Dobre prilike u oglasima

Pretpostavljam da si se nadovezao na post iznad mojega jer ja uspoređujem cijene rabljenih sa trenutnim cijenama novih.
 
Novih motora kupljenih za keš je kod nas vrlo malo,ovo što je novo kupljenih je uglavnom neki oblik krede ili druge vrste otplate.Naravno da oni koji raspolažu sa 12 ,13 ili više soma eura kupuju novi i nije im u pitanju tisuću ili dvije na taj iznos.Ali bome oni koji kupuju za 3,4 ili pet tisuća njima je to značajan iznos.Da je u pitanju samo motor kao oblik zabave i uglavnom sopstvenog gušta onda ok,ali u većini slučajeva kupovina motora za mnoge će ostati sanak pusti.A i sve ono što uz motor ide ,od opreme pa nadalje.😎👍
 
danas svatko tko želi može kupiti motor, ako se ne bahati može i u pola godine uštedit za neko pristojno drlo od šesto kubika..drugi par opanaka je što je današnjoj djeci ispod časti vozit horneta ili eficu
Može ,tu si u pravu svakako.
Samo jedno je kupiti ,a drugo je voziti.Poznam ih nekoliko ,s ničim zadovoljni.
A to kaj je današnjoj djeci ispod časti voziti horneta ili kak veliš eficu je stvarno drugi par opanaka.Zakaj je do toga došlo stvarno ne znam,👍😎
 
I sta bi se onda dalo zakljuciti, da u pravilu takvi primjerci koji drze "trendovske" cijene, zapravo kampiraju po oglasnicima, ili ipak ne?
Ja trenutno gledam primjerke godista 2005-2010 recimo, i naslo bi se ok motora, ali kazem prodavaci imaju momacke cijene, pa mi nema smisla niti nazvati, i pitati o motoru,jer se potegne prica o cijeni, onda bi ispalo da vlasniku obezvrijeđujem motor itd..
A skoro bih se zakleo da ne odu po tim cijenama,ni priblizno.
Bo, mozda i grijesim 😁
 
Otkad je njuškalo počelo naplaćivati oglase, u kratkom roku je broj oglasa pao na trećinu.
Nekako sam mislio (možda bolje nadao se) da će ostati samo ljudi koji stvarno misle prodati pa će biti ipak cijene bliže realnim. Ako očito sam ja nerealan pa su cijene ostale velike i dalje, a kasnije još i porasle.
Ne kužim kak se nekom isplati vrtiti oglase do besvjesti. Ok, za motore nije neka cifra, ali opet...
 
Otkad je njuškalo počelo naplaćivati oglase, u kratkom roku je broj oglasa pao na trećinu.
Nekako sam mislio (možda bolje nadao se) da će ostati samo ljudi koji stvarno misle prodati pa će biti ipak cijene bliže realnim. Ako očito sam ja nerealan pa su cijene ostale velike i dalje, a kasnije još i porasle.
Ne kužim kak se nekom isplati vrtiti oglase do besvjesti. Ok, za motore nije neka cifra, ali opet...
Ne naplaćuje se sve, ali auti, motori i neke gluposti DA., a isto tako, ja sam brzo prodao bivsa 3 Stroma, a i zadnjeg Passata...upravo na Njuškalu i tih 5-10 eur.nije problem platiti...
a,ovo za kupnju novog motora, nisam nikad bio protiv, tko ima računicu, ako možeš kupiti motor od npr.4 god., komplet opremljen za 11.000 eur...a novi košta 13.500 recimo...to je Gol motor, možeš sa njim odmah na nudističku plazu...dok ga opremiš potrošiš 2-3000 eur.po svom gustu...i dolazis do cifre od 16-17.000 eur, u 2-3 godine...onda to nije razlika od 500-1000 eur.,vec nekih 5-6.000 eur...,ima tu još toga, ali ne-da mi se pisati...al kod mene je tako...pa ne kužim neke računice bas...,ja upravo kad prodam,malo dodam,i kupim noviji, upravo 2-3 -4god.potpuno opremljen motoric...nikad nisam imao problema,ni sa kupovinom,a ni sa prodajom... Neznam...mozda neki ovdje govore o sastavljenim,repariranim stvarima,nudistickim plazama......treba to skuzit kuhac...
 
Na ovakve sam primjere mislio, ne + kofer, akrap, vizir i bla bla bla....


Ovo je bio ekstrem, al nacelno su kod nas polovni motori većinom precjenjeni.

Ima dosta primjeraka na njuškalu (pogotovo ih je bilo u proljeće dok sam tražio motor) po cijenama kako sam i pričao. Star 1-2g, gol motor za 500-1000€ manje nego novi. (CB650R su u pravilu bili po cijeni gotovo kao i novi uz obrazloženje da se novi čeka do 6 mjeseca).

Ja sam uvjek rađe za polovnjaka i do sada nisam nikada niti jedno vozilo kupio novo nego 1-2-3 g staro, ali ne po ovakvim napuhanim cijenama.

Uvjek rađe kupim golog polovnjaka po realnoj cijeni pa sam stavljam na njega što želim po svome ukusu nego kupim već nakićenig po tuđem ukusu.

Ali nema smisla raspravljati, svako ima svoju računicu.
 
  • Like
Reactions: Paf
Motor nije auto., motor od 2-3-4 god., ako je kod pravog vlasnika i sa postavljenom kompletnom opremom i vridi ka skoro novi...O.K.,ne mislim na jurilice i prdce od motora.,vec kruzere,penzione i kong-kong motore...
Okej, ali radije bi dao 500e vise za novi da se ne mislis tko ga je i kako vozio i odrzavao u tih par godina nego ustedio tih 500e pa uzeo polovno, sto ne?
 
  • Like
Reactions: diesel power
To je problem sa inflacijom, motor koji je kupljen novi prije 5 godina za cca 10k€ sada ideš staviti na oglas i naravno da ćeš pogledati ostale cijene u oglasniku kao referencu za koliko tvoj vrijedi, ne cijenu koju si platio prije 5 godina - gubitak vrijednosti. I naravno da je netko nezadovoljan sa idejom prodaje svoga po "starim" cijenama jer se osjeća preveslan, mogao je dobiti više, a onaj koji kupuje se osjeća preveslan jer se sjeća cijena rabljenih prije 3-4 godine.

Meni su isto sulude cijene rabljenih i motora i auta ali ako ću biti vragov advokat: sve je poskupilo tako da i taj što prodaje motor po napuhanoj cijeni mora kupiti drugi motor po isto tako napuhanoj cijeni pa tu nema zapravo profita, samo je novac izgubio vrijednost - inflacija. I to ti je dobar razlog zašto su cijene napuhane in the first place. Pa u krug.
 
moze na izlozbu
ni cijena nije tolko bitna jer danas svatko lupa što ga volja, ali dok napišeš da je stanje tvornica i za izložbu, a imaš probušene pofarbane oklope, kineski vizir i žmigavce ili izmisliš limitiranu verziju za alibaba edition drlo, u 2023. dok je internet dostupan svima..čak i ja koji sam pretežito pozitivan se zapitam da li čovječanstvo zaista ide u kurac i iz dana u dan tonemo u totalnu zaglupljenost i retardiranost
 
ni cijena nije tolko bitna jer danas svatko lupa što ga volja, ali dok napišeš da je stanje tvornica i za izložbu, a imaš probušene pofarbane oklope, kineski vizir i žmigavce ili izmisliš limitiranu verziju za alibaba edition drlo, u 2023. dok je internet dostupan svima..čak i ja koji sam pretežito pozitivan se zapitam da li čovječanstvo zaista ide u kurac i iz dana u dan tonemo u totalnu zaglupljenost i retardiranost
Nekako se u zadnje vrijeme zaboravio izraz 'maksimalno utegnut' :ROFLMAO:
 
Nekako se u zadnje vrijeme zaboravio izraz 'maksimalno utegnut' :ROFLMAO:
Evo da se ne places, dvajs' godina star eR sest za 5 iljada, ocuvan uz to sto je utegnut. I raketica emotikon u naslovu da znas da je brzi.

 
  • Haha
Reactions: t0malito
399707571_714917797237538_3325599507544552981_n.jpg



Ja za malo manje sutra idem po ovo 2002 51k km. :cool:
 
Evo da se ne places, dvajs' godina star eR sest za 5 iljada, ocuvan uz to sto je utegnut. I raketica emotikon u naslovu da znas da je brzi.

Ako je i tepih u cijeni,onda je prava sitnica za tako utegnutu raketu 😄
 
  • Haha
Reactions: tegla