Dobre prilike u oglasima

još nismo prožvakali činjenicu da je 7 tisuća eura pred 5 godina i 12 tisuća danas potpuno ista realna vrijednost??

nekretnina u zagrebu ili bilo kojem drugom gradu koju si pred 5 godina platio 200 tisuća eura danas vrijedi minimalno realnih (znači ne napuhanih) 300-350 tisuća, izi mani

ni ta nekretnina se kao ni motor iz ove priče nije pomladila pa zašto je onda to tako???? život nije fer!!
 
još nismo prožvakali činjenicu da je 7 tisuća eura pred 5 godina i 12 tisuća danas potpuno ista realna vrijednost??

nekretnina u zagrebu ili bilo kojem drugom gradu koju si pred 5 godina platio 200 tisuća eura danas vrijedi minimalno realnih (znači ne napuhanih) 300-350 tisuća, izi mani

ni ta nekretnina se kao ni motor iz ove priče nije pomladila pa zašto je onda to tako???? život nije fer!!
Zato jer mjerna jedinica u ovom slučaju € gubi vrijednost, zato ti treba više mjernih jedinica.
Svrha novca je posredništvo kod robne razmjene proizvoda ili usluga, a ti brojevi su izmišljeni.
Kad su izmislili € pojeo je dvije Njemačke marke.
 
  • Like
Reactions: Dene and limun
Pustit je u garažu je grozno ali i na forum... to bi već bilo bolesno.
još nismo prožvakali činjenicu da je 7 tisuća eura pred 5 godina i 12 tisuća danas potpuno ista realna vrijednost??

nekretnina u zagrebu ili bilo kojem drugom gradu koju si pred 5 godina platio 200 tisuća eura danas vrijedi minimalno realnih (znači ne napuhanih) 300-350 tisuća, izi mani

ni ta nekretnina se kao ni motor iz ove priče nije pomladila pa zašto je onda to tako???? život nije fer!!
Izi mani maj es. Dobiješ lovu s kojom opet kupiš nešto drugo što je skupo ili staviš na račun gdje po defaultu gubi vrijednost. Sve u svemu, tegla je u pravu, rješenje je imati lovu. Ja ću još dodati ne nužno na računu nego u sigurnim prihodima. :mrgreen:
 
još nismo prožvakali činjenicu da je 7 tisuća eura pred 5 godina i 12 tisuća danas potpuno ista realna vrijednost??

nekretnina u zagrebu ili bilo kojem drugom gradu koju si pred 5 godina platio 200 tisuća eura danas vrijedi minimalno realnih (znači ne napuhanih) 300-350 tisuća, izi mani

ni ta nekretnina se kao ni motor iz ove priče nije pomladila pa zašto je onda to tako???? život nije fer!!
Nije mi neka usporedba nekretnina i vozila iskreno.
Vozila degradiraju puno brze, dijelovi stare, propadaju, potrebno ih je mijenjati i odrzavati. Voze se po svakakvim vremenskim uvjetima i postupa sa masinom tko zna kako.
Nema ti neke razlike da li je stan star 10 ili 20 godina, ali to desetljece itekako vidis na motoru. Motor star 10g ne moze imati istu vrijednost kao prije 10g bez obzira na inflaciju, sve da si ga vozio samo na moto susrete.
Osim ako je MT07, ti kostaju isto u salonu koliko i modeli iz 2016 iz nekog razloga.
 
  • Like
Reactions: Dene
Izi mani maj es.
pa ti bar nisi cijepljen protiv ironije..
naravno da ako prodaš za 350 tisuća da si s tom količinom love možeš obrisati šule, a pogotovo ne kupiti nešto pametno u vidu druge, bolje nekretnine

ok, novac vrijedi nešto, iako mu vrijednost drastično pada ako samo stoji na računu, čak je i kupnja državnih obveznica pametnija od čuvanja novca na računu ili još gore u sefu ili čarapi, ali valjda i to znaš


Nije mi neka usporedba nekretnina i vozila iskreno.
1.) si kad posjedovao nekretninu? znaš kolko košta održavanje iste, a pogotovo dok bude 20 godina stara, ili to ne treba ništa dirat?

2.) si kad posjedovao nešto osim mt07?
 
osim ak se ravnamo po nauci uvaženog makroekonomista marka okrama..
 
Nema ti neke razlike da li je stan star 10 ili 20 godina, ali to desetljece itekako vidis na motoru
Vidiš i na 10 godina starom stanu da li je održavan ili ne, a pogotovo na kući (koja btw, je cjeloživotno održavanje)... i cijene onih "lošijih" nisu iste kao u "boljim" slučajevima...
 
Vidiš i na 10 godina starom stanu da li je održavan ili ne, a pogotovo na kući (koja btw, je cjeloživotno održavanje)... i cijene onih "lošijih" nisu iste kao u "boljim" slučajevima...
Vidis, ali 10g star stan i 10g staro vozilo nisu usporedivi po odrzavanju.
Tim vise sto jedno od tog ne degradira u raznim vremenskim uvjetima, kisi, snijegu, blatu i soli.
 
Vidiš i na 10 godina starom stanu da li je održavan ili ne, a pogotovo na kući (koja btw, je cjeloživotno održavanje)... i cijene onih "lošijih" nisu iste kao u "boljim" slučajevima...
Nikad stanu nakon 10g nije padala prodajna vrijednost, uvijek je bila tu negdje,za razliku od vozila kojima je cijena nakon 10g padala za bar 70%. Tako da nije isto
 
Nikad stanu nakon 10g nije padala prodajna vrijednost, uvijek je bila tu negdje,za razliku od vozila kojima je cijena nakon 10g padala za bar 70%. Tako da nije isto
To isto sto smo kompletno zanemarili taj faktor da je Zagreb, koji je spomenut kao primjer eto, iznimno privlacan za zivot zbog prilike za poslom.
Naravno da cijene stanova idu gore kada je potraznja za njima puno veca nego ponuda.
Motor se, u idealnom slucaju, vozi i odrzava. Ali opet se dijelovi trose, stare, degradiraju. Ne moze biti ista vrijednost novog motora iz salona i motora starog 10g nikako, koliko god bio odrzavan.
 
  • Like
Reactions: Dene
ne znam, nisam siguran u to što pričate, a to ću opravdat i konkretnim primjerom za razliku od vas. Osim dva savršena vozila koja posjedujem, svaki dan gledam i jedan old timer i klasik, škodu favorit 135. Brzinskim pogledom na njuškalo, vidimo da se npr. 2012. prodavala za 600-1000€, a i dan danas se prodaje za istu cijenu, a po vama bi trebala za 1200-2000€ minimalno. Ja mislim da je to sve urota leftarda koji guraju određene marke, koje koračaju prema EV vozilima, i onda ciljano tako dižu cijene pojedinim markama (u moto svijetu mt07, fazer iljadu, z750) a određenima smanjuju.
P.S. i ptice na grani znaju da je škoda bolja i kvalitetnija od VW, dakle jedan Favorit, da je normalna tržišna ekonomija (ne ova nakaradna) bi trebao košta više nego Polo iz 2006.
 
ne znam, nisam siguran u to što pričate, a to ću opravdat i konkretnim primjerom za razliku od vas. Osim dva savršena vozila koja posjedujem, svaki dan gledam i jedan old timer i klasik, škodu favorit 135. Brzinskim pogledom na njuškalo, vidimo da se npr. 2012. prodavala za 600-1000€, a i dan danas se prodaje za istu cijenu, a po vama bi trebala za 1200-2000€ minimalno. Ja mislim da je to sve urota leftarda koji guraju određene marke, koje koračaju prema EV vozilima, i onda ciljano tako dižu cijene pojedinim markama (u moto svijetu mt07, fazer iljadu, z750) a određenima smanjuju.
P.S. i ptice na grani znaju da je škoda bolja i kvalitetnija od VW, dakle jedan Favorit, da je normalna tržišna ekonomija (ne ova nakaradna) bi trebao košta više nego Polo iz 2006.
upravo sam to štel reći xD
 
pa ti bar nisi cijepljen protiv ironije..
naravno da ako prodaš za 350 tisuća da si s tom količinom love možeš obrisati šule, a pogotovo ne kupiti nešto pametno u vidu druge, bolje nekretnine

Naravno, jer je i roba koju želiš kupiti poskupjela, pa onda nisi profitirao ništa, samo jedan broj izgleda bolje... dodamo tome i inflaciju i usko gledanje na profit nemalo ishlapi...
 
pa ti bar nisi cijepljen protiv ironije..
naravno da ako prodaš za 350 tisuća da si s tom količinom love možeš obrisati šule, a pogotovo ne kupiti nešto pametno u vidu druge, bolje nekretnine
Dekoncentracija, maj bed, tek kasnije vidio zadnji red.😇
 

Svaki dan se pojavi neki sa sve manje km....pa da vidimo koji ce biti pobjednik 😂😂😂😂..jos malo pa ce se prodavati salonski primjerci 😁🤦
14 tkm, pobjednik😁

8 soma i nije neka lova





Srki
 

Attachments

  • 4A5D728E-7812-4155-A5B7-4D8DF580052B.jpeg
    4A5D728E-7812-4155-A5B7-4D8DF580052B.jpeg
    823.5 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: pikacu79 and Octane