Dobar lanac za vezivanje motora?

eugen said:
da, cuj pojma nemam al navodno to tak rade

Navodno da je i picka pisalo na plotu, al jod nitko nije jelte  :mrgreen:
 
Znas tekuci dusik se bas eto ne nabavlja u konzumu i eto nije bas tak paktiscno vuc svu skalameriju potrebnu da bi se to sipalo po lancu negdje nasred ulice... Nit su kvalitetne legure toliko osjetljive na pothladivanje kak je to prikazano u filmovima.. Da pucaju ko staklo...
 
Tommee said:
Znas tekuci dusik se bas eto ne nabavlja u konzumu i eto nije bas tak paktiscno vuc svu skalameriju potrebnu da bi se to sipalo po lancu negdje nasred ulice... Nit su kvalitetne legure toliko osjetljive na pothladivanje kak je to prikazano u filmovima.. Da pucaju ko staklo...

znas ni drogu i oruzje nemres nabavit u konzumu pa ih kriminalci nabavljaju,i ne vjerujem da ce oni dusik slepat u konzum vrecici vec ce doc s kombijem
razjebat ti lanac ubacit motor unutra i bok,ak danasnji kriminalci znaju maznut x5 ili Q7 onda znaju maznut i gsxr-a.
i brijem da oni tocno znaju s kolko dusika i kak lanac puca
 
Hahaha, pa bas to, sigurno ne kradu x5 s dusikom, ima tu vise fancy nacina, maltene legalnih s kljucem... A ne ove gluposti za djecu iz filmova, lol...

Al oke... nek samo idu  :LOL:
 
redikul said:
Velim da imam Xenu disc lock sa alarmom, ali to ne sprečava odpremanje motora u kombi. Zato ću uzest i lanac.

Ako vec imas Xenu, kupi si adapter za lanac, cca. 200kn u topmoto-u.
Ja sam svoj lanac nabavio za 100kn, 16mm (najveci koji stane u celjust adaptera), Lanac d.o.o. Zapresic.
 
CasiusClay said:
Ako vec imas Xenu, kupi si adapter za lanac, cca. 200kn u topmoto-u.
Ja sam svoj lanac nabavio za 100kn, 16mm (najveci koji stane u celjust adaptera), Lanac d.o.o. Zapresic.

Adapter za što, za disc lock? Što će mi to, skinu prednje kolo, uzmu ostalo :) Vezivat ću lanac fino zdravoseljački oko rame, što će mi bilo kakvi adapteri? Ili sam te krivo shvatio
 
Tommee said:
Hahaha, pa bas to, sigurno ne kradu x5 s dusikom, ima tu vise fancy nacina, maltene legalnih s kljucem... A ne ove gluposti za djecu iz filmova, lol...

Al oke... nek samo idu  :LOL:

to je bio samo primjer ako su tolko tehnicki razvijeni da znaju maznut vozila koja su puno bolje osigurana od motora
onda im jedan lanac sigurno nije problem.ja ne znam di si ti procito da sam napiso kak kradu x5 s dusikom :misli:
 
Pa u tom je i kvaka, koji problem je lanac, naravno da odlican lanace pomaze u kombinacij, barem sa alarmom.. Ja sam u zg imao lancugu na skuteru i ipak je ukraden...

A najveca idijotarija je vezati lanac za kotac, nes ti problema skinut kotac i odvest motor...
 
Tommee said:
Pa u tom je i kvaka, koji problem je lanac, naravno da odlican lanace pomaze u kombinacij, barem sa alarmom.. Ja sam u zg imao lancugu na skuteru i ipak je ukraden...

A najveca idijotarija je vezati lanac za kotac, nes ti problema skinut kotac i odvest motor...

to ti ja velim mozes se ti na trepavice postavit ak ti ga oni oce maznut maznut ce ti ga i mos se jebat
 
Sve što čovik složi to i rastavi, ne postoji 100% zaštita.

A bitno je barem ove ne planirane kradljivce odbiti sa lancom oko rame i alarmom. A organizirane krađe jok, ako ti je motor na listi, motor ti odlazi, pa makar bio na marsu.
 
Nažalost, al situacija je takva da ak ti se netko namjeri ukrasti motor onda će ga i ukrasti, bez obzira s čim je zavezan. Ružno zvuči, al tak je. Puno sreće svima koji nemaju garažu i moraju motor držati vani. Mada danas ni garaže ne predstavljaju pre veliku sigurnost.
 
Neznam da li je po zakonu, ali treba u svim motorima ugraditi ekplozivnu napravu koja se aktivira mobilnim telefonom (lako je napraviti) i onda ode motor a ode i kradljivac.
 
Mislim da bi najbolje riješenje bilo izmisliti neki otvoreni strujni krug malog napona tako da kada god netko pokuša pipnuti motor da ga malo zdrma (dvostruka dobit jer niti mačke ne bi spavale po sjedalu) ...par puta tako i dosta bi "nasumičnih" kradljivaca dvaput razmislila  prije diranja :mrgreen:
Enivej, mene brine to što na motor ne smijem staviti ništa ukrasno..sve mi balavurdija pokrade (npr. kapice za ventile koje sam za poklon uz gume dobio od bimbe nestale su istog dana). Čak su pokušali naljepnice otkinuti kada su skužili da na tanku nije "nacrtano" nego su naljepnice  :punk:

on topic: osobno imam ovo: http://www.magnetix.hr/---%20grfx/oxford/hardcorechain.htm + još neke dodatne sitnice da barem malo otežam možebitnim lopovima posao
 
elbas said:
Mislim da bi najbolje riješenje bilo izmisliti neki otvoreni strujni krug malog napona tako da kada god netko pokuša pipnuti motor da ga malo zdrma (dvostruka dobit jer niti mačke ne bi spavale po sjedalu) ...par puta tako i dosta bi "nasumičnih" kradljivaca dvaput razmislila  prije diranja :mrgreen:
Enivej, mene brine to što na motor ne smijem staviti ništa ukrasno..sve mi balavurdija pokrade (npr. kapice za ventile koje sam za poklon uz gume dobio od bimbe nestale su istog dana). Čak su pokušali naljepnice otkinuti kada su skužili da na tanku nije "nacrtano" nego su naljepnice  :punk:

on topic: osobno imam ovo: http://www.magnetix.hr/---%20grfx/oxford/hardcorechain.htm + još neke dodatne sitnice da barem malo otežam možebitnim lopovima posao

zakaj malog napona?nek ih strese kak spada odma 220w i bok  :eek:pakoljut:
 
bobang said:
Neznam da li je po zakonu, ali treba u svim motorima ugraditi ekplozivnu napravu koja se aktivira mobilnim telefonom (lako je napraviti) i onda ode motor a ode i kradljivac.

Sigurno je  (y)
 
liberty said:
Oxfordov, 2 metra, 7 kila, nikakve elektrike na njemu - lokot se može koristiti i kao disk lock - 450 kn

Redikul ovo nije lanac za tebe, pazi, motor ti bude 7, čitaj, 7 kila teži...budeš moral neke dodatno skinut s motora da nadoknadiš razliku u težini... :nono:
:mrgreen:
 
elbas said:
Mislim da bi najbolje riješenje bilo izmisliti neki otvoreni strujni krug malog napona tako da kada god netko pokuša pipnuti motor da ga malo zdrma (dvostruka dobit jer niti mačke ne bi spavale po sjedalu) ...
:no:

eugen said:
zakaj malog napona?nek ih strese kak spada odma 220w i bok  :eek:pakoljut:

baš tako, treba bit visoki napon i to ne 220V, nego kakvih 10-20 kV istosmjerog napona...ili izmjeničnog relativno više frekvencije i male snage..to nebi bilo opasno po život, a kresnulo bi sam tak :yikes: imaš u ovim debelim televizorima s katodnom cijevi dijelova za to, no neću ti sve otkrit da stvarno nekog ne :yoman: