dizne na kocnicama

mirko9

Member
--naime jucer sam ozracio  kocnice .-.znaci  novo ulje stavio  i  nakon  ozracivanja  po  osjecaju  stegnuo  --ziher isto ko  i  prije kak  je bilo  ( bez  kilokljuca ) ..poslije kontroliram na diznama (cbs sistem  kod xx-a  -povezana je  zadnja preko  "reduktora " s prednjima i  obrnuto  ..no  to  nema veze sad s ovim  kaj  mi  dizne sline  ...znaci  nakon prvog zatezanja je slinilo  (samo  naprijed na sve cetri  al  nejednako  )  poslije sam zatego (recimo  milimetar il  dva  - nema neki  veliki  prostor  kad je vec stegnuta!!!) i  opet slini oko  navoja ne iz  dizne  ..recimo  da sam  desnu  stranu  vec par puta dotezo  mic po  mic  -i  opet mi  slini  malo  -inace pri ozracivanju  nisam stezo " jako  "-znaci  navoj  nisam mogo  zjebat a motor je 2005 -vrlo  vjerojatno  da je jedanput prije mene (2008 sam ga kupio ) vec ozracivan tak  da  isto  navoj bi  trebo  biti  dobar ...u cemu  je stvar ????-evo  sad sam opet zatego  al  brijem da vise necu --??????
 
stvar je u prvom djelu ovog posta...to se steže kiloključem kako si i sam rekao...

ako nemaš podatak pogledati ću ti ja danas kad dođem doma u manual na koliko se to steže...

šanse su ti velike da si sjebal navoj jer se takve stvari nikad ne stežu napamet...još ne pogotovo ako je ženski dio u aluminiju kojeg i nije neki problem sjebat  :?
 
to nije potrebno zatezat kilo ključem nego na osječaj.ako baš želiš kilo ključem onda se zateže na 0,6kg ili 60Nm, a druga stvar nisi sjebo navoj nego samu diznu (odzračivač) bilo je smeča i malo ti je zagreblo i ostavilo ris u kanalu pa slini. skini je dolje i kupi novu i sve 5. odmah promjeni na ostalim čeljustima i nebu više slinilo. odzrači kočnice ponovno i to je to. to su moja iskustva sa jedno 20-ak čeljusti koja sam do sada sređival odnosno odzračival i sve ostalo.
 
Masni said:
.... onda se zateže na 0,6kg ili 60Nm....

60 Nm? Da nisi možda malo pretjeral?
 
treba provjeriti, ovisi veličini navoja, materijalu...mislim da je tu negdje
 
prljavi su ti konusi dizni...skini ih dolje kompletno...i finim vodobrusnim ocisti konuse...ispusi sve zrakom i montiraj...stisni na propisani moment...i to je to... ;)
 
mislim da je masni u pravu -6 Nm se steze no to nije problem bez kilokljuca -uglavnom u medjuvremenu manje slini i mislim da je to ulje sto se zadrzalo samo na navojima tijekom ozracivanja -no javim sta bude ----inace sa zadnjima nisam imao problema jel sam ih manje otvorio nego ove prednje tako da tijekom ozracivanja ulje nije slinilo oko dizne.. dok kod prednjih je -stoga za pve neznalice ko ja ilit neispraksirane mozda ovo pomogne --ne otvarajte dizne ilit ozracnike 1/4 kako pise u manualu jel to nekad bude previse pa slini okolo ..i onda bude covjek u nedoumici ko ja pa mislis sto si krivo napravio ---javim sta bude i sto je nakraju bio uzrok svega --sam je jebada ak cu morat opet ispumpavat ulje pa cistit navoje .jebaj ga ---

evo  slika nekih  cca 5-6 sati  nakon  ozracivanja 
 
Masni said:
to nije potrebno zatezat kilo ključem nego na osječaj.ako baš želiš kilo ključem onda se zateže na 0,6kg ili 60Nm, a druga stvar nisi sjebo navoj nego samu diznu (odzračivač) bilo je smeča i malo ti je zagreblo i ostavilo ris u kanalu pa slini. skini je dolje i kupi novu i sve 5. odmah promjeni na ostalim čeljustima i nebu više slinilo. odzrači kočnice ponovno i to je to. to su moja iskustva sa jedno 20-ak čeljusti koja sam do sada sređival odnosno odzračival i sve ostalo.
60 nm je 6 klia....a 6nm je 0.6 kila... (y)
 
slika vrijedi 1000 riječi ...

:jesus:
 
Da ne otvaram novu temu samo zbog jedne informacije....
Zanima me gdje se mogu kupiti novi odzracivaci???? Danas obisao sve trgovine auto dijelovima i ništa
 
boRRis929 said:
Da ne otvaram novu temu samo zbog jedne informacije....
Zanima me gdje se mogu kupiti novi odzracivaci???? Danas obisao sve trgovine auto dijelovima i ništa

Kod nas imaju ovi sto prodavaju kamionske dijelove
 
strasilo said:
i traktorske...  (y) (y)

košta par kuna..  :wink:

Dobro...sutra u trgovinu sa traktorskim djelovima  :mrgreen:

Njuškao sam malo po ebayu, 150-200kn 2 ili 3 kom ( kako u kojem setu)

Suzuki i kawa imaju na čeljustima 7x1 mm, sumnjam da baš takve stavljaju na traktore ali dobro, provjerit ću.
 
boRRis929 said:
Dobro...sutra u trgovinu sa traktorskim djelovima  :mrgreen:

Njuškao sam malo po ebayu, 150-200kn 2 ili 3 kom ( kako u kojem setu)

Suzuki i kawa imaju na čeljustima 7x1 mm, sumnjam da baš takve stavljaju na traktore ali dobro, provjerit ću.

Bez problema se nađe u hr za manje love
 
pričamo o ovome jel tako ?  :mrgreen: :mrgreen:

633058324558969312BLEEDER.jpg
 
original za suzukijevu nissensovu čeljust (kao moja kanta) je nekih 40 kuna.... kao OEM part ....  :mrgreen:

za tokico (K5) je ista cijena (59121-18410) ...  :mrgreen:
 
:(
strasilo said:
original za suzukijevu nissensovu čeljust (kao moja kanta) je nekih 40 kuna.... kao OEM part ....  :mrgreen:

za tokico (K5) je ista cijena (59121-18410) ...  :mrgreen:

Gdje???  ....da znam ako ne nadjem od imt-a  :mrgreen: