Danas je vruče,a nama baš nije bilo...

tvigi

Active member
Parenzana se trebala odradit za 1.maj,ali obiteljske i druge obaveze(čitaj vrijeme)odgodiše naum :palacdolje:

Pošto moj kum ima raznih obaveza,što privatnih,što službenih,morao sam se po njemu ravnati.....

Plan je bio do Paranzane,ali malo, na okolo šalata Route 69,pa do Tervisia,na Predel pa Bovec i Motovun :LOL:

Kak da ne :palacdolje:

Vremenska prognoza je bila za ponedjeljak poboljšanje,a u nedjelju pet puta padala kiša....sunce.........oblaci........
pa ti znaj :?

Dogovor je bio, vidjet ćemo u jutro.....

U jutro nismo bili ništ pametniji.

Velim ja ženi,ZG-RI-Motovum ovo drugo je: kao prdnut kad.....

S Pintyjem se nađemo kod Lidla.
pita:Kam idemo?
A moja ispali:U planine :shock: :shock:
I same gas....

I tak do Juriskog Vrha.Zadnja benzinska u jugi,kava i piči dalje :mrgreen:
Do legendarnog birca praznog želuca,a tam,bikerski burger i normalno, piva :mrgreen:
 
Nakon doručka........smjer Lavamund,pa Bleiburg poljana.
Na nagovor kuma da se vratimo  :x  preko Velenja popustio sam,ali moja suputnica nije dala  :wink: :Idemo do Ferlacha,pa bumo vidli.
Naime,dolazili su crni oblaci spojeni sa zemljom,a ispred zavjesa kiše koja se vidjela tko zna koliko km u daljinu....

Imali smo jebene sreće,oblak kiše bi prošao ispred nas koju minutu,ali bi ostavio dobro natopljene ceste.
 
I tu umjesto desno skrenuli smo lijevo........

I nije mi žal,put je vodio za Pavličevo  Sedlo.
Došli smo do,veliju slovenci Zelena Kapla i vrnuli se nazaj.A lepo mesto,nema kaj....
 
Dalje za Finkestein i tam se nebo zaprlo....skroz...
Idemo u mrak.
U Radendorfu nas je počelo prati.Čekat da stane :misli: kad vidiš da stala nebu.
Veli Pinty idemo dalje......

I tak se preko Korenskog sedla (ima friškog snijega ) spustismo se u Podkoren pa Rateče.

Tamo nas dočekala domača atmosfera u Gostilni Šurc.

Moja preporuka svima,klopa prva liga.....obilne porcije oko osam eura,specijalitet kuće pečeni picek ( 9eur ) s restanim krumpirom.
Tu smo se fino namazali.
BTW,nočenje po osobi 17eura.
Cijelu noć je kišilo.
U jutro pogled kroz prozor nije obečavao,ali kiša nije padala.
 
U utorak kiše vidli nismo.
U Terviso smo otišli samo da nam guzica vidi puta,a nije vidla ništ.
Digli se na Predel....popili čaj i štrudlu u Hermanovom hramu.
Htjeli smo malo prema Mangartu,ali je cesta skroz zatvorena.
Inače smo sigurno čekajuči potrošili sat i pol zbog radova na cestama.Pun kufer odrona i ostataka lavina.

Na Vršić se nismo htjeli penjati,jer je tek prošli tjedan cesta očiščena,a šodra ima i po suhoj,tak da ...ni nam se dalo.

Plan za Istru je propao,pa smo našli alternativu....Bohinj i Bled.
Spustili smo se na Bovec,Kobarid,Tolmin i u Mostu na Soči, skrenuli za Podbrdo.Selendra,ni vredno spomena.
Od Petrovog brda na dalje cesta odlična,krajolik lijep.
U Zgornjoj Sorici zatvorena cesta.Kaj sad?Sva sreča da je naišao neki ljud, pa smo saznali da je zatvorena zbog odrona,ali
da bi motorima mogli proći,što smo i učinili.
Preko Soriške planine spustili se u Bohinj,Bled pa za Ljubljanu.
Tam sa frendovima na pivu.Pijuckamo kad kraj nas prolaze Pintyeva punica i tast  :eek:hne: :lolcry: :lolcry: :lolcry:
Kak je svijet mali.

U zg smo bili za 1.15min.

I to je to.
 
Još četiri od mene,a debeli bu hitil svoje valjda.......šatro :LOL:
 
:mrgreen:

I meni su sline isle kad san vidia spizu , puno lipo!  (y)
 
Klopa je zaista odlična,ali juha je  vrhunska  (y)
 
Taman kad sam rekla Tomi kak'su snježni vrhovi fokusirani i kak' nije baš tak' bilo zima, dođe slika s retrovizorom.

Slike su super  :D
 
...kume svaka čast kaj znaš pisat,...., ja bum slike uskoro stavil

....sva sreća da je kuma išla znami,...mi bi se zgubili kod šurca  :D

.... treba ponovit,..pogotovo prelaz prek mangarta   (y)