Dućani u Grazu...

Frane_vtc

New member
U petak bi skočio malo do Graza pa me zanima imate li za preporučiti koji dućan sa moto opremom? Znam za onih par u Kartnerstrasse. Ima li još šta korisno??? :misli: :misli: :misli:
 
imaš u samom centru dućan sa dainese opremom,u kartnerstrasse imaš dva ako se ne varam ali cijene su im dosta visoke i imaju dosta cross opreme,u puntigamerstrasse imaš louis a heingericke ti je po meni puno,puno kvalitetniji od louisa ali i malo skuplji i imaš u Leibnitzu u centru dućan s opremom :D
 
2 Black: Hvala!!! (y)

Ako još netko nešto zna neka javi. Ako znate adrese napišite, a ostalo će navigacija obaviti. 8)
 
reci nam jesi naša šta pametno u austriji pošto pročitah da si se vratio :D
 
Ma jooooj!!! Ima toliko zanimljivih stvari da nisam znao šta bi prvo gledao. Ono što mi je najzanimljivije što sam si uzeo je Xena lokot za disk sa alarmom (95 ojera), hrpa kemikalija za motor i auto, časopisa, gledao sam si i nekakve jakne, hlače, čizme, frend si je kupio tank torbu, stalak za motor i isto kao i ja hrpu sitnica. Što se tiče motora... A ojeri samo nestaju... Na kraju je i plastika igrala igru. E osim onih dućana u Karntnerstrasse naletili smo i na jedan dućan sa doslovno hrpom motora, što novih, što polovnih, a na katu obećana zemlja. Nisam se dao od tamo i vraćao sam se po još. Imaju stvarno jaaako dobru ponudu. Dućan se zove "Bike Base" i nalazi se na adresi Wiener strasse 249 Graz i stvarno ih preporučujem. (y)
 
a šta ima tamo sve u tom dućanu "bike base" i di je to točno :misli: :D
 
Triester Str. 391  Louis mega shop, jeftino, dobro, super izbor
 
black said:
imaš u samom centru dućan sa dainese opremom,u kartnerstrasse imaš dva ako se ne varam ali cijene su im dosta visoke i imaju dosta cross opreme,u puntigamerstrasse imaš louis a heingericke ti je po meni puno,puno kvalitetniji od louisa ali i malo skuplji i imaš u Leibnitzu u centru dućan s opremom :D


Louis je, kako je rekao i Nucleo, u Triesterstrasse, a ne Puntigamerstrasse... mada kvart je Puntigam.

Ma križanju gdje se desno ide prema Metrou, a lijevo je pumpa, nalazi se Hein Gericke (unutra je sve skuplje nego u Louisu, samo su sada ručke na akciji, i skoro su duplo jeftinije nego u Louisu...). 
 
Sledgehammer said:
Louis je, kako je rekao i Nucleo, u Triesterstrasse, a ne Puntigamerstrasse... mada kvart je Puntigam.

Ma križanju gdje se desno ide prema Metrou, a lijevo je pumpa, nalazi se Hein Gericke (unutra je sve skuplje nego u Louisu, samo su sada ručke na akciji, i skoro su duplo jeftinije nego u Louisu...). 

ali je hein gericke puno kvalitetniji od louisa :D
 
To se ne može uspoređivati. Što je to "Hein Gericke"?? Neka marka?

Oni imaju svoju robnu marku, i po tome su jači (ali i opet neusporedivi), jer je Louis samo trgovac. O kvaliteti Hein Gerickea znam samo da je to srednja žalost, ništa ekskluzivno ili u svjetskom vrhu, ali znam i da je skupo, i to podosta. To je objašnjivo time što Hein ima puno manju prodajnu mrežu, njihovi dućani su puno manji, a obrtaj moto-robe je takav kakav je, pa onda i treba lupati veće cijene da se kompenzira veći obrtaj robe kod Louisa.

Ali i u jednom i u drugom možeš kupiti svakakve robe, često i iste. Louis ima puno veću ponudu, i zastupa mnoge vrlo kvalitetne marke koje Hein nema.

Ustvari, u skladu sa općim pravilima trgovine, "kol'ko para, tol'ko muzike".... I u Louisu ima vrlo kvalitetnih stvari, koje u skladu sa time, i koštaju. Baš kao i svugdje. Samo što u Louisu ima i podosta dobre a jeftinije robe prilagođenije našem džepu. A Vanucci, Buse, Madhead... samo su neke od vrlo kvalitetnih marki od kojih je i teže naći nešto bolje, a koje su zastupljene u Louisu.

Zato, ne kužim to "ali je hein gericke puno kvalitetniji od louisa"... nikako ne mogu dokučiti - u čemu?? Osim ako ne mjerimo skupoću pod kvalitetu? Ponavljam - bio sam kod oboje, ne samo jednom, nisam vezan uz nikoga od njih, ali gledam samo realno odnose ponuda-cijena. Jer onaj tko hoće ekskluzivu, i tko ima lovu za to, neće kupovati niti kod jednih niti kod drugih.

Jakne za 600 - 1000 eura se kupuju negdje drugdje.
 
U tom dućanu sam vidio dosta proizvođača tako da se sad više ne mogu niti sjetiti svih... Pogledat ću u katalog koji sam tamo dobio (sa 250 stranica). Izdvojiti ću neke marke: Dainese, Arlen Ness, Spool, Alpinestars, Spool, Held, Berik, Belo, Schuberth, Shark, StylMartin, imaju čak i Gas majice i veste u Honda Repsol ediciji (i jeftinije su nego kod nas u Gasu) i mnogo drugih sitnica kao što su cerade za motore na sniženjima, žmigavci, naljepnice, stalci, ma svega ima.... (y)

Dućan se nalazi na katu i stvarno je velik. Nalazi se iznad Hondinog dućana i u izlogu se vrti nova 1000RR. Uhhhh.... :shock: Imaju i hrpu rabljenih motora raznih marki. U svakom slučaju vrijedi ih posjetiti.

Našao sam njihovu vizitku i na njoj vidi čuda piše www.bikebase.at :LOL:
 
Frane_vtc said:
U tom dućanu sam vidio dosta proizvođača tako da se sad više ne mogu niti sjetiti svih... Pogledat ću u katalog koji sam tamo dobio (sa 250 stranica). Izdvojiti ću neke marke: Dainese, Arlen Ness, Spool, Alpinestars, Spool, Held, Berik, Belo, Schuberth, Shark, StylMartin, imaju čak i Gas majice i veste u Honda Repsol ediciji (i jeftinije su nego kod nas u Gasu) i mnogo drugih sitnica kao što su cerade za motore na sniženjima, žmigavci, naljepnice, stalci, ma svega ima.... (y)

Dućan se nalazi na katu i stvarno je velik. Nalazi se iznad Hondinog dućana i u izlogu se vrti nova 1000RR. Uhhhh.... :shock: Imaju i hrpu rabljenih motora raznih marki. U svakom slučaju vrijedi ih posjetiti.

Našao sam njihovu vizitku i na njoj vidi čuda piše www.bikebase.at :LOL:

Ispod je Honda Hütter
 
neznam kupovao sam i kod jednog i kod drugog samo me se puno više dojmio hein nego louis,probao jaknu u louisu i nekako sve me žuljalo(protektori na ramenima i laktovima) a i nije baš bila toliko jeftina,dok recimo u hein gericke-u sam našao za 30€ skuplju ali puno puno udobniju,nemoj me sledg krivo shvatit ne navijam ni za jednog ni za drugog ali moj dojam je da manje "šrot" robe ima hein ali opet to je moj osobni dojam možda se varam? :misli:
 
Sledgehammer said:
To se ne može uspoređivati. Što je to "Hein Gericke"?? Neka marka?

Oni imaju svoju robnu marku, i po tome su jači (ali i opet neusporedivi), jer je Louis samo trgovac. O kvaliteti Hein Gerickea znam samo da je to srednja žalost, ništa ekskluzivno ili u svjetskom vrhu, ali znam i da je skupo, i to podosta. To je objašnjivo time što Hein ima puno manju prodajnu mrežu, njihovi dućani su puno manji, a obrtaj moto-robe je takav kakav je, pa onda i treba lupati veće cijene da se kompenzira veći obrtaj robe kod Louisa.

Ali i u jednom i u drugom možeš kupiti svakakve robe, često i iste. Louis ima puno veću ponudu, i zastupa mnoge vrlo kvalitetne marke koje Hein nema.

Ustvari, u skladu sa općim pravilima trgovine, "kol'ko para, tol'ko muzike".... I u Louisu ima vrlo kvalitetnih stvari, koje u skladu sa time, i koštaju. Baš kao i svugdje. Samo što u Louisu ima i podosta dobre a jeftinije robe prilagođenije našem džepu. A Vanucci, Buse, Madhead... samo su neke od vrlo kvalitetnih marki od kojih je i teže naći nešto bolje, a koje su zastupljene u Louisu.

Zato, ne kužim to "ali je hein gericke puno kvalitetniji od louisa"... nikako ne mogu dokučiti - u čemu?? Osim ako ne mjerimo skupoću pod kvalitetu? Ponavljam - bio sam kod oboje, ne samo jednom, nisam vezan uz nikoga od njih, ali gledam samo realno odnose ponuda-cijena. Jer onaj tko hoće ekskluzivu, i tko ima lovu za to, neće kupovati niti kod jednih niti kod drugih.

Jakne za 600 - 1000 eura se kupuju negdje drugdje.

Hein Gericke je švabo vlasnik zgleda ko buraz onog žutog iz Modern Talking (ko ima te godine da se sjeća :mrgreen:).

Inače, tip je prije par godina skoro propao, spasili ga neki kamatari pa sad mora velku lovu vraćat. Zato je tam skuplje nego u Louisu.

Isto kao i H.Gericke, i Louis i Polo proizvode svoje stvari al pod imenima Probiker i FLM. Ko pašteta ne kojoj piše Konzum.

Velika je vjerojatnost da sve to skupa uključujući i Dainese, IXS i ostale finjaka marke, izlaze iz iste hale u Kini samo na druga vrata.




srki