Dilema oko akumulatora

silvije

New member
Kao šta i samo pitanje govori imam dilemu oko nekoliko akumulatora jer mi je moj na motoru Yuasa izdanuo nakon četiri godine.Imam na izboruYuasa(630kn),Unibat(400kn),Fiamm(400kn),Bosch(380kn) i Nitro(400kn), Šta mi vi savjetujete jer neznam kakva je kvaliteta gore pomenutih ili da jednostavno kupim najjeftinijeg jer mi ni sadašnji Yuasin nije trajao previše.
 
Nisam rekao da nisam zadovoljan nego me zanima dali zaista vrijedi platiti toliko više a vidi se u gornjem tekstu i koliko više u odnosu na recimo Bosch. Dali bi neki jeftiniji jednako dugo trajao...
 
Svi ti imaju garanciju 6mj,ajde u Auto Krese tamo ti je najeftinije  (y)
 
Po mome se ne isplati kupovat Yuasu...isto to traje. I šta ti je reka Branko St-u Auto Kreše vidi...Kupija sam za skuter bateriju AWA i trajala je 6 godina :shock:...Platija je oko 90 kn.
 
...između YUASA ili UNIBAT, svakako za YUASA pogotovo ako imaš dvocilindraše veće kubikaže, za četverocilindraše može i UNIBAT, ostala dva nisam imao prilike rabiti...
 
yuasa  :mrgreen:
imao nju i par unibatovih ali yuasa se pokazala najbolji izbor jer ako ne vozis svakodnevno motor unibat jednostavno oslabi te bude potrebno punjenje i za 1-1,5god  promjena jer postane nepouzdana(bar meni na mom motoru)
 
na mojoj hondi je isto Yuasa i neznam koliko je stara,al vjerujem da je preko 4 god i po ljeti radi ok,ali sad pozimi nakon mjesec dana sam je trebao napuniti da upalim motor... ali sad je tu lidl punjač ,pa ćemo vidjeti kako če se iskazati  :mrgreen:
 
Da ne otvaram novu temu, gdje ima za kupit Yuasa u Zagrebu? Tražio sam po netu i jedino gdje sam našao je Motormania web shop. Ovi Beren na svojim stranicama imaju samo Unibat, a AutoCentarZagreb ima samo stranice za Exide.
 
Vidim da pokretač teme ima neki broj postova i neki staž na forumu, pa onda mogu komentirati ...

:eek:hne: .... još jedna tema o akumulatorima ...  :palacdolje:

Tema koja je prožvakana i ljunuta već nebrojeno puta.... možda je dovoljno samo koristiti tražilicu ...  (y)

Da je netko sa 10 postova i 2 dana na forumu, nebih "a" rekao ...  :misli:
 
uzmi ili YUASA  (y) ili Fiamm  (y).

YUASA = YUgoslovenski Asortiman Sportskih Artikala  :LOL: :LOL:  :mrgreen:
 
Diver said:
...između YUASA ili UNIBAT, svakako za YUASA pogotovo ako imaš dvocilindraše veće kubikaže, za četverocilindraše može i UNIBAT, ostala dva nisam imao prilike rabiti...

Potpisujem ovo. Meni unibat traje jednu sezonu, mislim trajao je i vise nikad nece u moj motor
 
strasilo said:
Vidim da pokretač teme ima neki broj postova i neki staž na forumu, pa onda mogu komentirati ...

:eek:hne: .... još jedna tema o akumulatorima ...  :palacdolje:

Tema koja je prožvakana i ljunuta već nebrojeno puta.... možda je dovoljno samo koristiti tražilicu ...  (y)

Da je netko sa 10 postova i 2 dana na forumu, nebih "a" rekao ...  :misli:
Pa iako imam staž od skoro 5 godina na ovom forumu nemam baš previše vremena za pretraživati po forumu stare postove i teme. Osim toga ako nitko nebi otvarao ponovo stare teme zar nemisliš da bi nakon nekog vremena ponestalo tema za razgovor...
 
Zna li netko ko prodaje Bosch akumulatore.Zvao sam nekoga i rekao mi je cijenu ali sada nikako da saznam koga :misli:
 
Mokre baterije sam izbacio iz upotrebe , zadnju suhu kupio u Motormaniji 700i nešto kuna crkla nakon godinu dana , sljedeću istu 18AH u Chipoteci za cca 250kn ta drži već 3 godine ( doduše spojena na C tek ) . Tako da bi preporučio Chipoteku i suhu bateriju ( neće ništa curiti i iz manje dimenzije i amperaže imaju više snage ) . Na laverdi je mokra bila 32AH duple dimenzije i ako imaš 2-3 verglanja za redom već stenje , 18AH suha vrti ko vesela upola lakša i može se montirati svakako .