Dogovor s bankom

Allpine

New member
Ako netko mozda zna bio bi zahvalan.
Motor je pod kreditom sto znaci da je knjizica vozila u banci, dali se motor moze prodati i kupiti drugi a da se samo zamjene knjizice u banci tako da ne moram zatvarati kredit?

Puno hvala

Pozdrav iz Osijeka

 
ja ne znam da je to netko uspio napravit, osim leasinga ili kako se vec pise!
ako otvoris kredit za motor ne mozes uzet nesto drugo pod taj isti kredit i nastavit! ja sam imao problem isti s kreditom za auto ali kredit jos nije ni krenio pa sam uzeo veci kredit a u banci su mi oprrostili zatvaranje zato sto je ista banka ali na veci iznos! :mrgreen:
mozes podic kredit, prelomit postojeci i kupit motor!  (y)
 
ne znam kak ostali rijesavaju te stvari ali mi surađujemo sa hypo bankom i takve stvari su nam normalne. znaci ne zatvara se kredit nego se samo mijenja vozilo kao zalog u kreditu. u praksi je to uglavnom vozilo koje ima vecu vrijednos od onog u zalogu (obicno se radi o novijem vozilu) tako da banke zaravo nemaju razlog ne odobriti tako nesto. samo treba napravit anex ugovoru i donjet drugu knjizicu.
 
O ovom se nema dugo raspravljalo, a mene zanima nekaj drugo

2fruleks - Ako mijenjam staro za novo. Da li se onda plaća PDV samo na razliku u cijeni od starog do cijene novog ili se plaća puni PDV na cijenu novog ?

Np. stari je 30000 kn, novi 60000 kn. Dal plaćam 22% na 30000 (razlika do novog) ili na svih 60000 ?
 
Dečki, jel' vi govorite o kreditu ili o leasingu???

O fizičkim osobama ili pravnim?
 
pdv ide na punu cijenu jer kod prodaje bilo cega pdv se mora zaracunat od strane prodavatelja (ako je pravno lice).

ne moze se pdv novog motora prebit sa pdv-om starog jer je za taj stari motor pdv uplacen po njegovoj punoj vrijednosti kad je kupljen novi u ducanu.
 
Sledgehammer said:
Dečki, jel' vi govorite o kreditu ili o leasingu???

O fizičkim osobama ili pravnim?

sto se tice nas i naseg odnosa s hypom (kazem naseg jer kolko sam skuzio negdje to i ne prolazi) zamjene vozila koja su zalog za kredit moguce su i u leasingu i u kreditu. isto tako i za pravne i fizicke osobe.
 
Znaci ima nade.
Otici cu u banku i raspitati se pa vam javim kako je proslo

Pozdrav iz Osijeka