DONACIJA EUROBIKERA LIVNU-GRAČANICI-SREBRENICI

E da vam sad i Brico kaze svoju stranu priče.

Ljudi,evo ovako je krenulo iz poćetka.2012 na skupu u Graćanici  MK Lutalice preporukom Nedžada -Mrkve upoznao sam se sa Halidom-Lidom iz Graćanice.Tu smo već otvorili temu o mogućoj pomoći Srebrenici.Razmijenili smo brojeve i nakon par mjeseci dogovorili sastanak u Tuzli.Na sastanku su prisustvovali gospoda Abaz,Šeki,Franjo,Srćko,Lido,Nedžad, Naćelnik Srebrenice i ja.Kasnije je stigao i gosp.Herman u pratnji Brace iz Vukova.Tu su dogovorene pojedinosti o donaciji.I evo već 15.05.2013 pomoć je stigla u Srebrenicu.Mislim da je to jako ekpeditivno i veoma brzo za razliku od drugih obećanja Srebreničanima.U gradu sam čuo komentar kad bi sve organizacije koliko ih ima u Srebrenici uradile kao bikeri nas grad bi bio najbolji za živiti.

Sve pohvale od građana a posebno članova MK ARGENTUM RIDERS SREBRENICA svim bikerima koji su pratili konvoj ,ucestvovali u istovaru i bili strpljivi prilikom samog protokola.

Pozdrav iz Srebre.
 
Pozdrav iz Mostara za sve koji su sudjelovali i podržavali ovogodišnju donaciju Biker Brummi Filfe na čelu sa dr. Hermann Munzl, u Bosni i hercegovini.
Kao što znate već iz ranijih postova, Eurobikeri iz Njemačke uz svesrdnu pomoć i suorganizaciju Eurobikera iz Hrvatske koje je okupio iz raznih spomenutih klubova Zlatko Blaževac - Abaz, su Eurobikerima iz Bosne i Hercegovine (Srećko Boras, Bosko Braco Krzelj, Halid Lido Djulić i Ahmed Brico Ustić i sva sila motorista iz klubova Livna -Vukovi, Mostara - Hercegovac, Žepča - United, Gračanice i Srebrenice - Argentum) su dovezli silnu i baš vrijednu opremu za bolnice i domove zdravlje u Livnu, Gračanici i Srebrenici.
Svi klubovi i njihovi bikeri su napravili odlične dočeke i odradili poslove oko istovara te se pobrinuli za smještaj i hranu za sve goste.
Još jednom potvrđena solidarnost i prijateljska povezanost motorista dala je obol ovoj donaciji a i evo još malo slika.....
Pozdrav svima i do sljedećeg moo druženja,
Srećko Boras, Mostar
 
nema se što ni dodat ni oduzet jednostavno svaka čast i ruke do poda svim učesnicima i sam bi se priključio konvoju do Gračanice ali sam bio spriječen  (y) (y)
 
Obratio se i Predsjednik EU Parlamenta Martina Schulza koji je bio i pokrovitelj ove donacije vezano uz donaciju za Livno,Gračanicu i Srebrenicu.
 
I dr. Hermann Munzel predsjednik Biker-Brummi-Hilfe e.V. "Biker Trucking Help".
 
Želim se ovim putem u ime "Eurobiker Croatia" zahvaliti svim moto klubovima i pojedincima koji su na bilo kakav način doprinijeli realizaciji ovog humanitarnog projekta Eurobikera. Uradili smo veliku akciju na zadovoljstvo svih koji su ovu pomoć trebali, kao i onih koji su u projektu učestvovali. Kao i na svim dosadašnjim Eurobiker tourama i humanitarnim projektima Eurobikera, nije nedostajalo kilometara na motorima, stvaranja novih prijateljstava između bajkera,niti druženja do sitnih sati, a da se uistinu sve vrhunski odradilo. Pozdrav Abaz !