Danas odrzan Moto-skup u Hamburgu...

Fly Killer

New member
Danas je bio jedan on najvecih moto skupova u evropi.
Cilj moto skupa je "misa" i opelo za motoriste gde svestenik (i sam vozi motor) drzi govor sve do 14 casova, kasnije krece povorka na celu sa svestenikom kroz grad ka manjem gradu Kaltenkirchen (udaljen 40-tak km od Hamburga) gde se nastavlja sa koncertima i slavljem.
Treba napomenuti da od crkve gde je odrzana misa (centar grada) pa sve do Kaltenkirchena zatvoren saobracaj za ostale ucesnike u saobracaju.
U okviru sakupljanja motorista i dok traje misa, prodaju se zute trake, koje se vidno vezu za motor. Te trake dobrovoljnim prilogom se kupuju a taj novac se ulaze za bikers helpline. Tu se pomaze bikerima koji su imali saobracajne nesrece i njihovim porodicama u slucaju najgoreg. Takodje jedan deo tog novca se ulaze u organizaciju tog verovatno najveceg skupa evrope ( prosle godine 26.000 motorista).
Nazalost moja zena nije mogla da podje samnom, ali nasao sam zamenu za slikanje :eek:). ( a ona peni !!!!!!!!!!!! )

Ja sam bio sa par nasih prijatelja ali nisam ostao do kraja jer lose vreme me je nateralo da napustim ali zato sam uspeo par fotografija napravim.

Za fotografije idite na link:
http://www.moto-sport.de/proba/1/index.html

logo.gif
 
Super ti je ovo sve al moram priznat da je onaj EGLI :naklon: .
U njegovo vrijeme mu ni talijancici nisu bili do koljena a kamoli japanci :wink:
 
jel sledeci vikend moto skup u Amsterdamu znas li Moci?
 
Nema kod nas velikih skupova.Ima ponegdje(kod nas na jugu)isto blgoslov motora .Sljedeci vikend se ide u Assen na TT. :wink: Ako nebude padalo idem i ja.Prosle sam godine pokiso ko mis :evil: .Oces li ti dolazit u Assen :?: