Derbi - Piaggiov posinak??

djenka

New member
Auto Show 2006. Ulazis na sajam. Krenes desno, prema Mercedesovom paviljonu, iznenadjenje - Piaggio/Gilera/Aprilia ima stand velik kao i mercedes! Pola paviljona.

E sad, mene zanima zasto je Derbi kod nas totalno na margini? Da li je namjera Piaggiu da derbi do kraja sroza i unisti, i ugasi taj brand? Ne mogu to dokuciti nikako. Jer, da je Piaggiu stalo do toga da Derbi ima dobru prodaju, bacio bi ga u prodajnu mrezu uvoznika u pojedinim zemljama. Piaggio Hrvatska ima 50 dilera, a RPM mozda 10, nekako slutim da je tako i u drugim zemljama.

Po svjedocanstvima i saznanjima, Derbi je solidna marka, sa solidnim imageom, ali prodaja je za ku*ac.
 
Sve je to taktički biznis u kojem glavnu riječ ima Piaggio šta reći više.
 
Derbi se prodaje i uvozi iz Španjolske a ne iz Italije. RPM je dobio uvozništvo i to je to... Stvar je RPM-a da proširi i poboljša prodajnu mrežu
 
Moje mišljenje je da bi derbi (rpm) ipak malo trebao cijenu spustit pa bi to sve odmah bolje bilo.
 
blagi said:
Moje mišljenje je da bi derbi (rpm) ipak malo trebao cijenu spustit pa bi to sve odmah bolje bilo.

kolko sam ja shvatio iz razgovora sa direktorom RPM-a, cijene su već sad maksimalno niske  :)

vjerojatno da se ostvare bolji prodajni rezultati bio i bolji rabat od španjolaca pa i bolje cijene kod nas.
 
Možda jesu cijene niske na nivou neke isplativosti poslovanja, al neznam gp1 je podosta skuplji od drugih pa je pitanje kak će to proć, pa onda i gpr nije u odnosu na rs nešto značajnije jeftiniji, a dosta je slabiji pa i tu je upitna prodaja i tak
 
blagi said:
Možda jesu cijene niske na nivou neke isplativosti poslovanja, al neznam gp1 je podosta skuplji od drugih pa je pitanje kak će to proć, pa onda i gpr nije u odnosu na rs nešto značajnije jeftiniji, a dosta je slabiji pa i tu je upitna prodaja i tak

GP-1 je sada ispod 20k kn. to je i dalje puno ali on i dalje jedinstven, dizajnerski i tehnički gledano. realno gledajci on vrijedi te novce isto kao i runner vrijedi 18.500 kn. da se svi prozvode u kini bili bi barem 5k kn jeftiniji ali gdje i tad bila kvaliteta ...
 
Neznam nisam neki makro-mikro super mega ekonomist samo mislim da se cijena treba formirat prema tržištu na kojem se nastupa, a ne prema nekim željama jer ipak je ovdje ciljana skupina oni koji sami sebi ne kupuju takve stvari nego im kupuju starci, a starci kupuju sredinu (ako traže optimum). U svakom slučaju tu mislim da je sr ispunio tržišni uvjet i mislim da bi on trebo uzet veliki kolač i gileri i derbiu jer nudi sve za manje novaca. Tak da je tu derbi samo za probrane al još uvjek nema takav statusni brand pa je malo to sve banana.
 
djenka said:
Auto Show 2006. Ulazis na sajam. Krenes desno, prema Mercedesovom paviljonu, iznenadjenje - Piaggio/Gilera/Aprilia ima stand velik kao i mercedes! Pola paviljona.

E sad, mene zanima zasto je Derbi kod nas totalno na margini? Da li je namjera Piaggiu da derbi do kraja sroza i unisti, i ugasi taj brand? Ne mogu to dokuciti nikako. Jer, da je Piaggiu stalo do toga da Derbi ima dobru prodaju, bacio bi ga u prodajnu mrezu uvoznika u pojedinim zemljama. Piaggio Hrvatska ima 50 dilera, a RPM mozda 10, nekako slutim da je tako i u drugim zemljama.

Po svjedocanstvima i saznanjima, Derbi je solidna marka, sa solidnim imageom, ali prodaja je za ku*ac.

Mislim da nemaju prodaju jer im je image nizi od piaggia. Paleta modela im je ponesto razlicita od klasicne piaggia, aprilie itd. GP-1 je po meni promasaj jer mala snaga njegovog agregata anulira sve prednosti tehnickih rijesenja. Dakle to je jos uvijek mikser koji ide 50-70 kao i svi ostali ali kosta vise.
 
djenka said:
Auto Show 2006. Ulazis na sajam. Krenes desno, prema Mercedesovom paviljonu, iznenadjenje - Piaggio/Gilera/Aprilia ima stand velik kao i mercedes! Pola paviljona.

A ja usred štanda, prodajem ko' lud  :LOL:


P.s. Derbi još uvijek nije pod direktnim okriljem Piaggia kroz prodajnu mrežu.
Ono što se do sada zna je da najjači područni uvoznici nekog od Piaggio branda dobijaju zastupstva za ostale brandove, osim Derbia.
Mislim da će dosta stvari biti jasnije kad se obznani novi Aprilia RS 50, jer če to vjerovatno biti GPR sa drugim naljepnicama. Isto kao što je i predstavljena nova Gilera SC 125, koja je u stvari GPR 125 sa naljepnicom Gilere.
Ako to ne popravi prodaju Derbi proizvoda, neznam što hoće, bez obzira na uvoznika
 
živio u španjoskoj 2 godine

derbi je jebena pila sam da znatte i voze ga svi od malaca do bakica (y)
 
Coky said:
GP-1 je sada ispod 20k kn. to je i dalje puno ali on i dalje jedinstven, dizajnerski i tehnički gledano. realno gledajci on vrijedi te novce isto kao i runner vrijedi 18.500 kn. da se svi prozvode u kini bili bi barem 5k kn jeftiniji ali gdje i tad bila kvaliteta ...
Gdje bi tad bila kvaliteta??? Ne s***
Znaš di se zip radi? Kad več lobiraš za piaggio
 
gogi said:
Gdje bi tad bila kvaliteta??? Ne s***
Znaš di se zip radi? Kad več lobiraš za piaggio
Svi zipovi su se od 1993 do 2005 godine proizvodili u Italiji...
Samo najnoviji Zip 4t se proizvodi u Piaggio tvornici u Kini
 
UUUuu dobio sam opomenu pred bann i brišu mi postove. Kako ste osjetljivi skuteraši, za razliku od motora pravih, koji se samo nasmiju na kritike jer im nitko ništa ne može!  :)
 
gogi said:
UUUuu dobio sam opomenu pred bann i brišu mi postove. Kako ste osjetljivi skuteraši, za razliku od motora pravih, koji se samo nasmiju na kritike jer im nitko ništa ne može!  :)


ajd ovako.....  ja sami na skuteru i na motoru... na motoru od svoje 6te gofdine...

obje klase respektiram jednako i dan danas ih paraleno vozim...

so...

ti izaberi KOJI GOD MOTOR ŽELIŠ ja ću ossigurati da ga dobiš na pols ata sat... ja ću skuter 172 cc uzet...

i idemo neki usporedni test u okretnosti i tome od dubrave do centra...

 
Winderu znam da dobro voziš, to ne poričem, bolje od mene, svaka čast, to treba znat.
Samo pazi da ne pogineš zbog ludosti
 
gogi said:
UUUuu dobio sam opomenu pred bann i brišu mi postove. Kako ste osjetljivi skuteraši, za razliku od motora pravih, koji se samo nasmiju na kritike jer im nitko ništa ne može!  :)
Šta tebe muči?
 
Winder mogu ja uc u tu kladu dubrava centar.. i ja cu uzet motor koji hocu, cak i nece biti puno vece kubikaze od tog 172ccm-a .. Mene uopce ne dira to nego cisto da se nahrani prasine.. :)

Ha Winder ?  jedan gt protiv scoota?  :jesus: :mrgreen:
 
drebi je ok marka ali je loše zastupljen u hrvatskoj ali meni se čini da nije stvar u rpm-u nego u španjolcima za koje smo mi premalo tržište jer se kod nas proda godišnje gpr-a kolko kod njih ili u italiji,njemačkoj tjedno!Ja sam bio naručio gpr prije jedno godinu i pol kad je tek predstavljen i čekao ga skoro 8mjeseci pa sam odustao i kupio yamahu!