, pogled puca samo takav odozgora, no ako ti to i nije djir iz Skopja za Ohrid opet ako imas vremena skrenes na crni drim i odnosno poslije Gostivara ak se sjecam na Mavrovo i spustas se do Strugepo crnom drimu, na Galicnik nemoj ici jer cesta na drim nije probijena morat ces se puno vracati, nemoj mjesat Galicnik sa Galicicom  :mrgreen:. prije struge imas izvore Vevchani i to obidji nije daleko od Struge ma stari u Makedoniju se uvjek mozes vratiti jer ima dosta toga za vidjeti  (y)

Odlično hvala!  (y)
Baza mi je Skopje i imam vremena za tri dnevne vožnje polazištem iz Skopja.