Disk plocice

Zlatni2001

New member
Negdje je bilo na stranici motori.hr testiranje disk plocica, ili sam to mozda pomjesao sa nekim casopisom?!??!  :misli:
jel zna netko koje plocice da stavim na hondu hornet 06?
neki savjet.... motor ima 8900 km i strusio sam ih do kraja!  :mrgreen:
da uzimam original u hondi ili neke zamjenske tipa carbon lorain ili nesto slicno???
 
Jeli ovo možda tražiš? (test)

http://www.novema-nova.hr/plocice1.jpg
http://www.novema-nova.hr/plocice2.jpg
http://www.novema-nova.hr/plocice3.jpg
 
Zlatni2001 said:
Negdje je bilo na stranici motori.hr testiranje disk plocica, ili sam to mozda pomjesao sa nekim casopisom?!??!  :misli:
jel zna netko koje plocice da stavim na hondu hornet 06?
neki savjet.... motor ima 8900 km i strusio sam ih do kraja!  :mrgreen:
da uzimam original u hondi ili neke zamjenske tipa carbon lorain ili nesto slicno???
Mislim da mislis na Motorevijin test disk plocica broj 04/2006 strana 54-57. Plocice su testirane na banditu 650, gdje su kao pobjednik izasle plocice EBC (neke americke sportskog tipa) cijene 484 kn u motormaniji. I CARBONE LORRAINE su se pokazale boljim od serijskih sa cijenom od 452 kn u Novema-Nova. Cijene su proslogodisnje.  :mrgreen:

 
bmw m 5 said:
ja ti preporucujem original. Na gumama i kocnicama nikada stedjeti  8)
Neke zamjenske su se pokazale boljim i jeftinijim od originalnih plocica. Apsolutno se slazem s tobom da se na gumama i kocnicama nikada ne stedi.  (y) Bolje stedjeti na pivi... :mrgreen:
 
nije stvar u cijeni vec su mi se ove originalne brzo potrosile vec na 9000 km. ili jako kocim sto je i istina ili je to normalno mjenjat na toj kilometrazi...
gume sam stavio i to dunlop qualifier
 
kruntas said:
Mislim da mislis na Motorevijin test disk plocica broj 04/2006 strana 54-57. Plocice su testirane na banditu 650, gdje su kao pobjednik izasle plocice EBC (neke americke sportskog tipa) cijene 484 kn u motormaniji. I CARBONE LORRAINE su se pokazale boljim od serijskih sa cijenom od 452 kn u Novema-Nova. Cijene su proslogodisnje.  :mrgreen:

da znam da sam negdje to citao :)
idem prekopat po casopisima i naci taj broj i procitat sve o tome
 
koje sranje, trazim po brojevima i bas taj broj mi fali :) :)

negdje sam ga zametnuo a znam da ga imam jer sam bas to citao jos prije
 
Zlatni2001 said:
da znam da sam negdje to citao :)
idem prekopat po casopisima i naci taj broj i procitat sve o tome
Potrefilo se da sam se upravo izlezavao u vrucoj kadi i listao stare brojeve.... :mrgreen:
Inace o trajnosti plocica nista ne pise nego samo o brzini reakcije i kvaliteti kocenja.
Da li normalno da se na toj kilometrazi potrose plocice vec ce se netko iskusniji javiti.
Malo mi je kratak vijek trajanja.....  :misli:
 
ja bas agresivno kocim mozda je to razlog, danas sam ih gledao i skoro da nema uopce mesa (mozda nekih pola mm)
motor sam kupio novi i sad ima 8975 km
 
Zlatni2001 said:
ja bas agresivno kocim mozda je to razlog, danas sam ih gledao i skoro da nema uopce mesa (mozda nekih pola mm)
motor sam kupio novi i sad ima 8975 km
hm , ja sa svojim imam 12 000 i kocim ne pretjerano ali ono , plocice ko nove  :misli:
 
markookram said:
hm , ja sa svojim imam 12 000 i kocim ne pretjerano ali ono , plocice ko nove  :misli:

a ne znam kako al stvarno nemaju vise mesa :)
dok recimo zadnje imaju nekih 4-5 mm

inace volim kasnije i jace kocit, pa je mozda i to razlog ;)
 
Zlatni2001 said:
a ne znam kako al stvarno nemaju vise mesa :)
dok recimo zadnje imaju nekih 4-5 mm

inace volim kasnije i jace kocit, pa je mozda i to razlog ;)

..a daj mi reci, nevezano za pločice, jesi li preradio šta na motoru ili ga stvarno vozaš standardnog kao što si se kleo da hoćeš kada si ga uzeo  (y) :mrgreen:
 
na motoru imam auspuh sa granom, filter, svjecice, dizne, xenon svjetla i mislim da je to to!  :mrgreen:
nemam nista ozbiljno od prerade jer mi je zao novog motora ;)
 
Zlatni2001 said:
na motoru imam auspuh sa granom, filter, svjecice, dizne, xenon svjetla i mislim da je to to!  :mrgreen:
nemam nista ozbiljno od prerade jer mi je zao novog motora ;)

Uuuuu, nije da nisi ali nisam misli ni da ćeš toliko izdržati  :mrgreen: (y)
 
bio je test pločica u motoreviji ali neznam koji broj,pobjednik testa su bile EBC a Carbonke su bile druge ali i nešto povoljnije pa mislim da su najisplativije,trenutno imam EBC (neznam koja oznaka)i jako su agresivne pa mislim da za cetovnu vožnju u malo lošijim uvjetima baš i nisu najbolji odabir  :misli: