Dobar motor za početnika

sa tomosom sam napravio nekih 20-ak tkm neznam više točno koliko i motorić je super i sve je odvozio bez kvara ako zanemarimo par pregaranja žarulja.
Ljudi ga najviše vole uspoređivati sa xt 125 jer dijele istu mašinu...uglavnom meni je ljepši od xt-a jer izgleda baš kao pravi SM, koćnice su bolje i na kraju krajeva bolje ide od xt-a, nije to nešto osjetno ali kada stanu na crtu tomos bolje povuče (barem je ovaj moj tako).
ali opet naravno to sve najviše ovisi o prijenosu koji je montiran na motocikl.
maksimalna brzina mu je oko 110 km/h ali to je uz vjetar u leđa, do 100 dođe bez problema.
potrošnja je bila oko 3.5 litara kao i večina 4t 125-ica

ali...
xt ima daleko bolju završnu obradu, konkretno moj tomos je bio 2006 godina i imao sam problema sa hrđanjem rame (to su riješili od 2008 kad su počeli bolje zaštičivat ramu)

šta se tiće DT-a nisam ga nikada vozio tako da nemogu puno reći ali po raznim forumima sam pročitao da je jako dobar motor a potrošnja da je u granicama normale (do 5 litara)


 
Ja ti imam TDR-a, to je slična stvar ko DT, i ovo za potrošnju je točno, ugl. oko 5l, s tim da ukoliko malo pripaziš može to ići i dolje.

Problem što se tiče cvaja i potrošnje meni nije gorivo, već što moraš svako 700-1000 km, kupovat 1L ulja koja ti je oko 100-ak kn.

Što se tiče kvalitete cjeloukupnog motora i mašine tu se nema šta zamjerit, i ako se zagrijava prije vožnje i koristi full sintetika nema nikakvih problema.
 
Korisničko Ime said:
Nedavno sam položija za A1 kategoriju i sad je na red došla kupnja motora.Imam 190cm i 75 kila.Nemam baš prijašnjih iskustava s motorima,ovo će biti motor na kojem ću se ja učit vozit(pod motor mislim s brzinama jer me skuteri ne zanimaju).Več dugo vremena tražim po dućanima,oglasima,katalozima i nikako se ne mogu opredijelit za neki.Želio bih kupit neki 4T motor za po gradu,možda nekad skrenit s ceste malo i da ide dobro sa dvojicom.Ne bi uzimao 2t jer mi je važno da malo troši,a i nisam baš vješt sa alatom.Imam na raspolaganju nekih 17 000kn.Svaki kometar je od pomoći.Hvala :)

Ovaj komentar vezan uz alat ti baš ne važi, 2T koji je mažen i pažen se ne kvari baš tako lako.

Ali ako si baš zapeo sa 125cc 4T, svakako nešto poput WR125 ili XT125, znači supermoto/enduro, nikako ležaljke jer im je tih 14 km/h razvučeno preko cca 135 km/h i svi aspekti "zabavne" vožnje su gotovo ubijeni.
 
O Hyosungu potraži nešto više na netu jer nemam iskustva s njim, ali sam ga anmjeravao prije uzeti, no ipak je uletio KMX 125 koji je mislim, puno zabavniji, pouzdan, štedljiv(potrošnja ko i DT možda i manja) i izdržljiv motorić  (y)
 
Korisničko Ime said:
Imam 16 godina,A1 kategoriju koja dozvoljava motore do 125cm odnosno 11kw(15ks),KLE500 i V-Storm su daleko iznad meni dozvoljenog :(

hehe mileni, kad postavljas pitanje daj sve detalje da dobis pravi odgovor :)
moj prijedlog...sjedi i razmisli jos malo...ja bi goldwinga ali eto nekako mi sad to nece proci...mozda tamo za nekih 10-15 godina :)
a i nije ti bas neka zurba trgat kosti. polako samo, doci ce vec motor.
 
moj savjet je ER 5... to je motor za početnike.. a i djelova imaš za đabaleze po oglasnicima fala bogu ,jer će ti trebati pogotovo ručkice, žmigavci i sl. a nema previše suvišnih plastika po sebi koje ćeš stalno krpati..  :021:  :wink:
 
iman ja jednog ER5 tip top stanje za prodat...  da se uči    :021:
 
Kakvi ER-5, momak ima A1.
 
a1 kategorija... kle500 poslije toga nešto bolje i to je to