Dobar motor za početnika

Korisničko Ime

New member
Nedavno sam položija za A1 kategoriju i sad je na red došla kupnja motora.Imam 190cm i 75 kila.Nemam baš prijašnjih iskustava s motorima,ovo će biti motor na kojem ću se ja učit vozit(pod motor mislim s brzinama jer me skuteri ne zanimaju).Več dugo vremena tražim po dućanima,oglasima,katalozima i nikako se ne mogu opredijelit za neki.Želio bih kupit neki 4T motor za po gradu,možda nekad skrenit s ceste malo i da ide dobro sa dvojicom.Ne bi uzimao 2t jer mi je važno da malo troši,a i nisam baš vješt sa alatom.Imam na raspolaganju nekih 17 000kn.Svaki kometar je od pomoći.Hvala :)
 
Korisničko Ime said:
Nedavno sam položija za A1 kategoriju i sad je na red došla kupnja motora.Imam 190cm i 75 kila.Nemam baš prijašnjih iskustava s motorima,ovo će biti motor na kojem ću se ja učit vozit(pod motor mislim s brzinama jer me skuteri ne zanimaju).Več dugo vremena tražim po dućanima,oglasima,katalozima i nikako se ne mogu opredijelit za neki.Želio bih kupit neki 4T motor za po gradu,možda nekad skrenit s ceste malo i da ide dobro sa dvojicom.Ne bi uzimao 2t jer mi je važno da malo troši,a i nisam baš vješt sa alatom.Imam na raspolaganju nekih 17 000kn.Svaki kometar je od pomoći.Hvala :)

... moraš još puniti kasicu prasicu  :mrgreen:
 
Korisničko Ime said:
Nedavno sam položija za A1 kategoriju i sad je na red došla kupnja motora.Imam 190cm i 75 kila.Nemam baš prijašnjih iskustava s motorima,ovo će biti motor na kojem ću se ja učit vozit(pod motor mislim s brzinama jer me skuteri ne zanimaju).Več dugo vremena tražim po dućanima,oglasima,katalozima i nikako se ne mogu opredijelit za neki.Želio bih kupit neki 4T motor za po gradu,možda nekad skrenit s ceste malo i da ide dobro sa dvojicom.Ne bi uzimao 2t jer mi je važno da malo troši,a i nisam baš vješt sa alatom.Imam na raspolaganju nekih 17 000kn.Svaki kometar je od pomoći.Hvala :)

nemas nesto previse izbora posebo ako zelis sve prohtjeve u jednom motoru, ali Yamaha XTX125 je donekle kompromis... 4T, pouzdan, jako malo trosi, podnio bi i malo skretanja s ceste. Naravno, nije sve idealno... to je mali motoric i neznam koliko je bas za dvojicu, a i zaboravi neke vece brzine
Ipak najvaznije od svega da ga se da nac za te pare. Evo ti npr.:
http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/yamaha-xtx-125-cm3-oglas-6923870
 
DADO+ said:
... moraš još puniti kasicu prasicu  :mrgreen:
ali si mislia dobit vise ?  :shock:                                              :mrgreen:
 
loudpipes said:
ali si mislia dobit vise ?  :shock:                                              :mrgreen:

... ne prodajem KTM bicikl za sada  :mrgreen:
 
ja sam 194 i preko 100kg. ajmo reci da sam isto razbijao glavu sta uzeti. Pretpostavljam da se ne namjeravas kurci**pred ekipom i vatati pice okolo na motor nego malo onak u prirodu i gustat u voznji. Motor u koji sam se zaljubio na prvu, jos ga vozim i uskoro ga prodajem samo zato da si kupim isti takav samo novi model je V-Strom DL650. Samo sto ima jedan problem kod tog motora....ne razmisljaj o njemu ispod 35000kn. Ali bez obzira na cijenu vrijedi svaku lipu. Drugi motor koji bi ti preporucio a spada u best buy je KLE500. Isto je enduro. U oba slucaja sa tim motorima dolazi ogromni krug ljudi koji vole voznju zbog voznje i zbog tih motora (skoro pa fanatički).
Javi kaj si uzel.
 
DADO+ said:
... moraš još puniti kasicu prasicu  :mrgreen:

a ja iman 16 godina tako da je ne mogu baš proširivat,a doma mi govore da cu ionako sa 18 polagat za jacu pa mi se ne isplati davat pre velike novce s cime se i slazem.

gino_du said:
nemas nesto previse izbora posebo ako zelis sve prohtjeve u jednom motoru, ali Yamaha XTX125 je donekle kompromis... 4T, pouzdan, jako malo trosi, podnio bi i malo skretanja s ceste. Naravno, nije sve idealno... to je mali motoric i neznam koliko je bas za dvojicu, a i zaboravi neke vece brzine
Ipak najvaznije od svega da ga se da nac za te pare. Evo ti npr.:
http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/yamaha-xtx-125-cm3-oglas-6923870

to mi je bio prvi izbor,nasao sam za 14 000 star par godina,odlicno izgleda i sve,a kad san ga vidio uzivo razocarenje,motor je presitan za mene :(

ekoeko said:
ja sam 194 i preko 100kg. ajmo reci da sam isto razbijao glavu sta uzeti. Pretpostavljam da se ne namjeravas kurci**pred ekipom i vatati pice okolo na motor nego malo onak u prirodu i gustat u voznji. Motor u koji sam se zaljubio na prvu, jos ga vozim i uskoro ga prodajem samo zato da si kupim isti takav samo novi model je V-Strom DL650. Samo sto ima jedan problem kod tog motora....ne razmisljaj o njemu ispod 35000kn. Ali bez obzira na cijenu vrijedi svaku lipu. Drugi motor koji bi ti preporucio a spada u best buy je KLE500. Isto je enduro. U oba slucaja sa tim motorima dolazi ogromni krug ljudi koji vole voznju zbog voznje i zbog tih motora (skoro pa fanatički).
Javi kaj si uzel.

Imam 16 godina,A1 kategoriju koja dozvoljava motore do 125cm odnosno 11kw(15ks),KLE500 i V-Storm su daleko iznad meni dozvoljenog :(
 
Korisničko Ime said:
to mi je bio prvi izbor,nasao sam za 14 000 star par godina,odlicno izgleda i sve,a kad san ga vidio uzivo razocarenje,motor je presitan za mene :(

bojim se da ćeš morat jako sužit izbor ako ti je visina problem, jer od 125ki ne vjerujem da ćeš naći nešto što ti odgovara, sve to presitno za tebe :mrgreen:
 
Jesi razmišljao o Hondi Varadero 125?

V2, 15 ks, i po meni ljep motor, samo nezz moze li se nać za te pare, i još 1 prednost ti je to što kad budeš kupovao jači motor ovog ćeš lakše prodat nego neki Megelli ili sl.

 
jocoj said:
Jesi razmišljao o Hondi Varadero 125?

V2, 15 ks, i po meni ljep motor, samo nezz moze li se nać za te pare, i još 1 prednost ti je to što kad budeš kupovao jači motor ovog ćeš lakše prodat nego neki Megelli ili sl.

nisan uopce zna za njega,hvala ti na iformaciji,evo gledan po oglasima,izgleda lijep motoric ovako na prvi pogled,visok i max snaga koju ja mogu vozit,a i moze se nac za ove novce sta imam na raspolaganju,imaš li ti  ikakva iskusta s njin,jegi ga vozio?
 
Nisam ga vozio, vidio sam ih par izbliza, i stvarno mi se motor izvana svidio, dosta baca na velikog Varadera. Pročitaj review-e na internetu i sve će ti bit jasno, mislim da mu je jedina mana nešto veća kilaža nego u konkurencije.

Ipak je to Honda tako da što se tiče kvalitete i završne obrade tu nema šta prigovorit, a i V2 je uvik bolje od 1 cil, ako ništa bar zbog zvuka, barem meni.

Ugl. ako možeš nać nekog očuvanog za te novce što imaš, to ti je najbolji izbor što se tiče 4T.
 
Pričekaj do lita (EU?) pa ćeš imat veći izbor i niže cijene a dotle valjda stavit još šta na stranu. Dotle nadi koju dobru kacigu, to ti je važnije od motora.

Znan da ti je priša sa 16 godina i odma bi sve.. ali se strpi :wink:

Sa 16 meni je zakon bilo imat biciklu... Iskreno, to ti je bolja opcija
 
Korisničko Ime said:
a ja iman 16 godina tako da je ne mogu baš proširivat,a doma mi govore da cu ionako sa 18 polagat za jacu pa mi se ne isplati davat pre velike novce s cime se i slazem.

to mi je bio prvi izbor,nasao sam za 14 000 star par godina,odlicno izgleda i sve,a kad san ga vidio uzivo razocarenje,motor je presitan za mene :(

Imam 16 godina,A1 kategoriju koja dozvoljava motore do 125cm odnosno 11kw(15ks),KLE500 i V-Storm su daleko iznad meni dozvoljenog :(

Neš ti to davat, nego ovi doma. :misli: :mrgreen: :jesus:
 
kawasaki_kmx45 said:
Yamaha DT 125 ili Kawasaki KMX 125 najbolji cvaje po pomjeru izdržljivost/performanse  :wink:

kupujem 4t motor :)

alpine said:
Pričekaj do lita (EU?) pa ćeš imat veći izbor i niže cijene a dotle valjda stavit još šta na stranu. Dotle nadi koju dobru kacigu, to ti je važnije od motora.

Znan da ti je priša sa 16 godina i odma bi sve.. ali se strpi :wink:

Sa 16 meni je zakon bilo imat biciklu... Iskreno, to ti je bolja opcija


i o tome san razmišlja,al bi onda kupija neki skuter
vozin ja biciklu i joc ću je vozit,al motor je motor :)

Zog said:
Neš ti to davat, nego ovi doma. :misli: :mrgreen: :jesus:

dođe na isto
 
Korisničko Ime said:
šta mislie o ovim supermoto motorima kao šta su megelli,derbi,tomos vrijedi li dat pare za to?


ima je jedan dečko tu iz senja megellia sm125, uzeo ga novog i vozio se svagdi s njim...  napravio cca 12tkm u dvi sezone i koliko se sjećam nije imao problema, dok ga nije zalipio u auto... :mrgreen:


a sad kako je išao, uzbrdo nikako, nizbrdo nekako... :mrgreen:  šalim se, uspio bi di navuć i 100km/h, al za dvoje sumnjam da je... :mrgreen:
 
jedan od većih 4t SM 125 motora je Tomos, ostali su dosta niži.

mada DT 125 nebi bio za odbacit jer slovi kao dobar i pouzdan motorić i ne prevelik potrošać.
donedavno je bio jedan 2005 godina na njuškalu za nekih 15-16 tkn ali nema ga više koliko vidim.
 
kawasaki_kmx45 said:
Onda si trebas pogledat ovu 4-T V2 zvijerku Hyosung GT 125, ako se dobro sjećam novi je koštao 16 000kn 11kw 15KS  (y)
http://www.motorevija.com.hr/test/Hyosung_GT_125_Rijetka_zvjerka

http://www.motorevija.com.hr/img/test/hyosung_GT_125_G1.jpg


imaš li neka dobra/loša iskustva,jesi ga vozia,ikad,kako ide sa dvojicom?


istipa622 said:
jedan od većih 4t SM 125 motora je Tomos, ostali su dosta niži.


mada DT 125 nebi bio za odbacit jer slovi kao dobar i pouzdan motorić i ne prevelik potrošać.
donedavno je bio jedan 2005 godina na njuškalu za nekih 15-16 tkn ali nema ga više koliko vidim.

imaš li neka iskustva sa tomosom i jel znaš možda koliko DT troši na 100km?