Držanje motora na otvorenom-da li mu to šteti?

T-Rex said:
@BlindBird što se tiče te montažne garažice,problem su susjedi jer se bune svi na svakoga,i smetaju im takve stvari.

A što ako je to tvoje parkirno mjesto, i da dobiješ dopuštenje od nekog predstavnika stanara ili tako šta ?
Mislim to je sigurna solucija ta kućica + imaš i mjesta za šarafat i gluposti svakojake
 
BlindBird said:
A što ako je to tvoje parkirno mjesto, i da dobiješ dopuštenje od nekog predstavnika stanara ili tako šta ?
Mislim to je sigurna solucija ta kućica + imaš i mjesta za šarafat i gluposti svakojake

Koliko vidim na slici, jedne stranice nema te garaze tj ovisna je o zidu, ako je tako, gdje ces ti naci parkirno mjesto da je do zida? U vecin garazama ima mozda par takvih mjesta, sumnjam da ce mu u blizini stanovanja negdje izac bas takvo parkirno mjesto.. a platiti to parkirno mjesto svaki mjesec dodje skoro na isto da renta garazu, odnosno ako prepolovi sa nekime svakako izadje i skuplje parkirno mjesto, barem u Zagrebu to uvijek tako bude..

To navedeno je super opcija za nekoga tko ima kucu i dvoriste, pogotovo ako je manje i bez garaze ili samo sa garazom za jedan auto
 
Stig said:
Koliko vidim na slici, jedne stranice nema te garaze tj ovisna je o zidu, ako je tako, gdje ces ti naci parkirno mjesto da je do zida? U vecin garazama ima mozda par takvih mjesta, sumnjam da ce mu u blizini stanovanja negdje izac bas takvo parkirno mjesto.. a platiti to parkirno mjesto svaki mjesec dodje skoro na isto da renta garazu, odnosno ako prepolovi sa nekime svakako izadje i skuplje parkirno mjesto, barem u Zagrebu to uvijek tako bude..

To navedeno je super opcija za nekoga tko ima kucu i dvoriste, pogotovo ako je manje i bez garaze ili samo sa garazom za jedan auto

Ma to je tako slika.. Kod nas u firmi ima što idu ankeri u pod i tak svejedno gdje stoji.. uz kuću ili sama na sredini parkinga od plodina...
 
infinity said:
gluplje teme nije bilo odavno... :LOL:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Kaže se da nema glupih pitanja, nego samo glupih odgovora :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

T-Rex pa ti još ni motor nisi kupio :misli: :misli: :misli:
 
Daj pustite ljude nek pisu  :mrgreen: :mrgreen: imam gripu a u novinama nema nis pametnog isto.

Ovo je zakon.... Niko ga nije pital kolko je to lidl daleko da nemoze po ceradu  :misli: a siguran sam da su vise u svako selo nasrali barem jednu poslovnicu.
 
@Pinta 001 JA nisam,ali kroz mjesec-dva hoću.Ovo  što pitam je više stvar pripreme.

@danc00 ma nisam mislio da mi je Lidl tako jako daleko,nego mi kolega živi praktički do njega,pa sam mislio njemu reći da uzme.
 
Jedina mana cerade je sto ti ju svako malo zapisa pas. Tak da nakon nekog vremena imas komad zapisane plastike koju uredno svako jutro uhvatis rukama a cesto ju i stavis u kofer gdje drzis kacigu a ponekad i hranu koju furas iz ducana  :tongue:

A da malo prohodas po Parizu, Amsterdamu i slicnim gradovima sa puno motora, vidjel bi ih milijun po ulicama bez ikakve zastite. Puno njih i napusteno nakon sto su zahrdjali  :mrgreen:
Ali to je opet vezano uz standard i dozivljaj motora kao prevoznog sredstva napravljenog od recikliranih kanti od graska i casica od jogurta a ne bozanstva koje se glanca 3 puta tjedno i cuva pod staklenim zvonom.
 
Iz današnje perspektive ne bih kupovao motor bez riješenog pitanja garaže, barem 6 mjeseci godišnje. Ne mislim da ga treba držati pod staklenim zvonom ali niti da je kontejner koji stoji na kiši i suncu.
 
BlindBird said:
Ma to je tako slika.. Kod nas u firmi ima što idu ankeri u pod i tak svejedno gdje stoji.. uz kuću ili sama na sredini parkinga od plodina...

Ako ima sve stranice to je onda druga stvar, samo i dalje mislim da je isplativije uzet garazu na 4 mjeseca, nego investirati u ovo pa onda parkirno mjesto rentat na cijelu godinu jer sigurno neces busit svake godine pod da bi postavio na drugome mjestu kojeg rentas tu napravu, i na kraju opet gdje ju skaldistiti, jer da ima to rijeseno imao bi onda i za motor rijesenje
 
Pa nije sramota pitati ako čovjek nezna, ko pita taj ne skita...
 
mate said:
Iz današnje perspektive ne bih kupovao motor bez riješenog pitanja garaže, barem 6 mjeseci godišnje. Ne mislim da ga treba držati pod staklenim zvonom ali niti da je kontejner koji stoji na kiši i suncu.
onda ja nikad nebi sjeo na vlastiti motor. nema garaže pa nema... kisne vani, neka kisne, nije napravljen od šećera da se rastopi.više štete je jedno zabijanje u crveno na hladan motor i paljenje gume nego 3 godine bez garaže.U principu ga vozim cijelu godinu osim kad je kiša i puše jak vjetar.jedna cerada godišnje koju obavezno skinem kad puše bura(a onda u principu rijetko pada kiša) je jedina investicija. Vijci od nosača kufera bili zahrđali i zamjenio sam ih i još pokoji šarafić je zamjenjen inoxovim.Mjesečno 2-3 pranja i malo zabave sa zaštitnim sredstvima za plastike i boju odradim s guštom. Volio bi ga viditi ko će utvrditi nekim pregledom da motor nije garažiran jer  nema na njemu trunke hrđe. Lani sam prodao motor 2007 godište koji nikad nije prenoćio u garaži i bio je karoserijski u boljem stanju od puno mlađih garažiranih motora.Prvi kupac koji ga je vidio ga je i kupio,čovjek nije mogao vjerovati da je u tako dobrom stanju a tražio je motor godinu dana i nagledao se svega i svačega.Mene je samo strah krađe, čisto zato što je više na oku potencijalnim lopovima nego da je u garaži i bilo bi zgodno pomalo šarafati oko njega u toploj garažici
 
Motor više sjebe sunce nego kiša....vijak lako zamjeniš ili staviš od inoxa ali kad ti sunce ubije plastike to više ni bog ne vrača u prvobitno stanje...

Ja svojeg još gurnem na laganu kišicu, poslje kad se fino odmoći stavim ga u garažu ispušem kompresorom, prebrišem kožom i ko iz salona je  :021: U kišnici ima najmanje kamenca  (y)
 
danc00 said:
Motor više sjebe sunce nego kiša....vijak lako zamjeniš ili staviš od inoxa ali kad ti sunce ubije plastike to više ni bog ne vrača u prvobitno stanje...

Ja svojeg još gurnem na laganu kišicu, poslje kad se fino odmoći stavim ga u garažu ispušem kompresorom, prebrišem kožom i ko iz salona je  :021: U kišnici ima najmanje kamenca  (y)

Ovisi u kojem si dijelu RH. Mi na moru često dobijemo pijeska iz Sahare s kišom. Nekad više, nekad manje, ali daleko od toga da išta bude čisto nakon nje.