ducati 748 testastreta?

miro

Well-known member
obzirom da se ducati 748 proizvodio do 2003 zanima da li su ti zadnji modeli imali testastreta sustav ventila kao 996 i 998 ili su ostali na starom kao 916, tj kao prvi 748? Ima li itko pojma? jer koliko ja znam snaga na 748 modelima se nije mijenjala pa me znaima što je sa sustavom ventila.
 
...da prvo razjasnim: testastretta nije sustav ventila, vec naziv za glavu motora koja je postala kompaktnija zbog manjeg kuta između usisa i ispuha i koja je donijela jos par poboljsanja...samo ime govori testa = glava, stretta=kompaktna...a sto se tice sustava ventila, on je isti na svim modelima ducatija vec brdo godina, i to je desmo...

...sto se tice testastrette, nije ju imao model 748 (ali niti 996 kojeg si naveo)...
 
Kato said:
...da prvo razjasnim: testastretta nije sustav ventila, vec naziv za glavu motora koja je postala kompaktnija zbog manjeg kuta između usisa i ispuha i koja je donijela jos par poboljsanja...samo ime govori testa = glava, stretta=kompaktna...a sto se tice sustava ventila, on je isti na svim modelima ducatija vec brdo godina, i to je desmo...

...sto se tice testastrette, nije ju imao model 748 (ali niti 996 kojeg si naveo)...
hvala na informacijama, no nije li testastreta( kompaktna glava )došla prije 2003? Možda u modelu 998? Iako me zanimalo samo za 748, al kad si već načeo temu.....a i znam da nije sustav ventila, krivo sam se izrazio, mislio sam na manji kut ventila i manji hod, tj veće glave ventila..itd....