Doktori u Traumi...nakon nesreće u Kerestincu..

Ribica69

New member
E ljudi moji, da nisam doživjela nebih vjerovala...tjedan dana nakon saobraćajke u Kerestincu kad mu je lik izletio na crveno i POBJEGAO kreten... čekanja satima, slikanja i pregleda u Traumi, potpisao moj zakoniti da ga puste doma na svoju odgovornost uz bolove al ajde misleć da mu je bolje doma, ono hrana domaća, ekipa koju pozna, pa nije dosadno - rekli mu kao nagnječenje, tada pred tjedan dana...Kontrolni pregled sad u petak i oni shvate _ imate 5 rebara potrganih!!! Nije se vidjelo na slikanju ?!? Samo 5mm su vam razdvojena rebra!
I to su nam doktori.. nema veze kaj su rebra mogla pluća probit-imali ste sreće..:box:

I sad im može soli na rep stavit, staviš potpis na papir da ideš doma i skineš odgovornost s njih...
5 od 11 i ne vidi se ?!  :misli:
Ne razumijem..prvo te sj..neki kreten na 4 kotača, pa te doktor sfuša..Pa kam to vodi?!!? :neznam:
 
u svakoj profesiji imaš budala pa tako i u zdravstvu...danas ako nemaš poznanstava onda si nitko i ništa...nažalost je tako...poznato je da u zg-u kirurzima moraš platit ako hoćeš operaciju a ako nećeš onda si na listi čekanja tj nećeš doći nikad na red...i bez beda će te pustit da umreš..ne svi ali dosta njih...
 
malo brutalno ali istinito, isto kak se pokrivaju međusobno kad neko sranje napravi  :palacdolje:
 
žalosno al istinito  :palacdolje:
i nemreš nikaj nego samo magadit bolove i nadat se kaj bu bolje
 
Mislim da smo nedavno već pisali o tome ili nešto slično.
Nažalost tako je,ljudi završavaju fakseve preko veze,dobivaju posao preko veze i onda je još na djelu mitologija i korupcija :palacdolje:
Mislim da se stari Hipokrat vrti u grobu kada vidi ove moderne "mesare" :x
Meni je frend umro lani u drugom mjesecu jer mu je doktor dao tablete protiv bolova u kičmi,a njemu je pukla gušterača :shock: :palacdolje:
U svakom slučaju želim brz oporavak (y)
 
trauma ti je poznata kao loša bolnica. tam furaju većinu ljudi nakon nesreća i doktori su oguglali na baš sve. nažalost, zbog toga su uglavnom izgubili i svaki osjećaj humanosti i posao obavljaju prek jedne stvari. stariji mi je nakon nesreće tam bio i to je prestrašno. najbolji primjer kakvi su doktori: ulazimo u lift, stari sa skroz oguljenim podlakticama od pada i doktor se zgura mimo nas jer mu se žuri ući u lift (!?!), kresne ga u otvorenu ranu, a onda umjesto da se ispriča, slegne ramenima i odmahne rukom. stavrno ne bi htio da me tam liječe. s druge strane, mja iskustva iz vinogradske samo pozitivna, bez ozira na komentare tipa "što ti treba motor", pogotovo kad sam im došao drugi put i kad su me prepoznali  :mrgreen:
 
Ribica, pozdravi mi Saska. Sori da nemam vremena ovih dana doci do njega - znas i sama zakaj...

:wave:
 
bio u traumi mjesec dana (spinalni odjel), doktori OK (bez nadoplate koju su odbili), sestre i servirke još bolje  (y)
 
Ma serete bezveze, u Traumi su doktori sasvim u redu. Ležao nekoliko puta, operiran nekoliko puta.... sve OK. Bilo bi zanimljivo vidjeti njihove kolege, koji su uvijek spremni pljuvati po Traumi, u trenutku kad vam neprepoznatljiva hrpa mesa, krvi i kostiju dođa na stol. Mislim da je ipak malo lakše kad vam sutra taj isti pacijent dođe u ordinaciju na svojim nogama a u ruci nosi povijest bolesti o obrati vam se sa: "Dobar dan, slobodno?"

 
mate said:
Ma serete bezveze, u Traumi su doktori sasvim u redu. Ležao nekoliko puta, operiran nekoliko puta.... sve OK. Bilo bi zanimljivo vidjeti njihove kolege, koji su uvijek spremni pljuvati po Traumi, u trenutku kad vam neprepoznatljiva hrpa mesa, krvi i kostiju dođa na stol. Mislim da je ipak malo lakše kad vam sutra taj isti pacijent dođe u ordinaciju na svojim nogama a u ruci nosi povijest bolesti o obrati vam se sa: "Dobar dan, slobodno?"

ti si im s Nissanom glavni dobavljač mesa  :mrgreen:
 
primo said:
u svakoj profesiji imaš budala pa tako i u zdravstvu...danas ako nemaš poznanstava onda si nitko i ništa...nažalost je tako...poznato je da u zg-u kirurzima moraš platit ako hoćeš operaciju a ako nećeš onda si na listi čekanja tj nećeš doći nikad na red...i bez beda će te pustit da umreš..ne svi ali dosta njih...

ti si sam na svijetu pa ne bi trebo čekat, jedino si ti za operaciju pa su oni to tak naprave da ti moraš čekat, a oni ne rade ništa, jedino ovima kojim im plate :palacdolje:
 
Ribica69 said:
E ljudi moji, da nisam doživjela nebih vjerovala...tjedan dana nakon saobraćajke u Kerestincu kad mu je lik izletio na crveno i POBJEGAO kreten... čekanja satima, slikanja i pregleda u Traumi, potpisao moj zakoniti da ga puste doma na svoju odgovornost uz bolove al ajde misleć da mu je bolje doma, ono hrana domaća, ekipa koju pozna, pa nije dosadno - rekli mu kao nagnječenje, tada pred tjedan dana...Kontrolni pregled sad u petak i oni shvate _ imate 5 rebara potrganih!!! Nije se vidjelo na slikanju ?!? Samo 5mm su vam razdvojena rebra!
I to su nam doktori.. nema veze kaj su rebra mogla pluća probit-imali ste sreće..:box:

I sad im može soli na rep stavit, staviš potpis na papir da ideš doma i skineš odgovornost s njih...
5 od 11 i ne vidi se ?!  :misli:
Ne razumijem..prvo te sj..neki kreten na 4 kotača, pa te doktor sfuša..Pa kam to vodi?!!? :neznam:

to ti je tak u zadnje vrijeme, jako malo pravih doktora ima
 
mate said:
Ma serete bezveze, u Traumi su doktori sasvim u redu. Ležao nekoliko puta, operiran nekoliko puta.... sve OK. Bilo bi zanimljivo vidjeti njihove kolege, koji su uvijek spremni pljuvati po Traumi, u trenutku kad vam neprepoznatljiva hrpa mesa, krvi i kostiju dođa na stol. Mislim da je ipak malo lakše kad vam sutra taj isti pacijent dođe u ordinaciju na svojim nogama a u ruci nosi povijest bolesti o obrati vam se sa: "Dobar dan, slobodno?"

ajd to je tvoje iskustvo, drago mi zbog tebe da je takvo. moje je skroz suprotno, tak da ne serem bez veze neg govorim po iskustvu koje imam. istina, ne treba generalizirati i u traumi sigurno ima i dobrih i humanih doktora, a i oni koji se ponašaju s minimalno poštovanja prema pacijentima su možda tehnički dobro doktori, al opet, zbilja dobar doktor poštuje svakog pacijenta. stvarno milsim da je problem u tome je kaj su oni oguglali od silnih sranja koja vide svaki dan i da bi im dobro došao psiholog neki.
 
Inace,doktor ne vidi frakturu ak mu je data losa rtg snimka(dakle ko je bil dezuran na rtg).(ipak blok fraktura se mora vidjeti)
Nadalje,posto za frakturu rebara nema posebnog tretmana,gleda se koji put povrsno(kaj nije isprika).Ja u Austriji radim za takvo nekaj dvije snimke(gornji i donji hemitorax) a tu se radi obicno jedna, pa je gornji dio snimke puno puta presvijetli a donji pretamni za dobru interpretaciju.Najbolje je nositi korzet koji garantira mirovanje dok rebra ne zarastu i onda na kontrolu.
Brz oporavak i pozdrav.
 
Usvakoj profesiji imaš dobre i loše.Samo je tvoja sreća ili nesreća na koga ćeš naletit.
Brz i bezbilan oporavak  (y)
 
33 said:
Inace,doktor ne vidi frakturu ak mu je data losa rtg snimka(dakle ko je bil dezuran na rtg).(ipak blok fraktura se mora vidjeti)
Nadalje,posto za frakturu rebara nema posebnog tretmana,gleda se koji put povrsno(kaj nije isprika).Ja u Austriji radim za takvo nekaj dvije snimke(gornji i donji hemitorax) a tu se radi obicno jedna, pa je gornji dio snimke puno puta presvijetli a donji pretamni za dobru interpretaciju.Najbolje je nositi korzet koji garantira mirovanje dok rebra ne zarastu i onda na kontrolu.
Brz oporavak i pozdrav.

ak mu je loša snimka, ponovi se. uvijek kad inžinjer oslika pogleda snimku i ak je po njegovu dobro onda ju da doktoru da ju vidi nakon toga on kaže da se ponovi ili ak je dobro kaže da je dobro.
 
a dokori......... nebreš s pomoći, jebe se njima glavno da plača sjedne, a pacijenta ima puno pa radi tak da se ga čim prije reši
 
pravih pacijenata nema puno, ima puno umišljenih bolesnika.

vama ljudima nikako ugodit, kad rade kak treba onda dugo čekate, kad rade čim prije da ga se riješe opet ne valja??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: