Dizanje prednjeg kraja motora bez stendera!

Ivanos46

Well-known member
zanima me kako dizete prednji kraj motora,naprimjer kada zelite skiniti tocak ili prednje vile itd,mislim na r-motore?

znam da ima za kupiti oni stender nosaci bas za tu svrhu...

dali se mozda moze sa obicnom auto dizalicom dolje se stavi ispod bloka motora,i na zadnje vilice sa jedne i druge strane se nesto podbaci da nemoze se motor nagnuti lijevo desno,cigle ili nesto slicno.

ugl me zanima kak vi to radite?
 
Tirant za trkute i preko šipke za veš ili balkon  (y)
 
vidim vi ste za varijante vijesanja motora,. :)

danas gledo kod sebe dolje na bloku tam di je saraf za ispustati ulje iza njega imam jedno 10cm duzine,i sirine oko 2,5 do 3cm otprilike mjesta na koje bih se mogla staviti auto dizalica,i ta povrsina je ravna,tak da kontam da bih se tak moglo,a prevrnit se nebi moglo ak.se stavi nest pod vilice.

ugl sam me zanimalo kak vi to radite,volim sve pomalo znati,pa kad narastem bit cu majstor poput strasila. :LOL: (y)
 
Ja dignem sa dizalicom od auta, prvo pootpustam sve vijke i matice koje su potrebne. Zadjem dizalicom pod grane, motor je pri tom na bocnoj nogari, oprezno napumpam dizalicu dok se prednji kotac ne odvoji malo od poda.
 
tww0811 said:
Ja ga otpeljem na servis i pitam kad da dođem.
ja mislim da je bolje sam sebi raditi,tamo njima otfuras velika vecina njih su totalni fuseri izmaste ti motor izgrebu itd...

a i uvijek ces sam sebi bolje napraviti nego neko drugi,samo treba imati volje i zelje da se naucis i malo pomalo,se sve nauci,iako uvijek ima nekih specificnih stvari na motoru,za koje treba imati odredeni alat i znanje da se napravi,al sve se moze,pogotovo u danasnje vrijeme interneta di se sve moze naci i vidjeti.


 
Ja sam za 800-tinjak kn iz engleske naručil oba dva štendera (stražnji i baš taj prednji servisni za "triple tree" uz koji idu adapteri za većinu motora).


Kad smo već kod štendera, znalci jel to ok da bude tak cijelo vrijeme na prednjem štenderu i da bude vilica opuštena?
 
madyo said:
Ja sam za 800-tinjak kn iz engleske naručil oba dva štendera (stražnji i baš taj prednji servisni za "triple tree" uz koji idu adapteri za većinu motora).


Kad smo već kod štendera, znalci jel to ok da bude tak cijelo vrijeme na prednjem štenderu i da bude vilica opuštena?
Nisam znalac, al sigurno je ok, zasto nebi bilo? Cak prilika da ocistis cijelom duljinom vidljive dijelove stapova da semerinzi ne pate od struganja preko prljavstine., insekata itd.
Btw, gledao i ja takav stender na ebayu, samo prednji, al, moj motor ima cudnovato veliku rupu i takvi stenderi u pravilu ne dolaze sa takvim pinom, a oni koji dolaze su bitno skuplji. Eventualno dat izradit kod tokara, ali kako imam klasicni prednji stender za pod vilice, ono malo sto mi treba dic motor drugacije rijesim gurtnama. Al da se nadje povoljno neki takav stender sa odgovarajucim pinom, vjerojatno bi kupio.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
3alfa3 said:
Cak prilika da ocistis cijelom duljinom vidljive dijelove stapova da semerinzi ne pate od struganja preko prljavstine., insekata itd.
u zadnje vrijeme si u top formi :mrgreen:
 
MOONSHIELD said:
u zadnje vrijeme si u top formi :mrgreen:
Oduvijek, u svim sferama zivota [emoji106]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
mrtvi kukci su poznati ubice semeringa (y) (y) (y)
 
Dakle,zadnji stender obavezno,i onda malu "krokodilku" pod grane,s tim da izmedju dizalice i grana bude komad ravne daske,i da podlozis pod ravni dio grana.
 
Meni je  krdo leptira skoro uništilo semeringe i pol jakne  :mrgreen:

A ove ajeto kombinacije.. uz gugl su svi danas majstori, pa onda stvarno ovima sa znanjem, iskustvom i školom treba što manje ić  (y)
 
Ivanos46 said:
zanima me kako dizete prednji kraj motora,naprimjer kada zelite skiniti tocak ili prednje vile itd,mislim na r-motore?

znam da ima za kupiti oni stender nosaci bas za tu svrhu...

dali se mozda moze sa obicnom auto dizalicom dolje se stavi ispod bloka motora,i na zadnje vilice sa jedne i druge strane se nesto podbaci da nemoze se motor nagnuti lijevo desno,cigle ili nesto slicno.

ugl me zanima kak vi to radite?

posudi štender od frenda na par dana - u cemu je problem?  A ako imas takav stav prema serviserima onda ti je bolje kupiti.  :cool:
 
madyo said:
Ja sam za 800-tinjak kn iz engleske naručil oba dva štendera (stražnji i baš taj prednji servisni za "triple tree" uz koji idu adapteri za većinu motora).


Kad smo već kod štendera, znalci jel to ok da bude tak cijelo vrijeme na prednjem štenderu i da bude vilica opuštena?

Ne treba nuzno dati 800,00 Kuna. Ima i za 400,00, set novih.

Uzeo sam ove i odlicni su. Ducan ti je kod Pet Shopa u Heinzelovoj https://www.njuskalo.hr/dodatna-moto-oprema/stender-set-motocikle-dostava-400.00-kn-super-cijena-oglas-27819614
 
3alfa3 said:
Nisam znalac, al sigurno je ok, zasto nebi bilo? Cak prilika da ocistis cijelom duljinom vidljive dijelove stapova da semerinzi ne pate od struganja preko prljavstine., insekata itd.
Btw, gledao i ja takav stender na ebayu, samo prednji, al, moj motor ima cudnovato veliku rupu i takvi stenderi u pravilu ne dolaze sa takvim pinom, a oni koji dolaze su bitno skuplji. Eventualno dat izradit kod tokara, ali kako imam klasicni prednji stender za pod vilice, ono malo sto mi treba dic motor drugacije rijesim gurtnama. Al da se nadje povoljno neki takav stender sa odgovarajucim pinom, vjerojatno bi kupio.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ma sa ovim ide cijela hrpa pinova (koja je dimenzija rupe kod Zeca da vidim jel paše koji pin), ja sam moral kratit pin jer ga nisam mogel dobit u rupu.

Maestral said:
Ne treba nuzno dati 800,00 Kuna. Ima i za 400,00, set novih.

Uzeo sam ove i odlicni su. Ducan ti je kod Pet Shopa u Heinzelovoj https://www.njuskalo.hr/dodatna-moto-oprema/stender-set-motocikle-dostava-400.00-kn-super-cijena-oglas-27819614

Da ali to je set "običnih", po njuškalu za set kakav imam ja traže po 1200 kn, a iz UK ti za par dana stignu za čini mi se točno 805 kn (sa dostavom).