dilema ARAI ili SUOMY

toni d

New member
tribalo bi mi vaše iskreno mišljenje da se odlućim između ove dvi marke HVALA
 
definitivno arai (y) (y) (y) ako ne arai onda hjc hq1

pogledaj si ovu temu po kojoj cijeni ju mi nabavljamo i ako hočeš javi se spped atacku na pp pa možda još uspiješ upast u drugu rundu
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,38146.0.html
 
Arai  (y)
 
evo ja sad naručio Arai al do sad sam vozil Suomy spec1r i kaciga je stvarno
zakon jedino mi malo žuta boja na njoj izbljedjela i spojler mi puko odostraga
kad mi pala na pločice inače odlična nemam prigovora.  (y)
 
there is a difference (y)
 
Arai RX-7  na drugom mjestu bi mi bila Shoei x-spirit 8)
 
Iskljucivo Arai.

Suomy se nosi samo ako ti neko plati da ju nosis 8)
Smece taljansko :mrgreen:
 
arai što se kaciga tiče a jakne i kombinezoni im nisu loši ,
 
toni d said:
tribalo bi mi vaše iskreno mišljenje da se odlućim između ove dvi marke HVALA

bez obzira na ninjin komentar, moj glas ide Suomyu. Arai je odlicna kaciga, trenutno je nosim na treningu, ali meni ne pase. eni idealan broj, "M" me stiska na podrucju usta i kada je skidam, obavezno mi izgrebe arkade. Velicina "L" mi plese po glavi. Kod Suomy-a pak mi je "L" velicina kao krojena za mene. Dakle, nije da hvalim jednu ili drugu, obje su prejake kacige ali ti savjetujem da probas i jednu i drugu.

Ninja, inace Arai (Ruting) mi isto sponzorira kacigu tako da u biti mogu birat.
 
Meni je smijesno to pitanje koju kacigu da ti netko drugi preporuci  :misli:
Svaka glava je drugacija(nemislim na Don Matu njegova je jedinstvena  :mrgreen: ) pa tako ista kaciga ne sjedne isto na razlicite glave.Sto Sasa kaze njemu Arai ne pase a meni bas Arai pase i probao sam masu razlicitih kaciga od razlicitih proizvodjaca i nijedna mi ne lezi ko Arai.Imao sam namjeru mjenjati firmu jer mi je Arai dokurcio sa bukom i skupim vizirima a napose krkanskim mehanizmom mjenjanja vizira(cupanje) ali nakon svih isprobanih kaciga odustao sam od promjene jer mi samo Arai lezi ko salivena na glavi i komfor koji osjecam u njoj jos nisam nasao kod drugih kaciga  :misli: mislim da je to i do navike jer od pocetka imam Arai kacige(3 do sada) pa tako i ti isprobaj koja ti najbolje lezi na glavi i najmanje ju osjecas .
Vjerujem da su sve kacige renomiranih proizvodjaca podjednako dobre  :?
 
To ti je kao de se dvoumiš između Audia i Mercedesa, šta god uzeo nećeš fulat ali uzmi Arai svejedno.
 
probaj jednu i drugu pa vidi,ne leži svakom isto kaciga!!! al moj glas ide za ARAI (y)
 
toni d said:
tribalo bi mi vaše iskreno mišljenje da se odlućim između ove dvi marke HVALA

kolko ja znam nisi uspredio dva ista modela jer rx7 je naj jači model od araia a R1 nije kod suomy-a nego extremica pa ni usporedba nije baš neka ali mislim da ni sa jednom nećeš fulati tak da je to stvar ukusa a bome kod ova dva modela ako kupuješ kod nas je razlika 1500 kn na više ovisi od dućana pa ti vidi  :misli:  (y)
 
Svakako prvo probaj obje,ja sam htio uzeti Suomy koja mi je odlična u vožnji ali kako sam "glavni" u ulici (čitaj:imam najveću glavu) odustao sam jer mi je malo problem prilikom skidanja s glave,čini mi se da ima malo uži kalup.