Djir po Alpama 2013

scopas

New member
evo kako stvari stoje  planiram ici na Alpe krajem petog mjeseca krenuo bih oko 23-25.05 zavisi od vrimena,plan rute ugrubo je otprilike ovako posto mi je ovo prvi put da idem na Alpe  :D

-SPLIT
560 Km
-RUPA, 5230 BOVEC ( SPAVANJE )
260 Km
-GROSSGLOCKNER ( SPAVANJE )
270 Km
- BOLZANO ( SPAVANJE )
192 Km
-PASSO STELVIO ( SPAVANJE )
282 Km
-AGORO PROVINE OF BELLUNO ( SPAVANJE )
276 Km
-POSTOJNA ( SPAVANJE )
460 KM
-SPLIT


nije neki presing oko 250 km prosjeka dnevno znaci skroz ok al opet sve zavisi od momenta kako sta ;)
evo kako bi to izgledalo na mapi otprilke samo sta bi se naravno izbjegavao autoput ;)
sta se tice povratka jos je upitno vracati se istim putem ili ici na trajekt  Ancona-Split


http://maps.google.com/maps?saddr=split&daddr=Rupa,+5230+Bovec,+Slovenia+to:Grossglockner,+Heiligenblut,+Austria+to:Dobbiaco,+Toblach,+Bolzano,+Italy+to:Cortina+d%27Ampezzo,+Province+of+Belluno,+Italy+to:Arabba,+Province+of+Belluno,+Italy+to:Corvara+In+Badia,+Bolzano,+Italy+to:Vigo+di+Fassa,+Trentino,+Italy+to:46.467485,11.5269319+to:Bolzano,+Italy+to:passo+Stelvio,+Italy+to:SS612+to:Agordo,+Province+of+Belluno,+Italy+to:46.3533278,12.1387528+to:46.1923496,12.2866907+to:palmanova,+Province+of+Udine,+Italy+to:postojna,+Slovenia+to:Delnice,+Croatia+to:Split,+Croatia&hl=en&ll=44.918139,15.084229&spn=6.099184,14.27124&sll=46.426499,11.623535&sspn=2.968535,7.13562&geocode=FaThlwIdgtv6ACkX9bxr_F01EzGYn7Qx9o95oQ%3BFcUEwwIdTMzOACkNa6kKG2h6RzH1oL4A90QpJg%3BFQNQzgIdI7jBACnn6rUHwRJ3RzEgGAojWJcAHQ%3BFbAgyQIdwXu6ACkVNVwN7Ct4RzH5ck0kS0LjkQ%3BFbcmxgId5Cy5ACk_A0fSNTR4RzEr5JJ7QzA83Q%3BFY99xQId7C21ACmRAuF_v0B4RzEx9HNbrS7K8A%3BFQ5WxgId4i-1ACmfprHjBj94RzEkeMnpGUOq3A%3BFX9TxAId_iSyACk7ThEJ12h4RzH6rvJCaViVFw%3BFZ0JxQIdE-OvACm3iLK_eXF4RzFkUkN0D0_qRQ%3BFfeBxQIdhkKtAClJcJ5BK5yCRzEqQ4s0T2krZQ%3BFXT1xQIdynefACmhXVWS5RqDRzEee5SuOpyQ4Q%3BFVBewAIdUaqqAA%3BFXY8wgIdxqG3ACk9p49-lFN4RzEcg7-OYAmj6w%3BFa9LwwIdADm5AClPRaCdSk14RzHwvkmnNoW7Ow%3BFd3WwAId4nq7ACmfFvvaz6d5RzEhkNPS7b1xFg%3BFbCFvAIdgQfLAClpqDHzibB7RzF5TKC32ykhXQ%3BFXp4ugIdzODYACm7FXQQdTJ7RzGAt_S-ZRiSwQ%3BFcq6tAIdy9rhACnHGbrTmo9kRzGIC5V41oj7RQ%3BFaThlwIdgtv6ACkX9bxr_F01EzGYn7Qx9o95oQ&oq=Passo+Stelvio&t=h&mra=dme&mrsp=11&sz=8&via=8,13,14&z=7

ovako trebao bi mi savjet u svezi spavanja jel tko bio u navedene gradove i mjesta cisto za preporuku di odspavati.... i btw. ako netko ide u isto vrijeme nek se javi ;) i naravno ako se netko misli pridruziti dobro dosao je ,za sada idem solo trebalo nas je ici troje al hebiga financije ,godisnji....  :(

 
Nemoj nista planirati za spavanje. Ja sam tu turu odradio par puta. Spavati mozes skoro u svakom selu. Pansiona i soba ima po kavanama, ili malim garni hotelima. Vozaj se pa kad ti dosadi, tu odspavaj. Ako planiras ili rezerviras sobe u nekim mjestima, samo ces se opteretiti s tim da li ces stici ili ne. Ovako krenes pa gdje stignes.
 
Prošao sam tu rutu, i sve smo prošli u 3 dana. 600-700 km dnevno smo tukli bez problema, i sve vidili. Al ako se ima vrimena, šteta rutu ne produžiti...;)
Al na Gross u tom terminu je katastrofa od vrimena. Najbolje je u špici sezone tamo...
 
@ICE TIGER
tako sam i mislio ustvari voziti pa kad "dosadi" stati i naci smjestat posto mi je ovo prvo vece putovanje sa motorom nisam si htio zadati neki tempo al tko zna di me put odnese..ide i sator sa menom kako ide ona NNNSI :D

@Antemax
a znam da je na Grossu nije vrijeme bas naj naj u petom misecu al evo bas pricam sa jednim austrijancem sto zivi "blizu" sve zavisi kako te posreci mozda bude super vrijeme mozda ne ;)
 
ICE TIGER said:
Nemoj nista planirati za spavanje. Ja sam tu turu odradio par puta. Spavati mozes skoro u svakom selu. Pansiona i soba ima po kavanama, ili malim garni hotelima. Vozaj se pa kad ti dosadi, tu odspavaj. Ako planiras ili rezerviras sobe u nekim mjestima, samo ces se opteretiti s tim da li ces stici ili ne. Ovako krenes pa gdje stignes.
Točno tak. I obvezno uzmi topli veš i podstave za jaknu i hlače. Predprošle godine krenuli početkom osmog mjeseca na Gross. U Varaždinu bilo 30 C a gore, 4 C. I obavezno kišnjak uzeti (y)
 
Ja bih ti se rado pridruzio dva dana , tamo negdje od bolzana pa nadalje ali mi bas krajem petog zena treba roditi. U stvari sam joj obecao da cu biti s njom, pa tako da nema smisla da je ostavim samu.
Sto se tice vremena, pretpostaviti je da ce biti lijepo. Pogotovu s te strane alpi, iako uvijek moras racunati s nekim prolomima oblaka. Ovamo s ove strane prema St. gallenu i cirihu je u alpama uvijek gore vrijeme.  A da je hladno tu negdje iznad 1500 m nadmorske visine je normala.
 
Super, gut. :wink:
Nas trojica idemo 1.6. Zagreb-Obersaxen(CH) ali samo 3 dana. Plan je sljedeči: ponjeti kreditnu karticu i to je to. Spavamo kad nam se prispava (pa dokle stigli), kilometara bumo odvozili dok guzica počne boliti, a možda se i usput posvađamo pa nakon 20 kilometara krenemo doma. Ha..Ha..
Sretno

P.S.
ICE TIGER sad tek vidim da si iz Švicarske/Njemačke???  Basel ili Lorach ????
Pa tebi Obersaxen nije daleko ???? Da si popijemo nešto.
 
rodorodo said:
Super, gut. :wink:
Nas trojica idemo 1.6. Zagreb-Obersaxen(CH) ali samo 3 dana. Plan je sljedeči: ponjeti kreditnu karticu i to je to. Spavamo kad nam se prispava (pa dokle stigli), kilometara bumo odvozili dok guzica počne boliti, a možda se i usput posvađamo pa nakon 20 kilometara krenemo doma. Ha..Ha..
Sretno

P.S.
ICE TIGER sad tek vidim da si iz Švicarske/Njemačke???  Basel ili Lorach ????
Pa tebi Obersaxen nije daleko ???? Da si popijemo nešto.
na drugoj sam strani. Kod bodenskog jezera. Kreuzlingen/ konstaz. Mozda imam nekih 80-90 km preko glarusa. Ali kao sto sam napisao u proslom postu, krajem petog mjeseca ocekujem podmladak. Ako budem ikako mogao skoknut cu do obersaxena , pa makar na jedno pice i vratim se nazad
Prije nego krenete posalji mi mobilni broj da vas mogu kontaktirati, a i ako ,nedaj boze negdje zaglavite
 
Dobra tura (y)  Općenito kad je najbolje vrijeme za poći gore..?. Točnije za preć route 69. Kad god odem u 5om mj zadnje (4god s autom) uvijek je dan kiše a tri sunca.... :afro:
 
Alpe su nepredvidive. Uvale se oblaci izmedju dva brda i eto kaosa. Sesti i sedmi mjesec su vecinom ok. Nazalost ne za vikend. Ovdje vlada neko kapitalisticko prokletstvo. Radnim danima przi sunce da oci ispadaju, a vikeendom lije kisa. Ubilo se za radnicku klasu  :mrgreen:
 
ICE TIGER said:
Alpe su nepredvidive. Uvale se oblaci izmedju dva brda i eto kaosa. Sesti i sedmi mjesec su vecinom ok. Nazalost ne za vikend. Ovdje vlada neko kapitalisticko prokletstvo. Radnim danima przi sunce da oci ispadaju, a vikeendom lije kisa. Ubilo se za radnicku klasu  :mrgreen:
Bas tako.Desi se da cijeli tjedan bude OK...vrijeme - super.
A za vikend se desi da bude ovako kao danas - kisa i 12 stupnjeva  :palacdolje:
To sto je sad peti mjesec,to nema veze...isto se tako desi i u sedmom....jedino sto mozda bude 15 stupnjeva  :mrgreen:
 
Ajd vi koji ste upućeni u situaciju ak možete pomoć..
Planiram krajem 6. pospajati one praznike, pa otić u Alpe. E sad, to je i vikend. Zanima me vezano uz smještaj - dal je vikendom gužva za smještaj pa ga treba rezervirati, ili se isto može naći bez problema?
 
ne ide puno ljudi u alpe pa da tamo i noci. Vecinom su to izleti, i pansioni imaju mjesta. Mozda moras upitati u dva tri, ali u cetvrtom ces sigurno naci prenociste.
 
Tenks.
Znači bit će kao što je netko gore rekao, kartica i pali pilu. Dobro, još i utopljenje i kišnjak. A joj, vozit ću se cijele dane.
 
pričekaj još malo koliko znam ima snjega i nekih poplava u podnožju..  (y)
 
Je, prosli tjedan je padao snijeg i dosta pasova je bilo zatvoreno!
Od sutra najavljuju lijepse vrijeme, i temperature preko 20 °C.

 
chasingdog said:
Ajd vi koji ste upućeni u situaciju ak možete pomoć..
Planiram krajem 6. pospajati one praznike, pa otić u Alpe. E sad, to je i vikend. Zanima me vezano uz smještaj - dal je vikendom gužva za smještaj pa ga treba rezervirati, ili se isto može naći bez problema?
`ajd ti meni reci - sto te konkretno zanima.....sto bi htio vidjeti.
Ako te zanimaju njemacke Alpe..granicni pojas...podrucja oko Kitzbühela,Innsbrucka,Garmisch-Partenkirchena....ako te zanima Njemacka Alpska cesta,mozda neke ceste koje su "rezervirane" za motore...Mislim da bih ti oko toga nekim informacijama mogao pomoci. Sto se tice onog dijela Austrije u pravcu jezera...Attersee,ili pravac Welsa - tu ti je kronik (isto na forumu).Siguran sam da bi ti on o tim pravcima mogao reci puno vise nego ja...